Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 12:06


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co licytujesz ? 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Co licytujesz ?
Próbując rozruszać towarzystwo kolejny problem licytacyjny.
Jesteście posiadaczami karty:
ADW10, x, K10x, AWxxx
my po partii licytacja biegnie:
OP___PART___OP___MY
-____PAS___PAS___1T
1H___1NT____PAS___2T
PAS__2K_____PAS___???

2T - 11-16(17) 5+t (otwarcie 2t 5-4 na starych).
Licytacja do teraz jest ok więc odpuście sobie posty typu: "Ja zamiast x zalicytował bym y".


7 grudnia 2012, o 09:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Co licytujesz ?
Nigdy nie grałam 2c na starych, więc trochę po omacku:
wahałabym się pomiędzy 2s (wtedy już musi być 15-17) lub x ze względu na nadwyżki i K10x karo.

Jednak raczej zalicytuję 2s, bo nie chce uslyszeć od P 3h. A tak to zawsze P wypasuje z fitem pik.

Nie jestem jednak przekonana czy moje rozumowanie jest poprawne.


7 grudnia 2012, o 14:24
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Co licytujesz ?
Cytuj:
[...]wahałabym się pomiędzy 2s (wtedy już musi być 15-17)


A co powiedziałabyś z kartą:
ADWx, xxx, x, AWxxx chyba jednak byś nie spasowała :)


7 grudnia 2012, o 14:32
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Co licytujesz ?
Żeby uniknąć zakończenia podobnego do tego w wątku równoległym.
Podaj warunki progowe swojego systemu.
Grasz 2C na starych; w podanej sekwencji sprzedałeś jak dotychczas pełny zakres siły (11-17). Chyba tylko Ty (mam nadzieję, że Twój też) wie co teraz jest forsujące, co nie, co sprecyzuje przedział siły, a co nadal będzie open.
Kasia Ci podała, że wg. niej 2S będzie 15-17, ale w Twoim systemie zapewne nie, bo z 12PC, które podałeś, sugerujesz, że też wypada 2S podać.
Trudno podać jakieś propozycje, bo "o tym nie rozmawiam, bo tak nie gram".
W tak przedstawionym problemie chyba tylko Twój partner może być odpowiednim interlokutorem.

Mimo wszystko spróbuję:
2H, po spodziewanym 2NT - 3D.

T.

_________________
Pozdr.
T.


7 grudnia 2012, o 15:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Co licytujesz ?
Cytuj:
Trudno podać jakieś propozycje, bo "o tym nie rozmawiam, bo tak nie gram".

Jeśli masz ochotę w takim tonie prowadzić dyskusję to może nie czytaj moich postów bo Twoje odpowiedzi nic nie wnoszą oprócz podgrzania atmosfery.

A może splinter 3 kier ? Rozwiązań wiele.
Cytuj:
Kasia Ci podała, że wg. niej 2S będzie 15-17, ale w Twoim systemie zapewne nie, bo z 12PC, które podałeś, sugerujesz, że też wypada 2S podać.

Nic nie sugeruje tylko pokazuję pewien problem a od forumowiczów oczekuję jakiś sugestii podpowiedzi itd. Więc zaproponuj jak Kasia swoją odzywkę z ewentualnym uzasadnieniem bądź nie.

To mój ostatni post na tym forum, już rozumiem dlaczego wiele osób omija je szerokim łukiem. Tęsknić pewnie nie będziecie.
Pozdrawiam wszystkich
EOT


7 grudnia 2012, o 16:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Co licytujesz ?
EOT???

Można i tak: nawyzywać, obrazić się i w krzaki... :shock:

Może , jak jutro wstaniesz, to oprócz wyimaginowanych zarzutów, uda Ci się dostrzec słowa, pewnie nie za wysokiego poziomu, ale mimo wszystko merytoryczne.

1. Próbowałem obronić, zaproponowane przez Kasię, 2S. I nadal bronię. Wg mnie to powinno być 15-17 i modelowo 4 piki, 5trefli i czerwona krótkość (brak otworku 1NT).
Cytuj:
A co powiedziałabyś z kartą:
ADWx, xxx, x, AWxxx chyba jednak byś nie spasowała :)

Przy takiej karcie nie miałbym problemu trzeciego okrążenia, bo wyjmuję zielone w drugim - na 1NT Partner ma coś koło 7-10 , max 3 piki, pewnie ze 4 kiery i wydłużenie karowe.
Podanie tej "dodatkowej" ręki i pytanie, jednoznacznie sugeruje, że proponowaną odpowiedź (2S) rezerwujesz dla takiej ręki.. Skąd Twoje oburzenie, że nic nie sugerujesz? Jaki mógł być inny cel tej "podpowiedzi"?

2. Podałem swoją kontynuację:
2H, a po spodziewanym 2NT - 3D
Uzasadnienie: skoro 2S nie pasuje (do systemu), to 2h NA PEWNO sprzeda górę i brak obaw o piki. Potem 3D opisze rękę w miarę dokładnie [ 4(3)135(6)]. Bezpośrednie 3D obiecywałoby 4 kara [3145].

3. Podane przez Ciebie 3H (splinter) pominę, przyjmując, że rzuciłeś w trakcie (auto)"podgrzewania" atmosfery. (Partner po pasie - nie wiem czego szukać tym splinterem). Jeżeli 2H/S/3D pozwalają domniemywać singielka, to ew. 3H musiałoby być 4(3)045(6).

4. Pozostaje pytanie, czym może być 2NT... może 3316?


Cuszszszsz, bądź wola Twoja....

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 8 grudnia 2012, o 09:18 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

7 grudnia 2012, o 21:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 marca 2011, o 20:15
Posty: 2
Post Re: Co licytujesz ?
Witam.

Chętnie pobawie się w analize tego rozdania ze względu na to , że licytuje podobnymi otwarciami. Jako , że nie znam waszej licytacji po 2 trefl 11-17 opre ją na naszym systemie i porównam .

PRZEDE WSZYSTKIM ZALICYTUJE 3 KIER JAKO SINGIEL KIER .

analiza licytacji i wnioski :
1. Partner licytując 1 nt wykluczył 4 piki u siebie .
2. Moje 2 trefl zawsze w sile 15-17 z 11-14 pasuje na 1 nt.
3. Partnera 2 karo sztuczne (GF)
4. Moje 3 kier partner zna cały mój skład tzn.
a. siła 15-17
b. mam dokładnie 5 trefli ( nie licytowałem 3 trefl )
c. mam max 3 kara ( nie licytowałem 3 karo )
d. nie moge miec 5 pików
e. dodając 5 trefli + 1 kier + 4 piki + 3 kara ( nie ma innej mozliwości )
5. Teraz niech partner decyduje co chce grać.
6. To po analizie rozdania w życiu pewnie wrzuce 3 nt i niech się
dzieje co ma byc :D :D :D

Mam nadzieje że na koniec podasz składy to zerkne jak to wyglądało pozdrawiam Mariusz Krakowiak.

P.S. Tak sobie myśle że skoro podałes to jako problem licytacyjny to czy nie mogło to wyniknąć z tego że wasze 2 trefl nie jest jednoznaczne w sile 15-17 .


8 grudnia 2012, o 04:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Co licytujesz ?
Mario,
zgodziłbym się z Tobą gdyby:

1. nie było napisane, że 2t, to nadal pełny przedział (11-17)
2. 2k było zaalertowane i wyjaśnione (w legendzie licytacji), że to sztuczny GF.

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


8 grudnia 2012, o 09:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: Co licytujesz ?
Hi All,

Gram 2T na starych od dłuższego czasu. A gram, ponieważ przeszliśmy z partnerem przez wszystkie możliwe Precysiony łącznie z rozkładowym (ustalenia Bala), stwierdzając, że jest to otwarcie do... (Wy wiecie, a ja rozumiem :D ) Właściwie można by zrobić ciekawą ankietę, pt. Który Precysion jest najgorszy (wg mnie Wilkosz-Precysion, czyli WJ 2005, którego gł. "zaletą" jest to, że nie ma w zwyczaju przychodzić :roll: ) Tak, wiem, zaraz znajdą się obrońcy, którym GF 5-5 po tym, jak partner otwiera 2T, przychodzi co chwilę. Nam przez dwa lata nie przyszło ani razu. A jak coś nie przychodzi przez dwa lata, to może sobie to lepiej darować, tym bardziej, że jakoś tam sobie człowiek poradzi środkami naturalnymi (najpierw 2K, a potem jakoś to będzie).
Oczywiście nie jest tak, że wywala się z systemu "starego dobrego" Precysiona, i ma się spokój na starość. Nie ma lekko. Coś trzeba z tymi precysionowskimi rękami zrobić. I o tym jest z grubsza ten problem.
Mamy w WJ-cie zasadniczo dwa typy rąk Precysionowskich: 12-14 oraz 15-17. Wypadałoby te ręce jakoś rozróżnić. Poza tym mus ustalić jakieś zasady forsingu. Moim zdaniem jeden z powodów kłopotliwej sytuacji w problemie wynika z nieostrej definicji odzywki 2T. Nie może to być 11-17, bo partner nie jest Duchem Świętym, co powinien teraz z tym zrobić. Jeżeli mam silnego Precysiona z 4 pikami, pewnie się nic nie stanie. Ale jeśli mam słabego z 6 treflami, to powinien to być już koniec licytacji (x Wxx Dxx AKW10xx). Podane przez Andrzeja 2T jako 11-17 to typowa licytacja: "Partner, coś mam, a Ty zgadnij co." I dlatego nie zgadzam się z Mariuszem, że z każdym 11-14 pasuje się na 1BA. Są ręce z którymi o niebo lepiej grać 2T, które IMO powinno być sign off. Również nie zgadzam się co do znaczenia 2P. W tej pozycji IMO 2P powinno być 18+. Bo jeśli nie, to znów za chwilę będziemy za wysoko. Partner przecież nie ma pików. Proponuję rozwiązanie najelastyczniejsze i obejmujące najszersze spektrum rąk: z małym Precysionem albo pas na 1BA (np z 5422) albo 2T nf. Z Precysionem silnym (15-17) 3T, nawet z 4st., ktorej P nie ma. Pozostają ręce GF na treflach. Te dajemy przez kolor wroga, i potem naturalne trefle. Oczywiście zostaną jakieś ręce nie pasujące do niczego, jak choćby podana w problemie,ale wtedy radzimy sobie jak umiemy. Tu akurat nie ma żadnego problemu, mamy wygodne 3K (mój typ). Idzie nie o to, by ustalić system dla wszystkich rąk, ale dla najczęstszych. A że czasem przyjdzie coś, co nie psuje do niczego, co znamy? Wtedy jest dopiero ciekawie.

I jeszcze jedno. Widać tu jak na dłoni przewagę transferów. Gram (i polecam) w tej pozycji 1S = tr na BA. Dalej rusza lub nie partner. Oczywiście transfery nie rozwiązują wszystkich problemów, ale przynajmniej mamy dodatkowe okrążenie i często zagramy z lepszej ręki.

Pozdrawiam, Robert


8 grudnia 2012, o 09:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Co licytujesz ?
Ponieważ gram Precisionem całe życie to łatwiej dostrzec mi plusy tego otwarcia - przede wszystkim teraz 2C jest 15+ i forsuje na 1 okrążenie, poza tym jak otworzę 1C w słabym przedziale, to na pewno gwarantuję partnerowi minimum duble w kolorach starszych (czasem mam 4414 z singlem karo).
A teraz do rzeczy.
Po pierwsze jak gra się 2C na starych to ze słabą ręką i składem niezrównoważonym nie można spasować na 1NT - załóżmy, że skład 1444 trafia do 4126 - będzie szła nam końcówka w trefle, a przegramy 1nt.
2D w tej sekwencji nie może być sztucznym GF (tak jest jak się gra 2C precision) tylko naturalne NF.
Po drugie licytowanie teraz 2S nie zawsze musi oznaczać drugą strefę - czasem przyjdzie nam skład 4306 i nie wyobrażam sobie pasa na 2D - partner może mieć np, Kxx, KDxx, Wxxxxx i i 2S będzie świetnym kontraktem.

Jedyną sensowną odzywką w przedmiotowej sekwencji wydaje się 3H, po pierwsze sprzedamy drugą strefę (15-17), krótkość kier i fit karo.
Co partner z tym teraz zrobi - uszanuję (na 4D spasuję - jak p. ma np xxx, KWxx, Dxxxx, D, natomiast jak mu przyjdzie xxx, Axx, AD10xxx, x - szlemik blisko)
Pozdr
A


8 grudnia 2012, o 16:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL