Teraz jest 28 marca 2024, o 13:35


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 mecz 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post mecz
na pierwszym ręku dostajesz
---
KDxxxx
ADxxxx
x

N E S W
1kier-1pik -x-4pik
??


26 maja 2013, o 12:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: mecz
5 karo


26 maja 2013, o 14:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: mecz
Los jak wicher, jak P ma xx, Ax, Kxxx, Axxxx idzie wielki szlem, z kolei jak ma Dxx, x, Wxxx, KDWxx możemy przegrać końcówkę.
Nie wiem jak dokładne ustalenia mamy, czy 4NT będzie teraz o asy, czy też inwit do szlemika młodego, czy pokaż dłuższy młodszy.
Myślę, że w tej sekwencji jednak o asy (partner nie powinien mieć asa pik - jest szansa, że podałby 1NT). Jak P odpowie 2-ma asami sytuacja prosta podajemy 6, jak odpowie 0 - spasujemy na 5D, jak odpowie 5C czyli jednym asem musimy coś trafić, ma K karo czy nie ma, nawet jak nie ma może mieć duży skład na młodych, lub renons kier, zatem nawet jak odpowie jednym asem szanse na szlemika są ponad 50%.

Pozdr
A


26 maja 2013, o 15:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: mecz
Sprawdzam czubki ale przez 5S. Jak nie idzie końcówka, to różnica żadna, czy przegram 6Dx, czy 5Dx, nie mówiąc o tym, że im mniej nam idzie, tym więcej im.

_________________
Pozdr.
T.


26 maja 2013, o 16:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: mecz
5pik o laski ??// zajebiście , rozumiem że grasz z telepatą , który ma się domyśleć , ze gramy w kara
powyższe dotyczy 4NT , ale przynajmniej będziemy wiedzieć co robić
bo po 5karo/4NT
idzie 5pik od przeciwnika

w meczu poszło
1kier- 1pik -x-4pik
5karo -5pik- x -pas
???


26 maja 2013, o 19:09
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: mecz
OK - dopuszczasz 4NT jako pytanie, tym razem masz telepatę vis a vis? Czy może masz problem, że 5S jest XRKCB? A czym innym może być? Na pewno renons i co poza tym? Nie wymagam od partnera jasnowidztwa co do koloru uzgodnionego, żywe aski. Ale chyba 4nt też nic nie uzgadnia? Kolor sobie wybiorę po odpowiedzi. Fakt, że przesądziłem szlemika, ale jak widać, po kontynuacji (którą można było przewidzieć), jesteś w tym samym miejscu. Partner podał X, bo nie ma na FP (zjeżdżają dwa piki). Po odpowiedzi jednym askiem, wiem na 100%, że ew. 6S pałuję, a po 2 askach mam problem taktyczny - jak stoję w meczu - ziben na impasie KD. Ale to jeszcze muszą pójść w obronę.
W sekwencji:
......
5D - 5S - X - pas
5nt (black) - odpowiedzi są niestety o jeden most za daleko
2 wartości z 5 to już 6H bez wzgl. na system odpowiedzi.

W zaistniałej sytuacji.... hmmmm...
może trzeba porzucić ustalenia - ale to tez wymaga telepatii (jeżeli brak uzgodnień) - i przyjąć, że kontrujący wie o naszej krótkości. Wtedy pass jest forsujący, nawet z 3 blotkami, a X - mam opozycję (siłą rzeczy nie ma brakujących czubków)

_________________
Pozdr.
T.


26 maja 2013, o 21:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: mecz
Do Tomka - wydaje mi się, że posiadamy kartę, z którą chcemy grać 5 albo 6 karo, szlema nie ma jak wylicytować - nie dowiemy się o dwóch okrągłych asach i królu karo. Natomiast 5S jest co prawda black wył, ale wtedy odpowiada się z królami (chyba, skoro kolor nie ustalony - ciekawe kto ma to ustalone??) - jak P ma xxx A xxxx AKxxx odpowiedź będzie 6H.
Po drugie jak sobie wyobrażamy, że podaliśmy 5D do gry, a potem po zniechęcającej kontrze partnera pytamy o asy przez 5NT chcąc grać szlema?? Trochę niekonsekwencji - nie odbierz T, że się czepiam, ale tak to wygląda.
Czy mamy ustalenia odnośnie odpowiedzi na 4NT po interwencji??
Tzn. odpowiadamy szczebelkami?? Jeżeli tak to jaka byłaby odpowiedź?? Czy kontra jest wyłączona z odpowiedzi, czy też oznacza 2-gi szczebel tzn. zero wartości??
Jeżeli 0 wartości, to wiemy, że 6D nie idzie na pewno, pytanie czy przypadkiem nie idzie im 5S?? Nietrudno sobie wyobrazić ręce opsów, że idzie im szlemik, a może i szlem (AWxxxx, x, - ADWxxx, do Kxxxx, Axxxx, xx, x - skoro my mamy 6-6, dlaczego oni nie mają mieć??). Czy parter z kartą Dx, W, Kxxxx, Kxxxx nie będzie tak właśnie licytował??

Nie znam rozdania, być może się mylę, ale mamy tu do czynienia z dużym sfitowaniem rąk - licytuję więc wyżej, gram na mały obrót, podaję 6D.

Pozdr
A


27 maja 2013, o 18:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: mecz
1. Żadnej opinii merytorycznej nigdy nie odbierałem jako "czepianie się". Żem tu przybył po nauki. Najlepsze są te wskazujące własne błędy. Tak, że spox. Cenię sobie takie uwagi.

2. W tym przypadku jednak trochę wyprostuję. Od początku podawałem 5S jako ExRKCB - przesądzając wejście na 6piętro (mniejszy obrót lub swójka). W mojej kapeli wszyscy odpowiadają szczebelkami bez króli. Antycypując (Mietek, spokojnie - nie obrażam Cię :roll: ) dalszą agresję (5S po ew.4NT) - brak uzgodnień(?)co do uwzględnienia kontry w odpowiedziach :?, a przede wszystkim nie interesuje mnie as pik, a wysokość już ta sama. Przykład z black'em po 5D-5S-5NT podawałem jako gorszą opcję, a nie, jak słusznie zauważyłeś - niekonsekwentną, alternatywę.
Teraz, jeżeli podałem (w_brew sobie) 5D, to (zgodnie z pierwotnym wywodem) końsekwentnie wyjmuję 6D.

_________________
Pozdr.
T.


27 maja 2013, o 21:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: mecz
rozkład gulasza

--------------Kxxxx
--------------A
--------------xx
--------------KWxxx
x------------------------------
Wx------------------------KD10xxx
KWxx---------------------ADxxxx
ADxxxx-------------------x
--------------ADWxxxx
--------------xxxx
--------------x
--------------x


28 maja 2013, o 18:40
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: mecz
mietek napisał(a):
(...)na pewnym poziomie nie wypada (...)
Nawet mi, kontra nie przeszłaby przez ... :(
A poza tym
eltomek napisał(a):
(...)mniejszy obrót lub swójka. (...) końsekwentnie wyjmuję 6D.

_________________
Pozdr.
T.


28 maja 2013, o 22:12
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL