Teraz jest 28 marca 2024, o 19:33


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Dokładamy czy nie ? 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Dokładamy czy nie ?
Nie miałem pojęcia z jakiego meczu pochodzi rozdanie, ani kto był bohaterem. Dlaczego wtrąciłem zdanie, jeżeli partnerem jest szanowny Jantarowiec, to znając ofensywność waszej licytacji, ciąg na bramkę, ułańską fantazję, nie dziwcie się, że sprawdzam, czy ABSy jeszcze działają.

Podajcie cały rozkład, jak również przebieg wydarzeń przy stole z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć jaki był finał.

Naprawdę szkoda, że się nie udało, chociaż Jantar z Torunia, to kciuki trzymałem jak za swoich. Pozostała nam jeszcze ostatnia nadzieja białych na I ligę, chyba w sobotę koledzy walczą.

Pozdr
A


22 maja 2013, o 18:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 30 stycznia 2009, o 12:29
Posty: 71
Post Re: Dokładamy czy nie ?
Ależ proszę, partnerem który zalicytował 6kier byłem ja:
N: KDxxx Kxxx A10xx -
S: - AD10xxx DWx AWxx

W: Wxxx xx xxxxx Kx
E: A10xx x K D109xxxx

nie czułem się na tyle z ustaleniami, żeby partner wiedział o co mi chodzi z 5pik, więc uznałem że gdy skoczę w 6 kier to będzie wiedział, że skoro nie licytuję ani forsującego pasa, ani niczego innego to mam rękę "z niespodzianką"


22 maja 2013, o 21:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Dokładamy czy nie ?
Niespodzianką może być naga kobitka wyskakująca z tortu :lol: :lol: :lol:

W brydża się licytuje. Gra się z partnerem a partner tępy nie jest i 5 pik na bank by dobrze zrozumiał.


23 maja 2013, o 07:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 30 stycznia 2009, o 12:29
Posty: 71
Post Re: Dokładamy czy nie ?
5pik partner by zrozumiał jak trzymanie pierwszej klasy w pikach (as lub renons) i brak cue bidu karo.
Gdyby zapytał o motyle dowiedziałby się, że jednego brakuje, może to być as kier.

Nie mamy na tyle dopracowanego systemu, żeby odróżnić bezpośrednie 5pik od 5pik po uprzednim forsującym pasie, dlatego żeby partnerowi nie robić wody z mózgu zalicytowałem 6kier, które według mnie było najsensowniejszą licytacją. Dodatkowo jest to odzywka nie męcząca partnera.

Nie wyobrażam sobie natomiast dać odzywkę nie do końca jasną, przez co zagralibyśmy nie chodzącą siódemkę, męcząc się przy tym w licytacji, przez co kolejne rozdania gralibyśmy będąc w słabszej formie (zmęczeni i wnerwieni jeden na drugiego) - nie mówiąc już o kolejnych segmentach meczu.


23 maja 2013, o 13:07
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Dokładamy czy nie ?
Nie napisaliście jeszcze jaki był finał rozdania.
Dołożył, nie dołożył, wygrał, przegrał??
Generalnie szlem jest słaby i łatwo go przegrać.
W moim mniemaniu 5S nie jest najlepszą akcją, gdyż po pierwsze przesądza już szlemika, mocno inwitując szlema, a na tyle to nie mamy. Czy partner z kartą: AKDxx, KWxx, Kxxx, -- może nie zalicytować szlema?? 5S musi na praktykę oprócz renonsu przyrzekać obydwa czerwone asy. Tak będziemy licytowali np. z kartą: --, ADxxxx, ADWx, xxx, niejako uzależniając szlema od renonsu treflowego.

Pozdr
A


24 maja 2013, o 06:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Dokładamy czy nie ?
--, ADxxxx, ADWx, xxx, - nie wydaje Ci się Adam, że z taką partner dał by pasa na 5trefl a po pale powiedział by 5 karo. Toż karta jest jak smok i po 4 treflach 6 kier to mamy z ręki. Dlatego uważam, że powiedzenie 5 pik nie mówi o nie wiadomo jakiej karcie. No może powinno być z królem karo.

Szlem jest koszmarnie cienki ale niestety idzie. Po najgroźniejszym wiście karowym i zabiciu asem spadał singlowy król i rozdanie się kończyło gdyby było inaczej to -1.
Dałem pasa na 6 kier +1010 na drugim stole licytacji nie znam ale wynik 7 kier -1510.


24 maja 2013, o 08:38
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dokładamy czy nie ?
H_Klos napisał(a):
Po najgroźniejszym wiście karowym i zabiciu asem spadał singlowy król i rozdanie się kończyło gdyby było inaczej to -1.
Really? :o

ten sam napisał(a):
Opozycja to solidna para I ligowa.
2 trefl to najnormalniejszy w świecie precison tym bardziej, że jest to otwarcie 1 ręczne. 3 trefl może naturalnie być słabsze z fitem.
... i otworzył(by) bez A [przynajmniej 80%, że as stoi, co nie zmienia faktu - szlem b.cieniutki]

_________________
Pozdr.
T.


24 maja 2013, o 11:04
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL