Teraz jest 29 marca 2024, o 14:05


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Problem 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Problem
Turniej. Obie po partii. Masz kartę
D86
A65
DW6
K976
Licytacja:
Ty Ops Partner Ops
1C 1D 1S pas
1NT 2D Dbl pas
???
Co licytujesz??


19 września 2008, o 15:14
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 września 2008, o 22:10
Posty: 5
Post Re: Problem
2 pik. Coz innego? :?:


19 września 2008, o 23:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problem
pas - i na maksy i na imp (2karox to tylko 180:))


20 października 2008, o 11:16
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Problem
Na razie dwie przeciwstawne propozycje
Może jakieś uzasadnienie do swoich odpowiedzi
Pozdr
Adam Wujków


26 października 2008, o 21:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problem
1s partnera powinno forsować (4+s) - więc 1nt nie obiecuje nic wiecej poza dublem karo, krt. partnera powinno być ręką ZR 2+karami, ogolnie z kartą, z którą partner nie boi się grać 2dx - nasza reką w sposób przyzwoity fituje taka kartę, a juz -1 daje smakowitą 200 (czesto 500)


27 października 2008, o 09:12
Post Re: Problem
Osobiście skłaniałbym się do propozycji Rafkonika, jako mniej krwiożerczej. Ponadto zazwyczaj niezłym pomysłem jest licytować po wywoławczych kontrach partnera. Pytanie, czy na pewno 2 pik. Moim zdaniem modelowa ręka partnera: K W x x - x (x) - D x x - A x x x (x). A po standardowym wiście w atu mogą być spore problemy z +200.


27 października 2008, o 12:41
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Problem
Szanowni interlokutorzy.
Zamieściłem ten drobny przykład w celu rozpoczęcia "życia" forum. Po przeczytaniu tych kilku odpowiedzi oczywiste jest dla mnie, że ścierają się przeciwstawne opcje czyli: czy partner ma KWxx Dxx K9xx xx (gdzie nalezy grać 2D z kontrą), czy też KWxxx Dxx x AWxx (można spróbować 4S), lub KWxx Kxx x ADxxx (należy grać 5C). Każdy z zabierających głos uzna, że jego propozycja jest logiczniejsza i z pozostałymi kartami poradzi sobie w inny sposób. Ja osobiście skłaniałbym się do wersji, iż kontra jest po prostu nadwyżkowa (oczywiście możliwa do zamienienia na karną z 4 karami) 10+PC, z kartą którą nie mamy jak sprzedać w inny sposób - podobnie uważają partnerzy z którymi grywam. Najważniejsze w mojej ocenie jest ustalenie tego "szczegółu" z partnerem właśnie. Gdy pytają mnie początkujący brydżyści jaki system licytacyjny jest najlepszy, niezmiennie powtarzam, iż taki jaki jest tak samo rozumiany przez obydwu graczy. Sami wielokrotnie czytaliśmy i widzieliśmy "kalafiory" na najwyższych szczeblach rozgrywek powstałe przez nieporozumienie.
Zapraszam - także początkujących graczy - do zamieszczania swoich problemów jak i dzielenie się swoimi uwagami i odpowiedziami na zamieszczane posty.
Pozdrawiam
Adam Wujków


30 października 2008, o 20:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problem
Opcje są tylko dwie- pas i 2 pik.
1. Pas: nie lubię pasować!!!!!!, szczególnie z 3-kartowym fitem w kolorze partnera. Odzywka taka rozsądna tylko wtedy, kiedy nam nic nie idzie. Wróg licytuje z 6-7 karami i prawdopodobnie na jakimś układzie, chyba, że tym wrogiem jestem ja sama- to już niekoniecznie, rozsądny zawodnik "solo" głowy pod topór by nie wystawiał (mam na ostatniej stronie takiego jednego systemu napisane, że jak już raz zalicytowałam, to nieprzymuszona bez punktów/superskładu nie licytuję drugi raz- partner zauważył moją licytację- rozsądni zawodnicy podobno tak mają, a ja często o tym zapominam). A więc pas tylko wtedy, kiedy zawodnik wygląda na niezbyt roządnego.
2. 2 pik- ja wolę powiedzieć P. że mam fit, najwyżej będzie musiał się spisać na rozgrywce i wziąć lewę więcej niż inni jeżeli pas był maksowy; na pewno jaja kwadratowego nie będzie, jeżeli tak zalicytuję.......a może P ma jakiś lepszy układ.....i duuuużo nam pójdzie (szkoda tylko, że bez jednej, ale nie będę miała wyrzutów sumienia, że spasowałam) :lol:
LEPIEJ SPRÓBOWAĆ I ŻAŁOWAĆ, NIŻ ŻAŁOWAĆ, ŻE SIĘ NIE SPRÓBOWAŁO
pozdrawiam
Ala


17 listopada 2008, o 14:37
Post Re: Problem
Opcja jest tylko jedna 2 pik !
Chyba że zakładamy że licytujący jest kretynem i nie ma karty , lub gramy w ruletkę a nie w brydża .
Przecież partner mając 4324 i 10 PC musi dać kontrę , a nikt nam nie gwarantuje obkładu , jak dał x z karta 4315 albo 5314 to bedzie katastrofa. 2karo przykryło przecież magistra!


30 listopada 2008, o 11:42
Post Re: Problem
Mieciu się starzeje ;) , jak już nawet ON obi się grać częściaka z x:),

a 2karo często bywa idiotyzmem lub zwykłym świrem brydżowym - kto z nas po dowolnym turnieju nie zaliczy kilku swoich zagrań do jednej z tych grup :lol:

z 5314 i 10-11 oczek można powiedzieć 2pki po 1karo (a nie jedno pik), z karta 4315 odpowiednio 2nt (leben) ze słabszą kartą i pas na 3t partnera lub nadwyźkowe 3t.

Pozdrawiam
Adam


4 grudnia 2008, o 15:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL