Teraz jest 28 marca 2024, o 22:52


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Co otwierasz ? 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Co otwierasz ?
Niektórzy mają w swoim arsenale możliwość sprzedania takiego "silnego trefla". Ja np. gdybym przypadkiem otworzył 1C, jestem w stanie rozróżnić, czy jest to silny trefl "miltonowy", czy też oparty na dużej ilości lew wygrywających. Otwiera się 1C, a następnie w zależności od rozwoju sytuacji skacze odpowiednio wysoko np. w 4S i wówczas partner nawet mając parę oczek wie, czy może ruszyć czy nie.
Szczegóły do obgadania i ustaleń w parze - osobiście 1C wstawiłbym na pewno przed 4S.

Pozdr
A


6 grudnia 2012, o 15:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Co otwierasz ?
Ja rozumiem, że przedkładasz 1C nad 4S, bo to przecież jest kwestia stylu, temperamentu i jeszcze kilku czynników subiektywnych. I trudno z tym dyskutować. Ale chyba nie chcesz powiedzieć, że po otwarciu 1C i skoku w 4S, Twój partner wyjaśni przeciwnikom: "dużo lew, mała siła; taki silny trefl z przedziału 11-14"?
ML


6 grudnia 2012, o 20:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Co otwierasz ?
Oczywiście, że tak wyjaśni, może z wyjątkiem siły - nie poda 11-14, tylko poda, że siła na pewno poniżej 18PC.

Pozdr
A


7 grudnia 2012, o 07:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Co otwierasz ?
Zgubiłem się w tym Twoim arsenale.... :oops:

W sekwencji:
1H/S-1S/NT
4H/S >>> będzie jw.?

Znaczy na deal, którego frekwencyjność ocenić można na <10% masz sporo karabinów.

Ciekawi mnie z czym, w niekorzystnych, otworzysz 4H/S?
Ósma Danka ??? :lol:

Jak już pisałem, na pewno otwieram 1S. W niekorzystnych również. Uważam, że w niekorzystnych, otwarcie 4S jest lepsze od 1C. Oprócz argumentów Michała dodałbym, że przewidując skaczących oppsów (patrząc w swój papier można się chyba spodziewać, że na desce przyjedzie 5C/D) możesz nie zdążyć skoczyć pikami, żeby pokazać "silnego-słabego trefla". Co wtedy znajdziesz w arsenale?
5 pik jako??? 11-14 lub 19+ ???

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


7 grudnia 2012, o 14:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Co otwierasz ?
1p to jedyne sensowne otwarcie, długo, długo nic i ew. 1t.
4t/k nie rozmawiam bo tym nie gram. Otwarcie 4 pik odpada wg mnie zawsze i w każdych zakładach.


7 grudnia 2012, o 14:35
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Co otwierasz ?
Nie grasz 4C/D - jako RPA;
nie grasz standardem wszystkich WuJków (od '68 rozpoczynając), że w niekorzystnych 4H/S to 9-9.5 lewy;
Wyrzuć jeszcze z otwarcia opcję silnego trefla i powiedz, że z siłą 9-30 otwierasz 1H/S.

Wówczas wszyscy podadzą Ci "spodziewaną odpowiedź", bo o innych "nie rozmawiam, bo nie gram".

T.

_________________
Pozdr.
T.


7 grudnia 2012, o 14:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Co otwierasz ?
Powiedziałem, że nie rozpatruję otwarcia 4t/k, ponieważ nie gram takimi otwarciami i z tego co mi wiadomo obowiązku nie ma żeby tak grać a jak masz ochotę to graj sobie czym chcesz nawet 4t/4k 13 lew na pikach lub kierach.
A systemem gram jakim gram. Mi on odpowiada.


7 grudnia 2012, o 14:58
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Co otwierasz ?
1. Oczywiście, że nie ma takiego obowiązku (nota bene też nie gram)
2. Pewnie, że mogę mieć w swoim systemie 4C/D jako 13 lewowe otwarcia, ale nie będę wtedy pokazywał takiego dealu i pytał "co otwieracie?", by po kilku dniach wywodów, argumentów i kontrargumentów, zakończyć- tylko 4C/D "to jedyne sensowne otwarcie, bo innymi nie gram".
3. Pewnie problem by nie istniał, gdybyś spytał wprost: "1S czy 1C?, bo:
-RPA nie gram
-4H/S w moim systemie, to niezależnie od założeń, coś typu ósma Danka i koniec karty".

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


7 grudnia 2012, o 15:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Co otwierasz ?
Do Adama.
Czyli jednak istnieje jakaś granica dla silnego trefla, skoro jak sam przyznajesz partner raczej nie wspomniałby o przedziale siły dla słabego przygotowawczego trefla. Uważam, że to dobrze, bo nie czyni jeszcze do końca z tej gry pokera czy innego oczka. Swoją drogą ciekawe, gdzie ta granica wśród dzisiejszych agresorów przebiega. Tak się zastanawiam, kto by poparł otwarcie 1C z karty Dxxxxxxxx - KDWx - remont - remont. Przecież potencjał ofensywny taki sam, jak nie o ćwierć lewy większy, a takie detale jak lewy obronne, to pikuś:) No i gdyby był jeszcze as, to byłby wtedy acol.
ML


7 grudnia 2012, o 18:08
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL