Teraz jest 18 kwietnia 2024, o 13:24


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Rebid 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Rebid
jaki rebid ,, cóż zabrakło mi mądrego pomysła w sytuacji

1trefl-1kier
1pik -?/
karta
AK3
AW106
93
10865


co experty na to


25 listopada 2012, o 14:41
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Rebid
2 trefl - magister.


25 listopada 2012, o 18:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Rebid
2kier-minimum 3kiery


25 listopada 2012, o 19:50
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Rebid
Po 2 kier spokojnie 2 pik.


Pozdrawiam


25 listopada 2012, o 19:58
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Rebid
Radziecki napisał(a):
Po 2 kier spokojnie 2 pik.


Nic dodać, nic ująć.


26 listopada 2012, o 11:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: Rebid
Bracia i Siostry, któryście z Bydgoszczy są! Zaprawdę powiadam Wam: Nie wierzcie w ani jedno słowo ichnie, albowiem kłamliwe są!

Zarówno Radek jak i Jędruś grają z tą ręką końcówkę:
W meczu: Obaj szybciej niż błysk.
Na maxy: Jędruś tak samo: szybciej niż błysk, Radziecki po lekkim wahnięciu. :D

IMO: Z poważnym partnerem, klasycznym WJ, gdzie mały trefl to 12-14, nie zagranie kończaka na maksy to gra przeciw sali, nie zagranie kończaka w meczu, to gra przeciw całemu światu. Czyli dajemy GF, co tam kto ma w systemie.

Pozdrawiam, R. K.

P.S. Jak będziecie tak kłamać, to nosy Wam urosną i Ojciec D. się dowie. A jak się dowie, to łby polecą. Wasze na dzień dobry. :lol:


26 listopada 2012, o 13:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Rebid
de Visee napisał(a):
Bracia i Siostry, któryście z Bydgoszczy są! Zaprawdę powiadam Wam: Nie wierzcie w ani jedno słowo ichnie, albowiem kłamliwe są!

Zarówno Radek jak i Jędruś grają z tą ręką końcówkę:
W meczu: Obaj szybciej niż błysk.
Na maxy: Jędruś tak samo: szybciej niż błysk, Radziecki po lekkim wahnięciu. :D

IMO: Z poważnym partnerem, klasycznym WJ, gdzie mały trefl to 12-14, nie zagranie kończaka na maksy to gra przeciw sali, nie zagranie kończaka w meczu, to gra przeciw całemu światu. Czyli dajemy GF, co tam kto ma w systemie.

Pozdrawiam, R. K.

P.S. Jak będziecie tak kłamać, to nosy Wam urosną i Ojciec D. się dowie. A jak się dowie, to łby polecą. Wasze na dzień dobry. :lol:



Zaprawdy, niech Twój nos będzie tak długi jak długi był wywód tak mocno nas krzywdzący...

Licytacja 2 pik po magistrze i po odpowiedzi 2 kier ( kiedy naszym kolorem są kiery) jest tzw. one round forcing czyli potocznie w nomenklaturze brydżowej F1. ( i nie myl nasz czcigodny Pinokio tego skrótu z Formułą 1).

Zalicytowanie 2 pik ma na celu sprawdzenie zatrzymań do ewentualnych 3 ba lub zagrania kontraktu włoskiego typu 4 kier albo 4 pik lub 8-9 atutowego 5 trefl.

A więc po 2 pik jeśli partner odpowie 2 nt to ja na maxy pasuję w meczu licytuję 3 ba. Jeśli pd odpowie 3 trefl mówię 3 karo jako gf - bo wtedy zagram którąś z wymienionych wyżej końcówek kolorowych. Po odpowiedzi 3 ba nie licytuje dalej.

I doprawdy zalecam o zaopatrzenie w dużej ilości chusteczek higienicznych, gdyż w razie nabycia kataru - ciężko będzie tak duży nos opanować ...

Pozdrawiam,


26 listopada 2012, o 13:41
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: Rebid
Zwracam zatem honor. Cały mój wywód był w kontekście 2S = sign off (po słabym 2H) Ale skoro jest jak mówisz, to mus rację przyznać.

A propos. A jak będziesz licytował nie tym mgr podanym w problemie, ale 2wcb, którym grasz na co dzień? Czyli 1C-1H-1S-2C-2D i teraz 2BA? Czy coś innego? Bo rozumiem nie przesądzasz końcówki na dzień dobry 1C-1H-1S-2D?


26 listopada 2012, o 13:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Rebid
Po słabej odpowiedzi 2 kier na magistra po prostu pasuje - bo wiadomo, że gramy na 8 atutach - więc nie ma sensu przenosić na 7-atutowe 2 pik.

Jeśli gramy podwójnym magistrem to ja licytuję po 1 ba następująco :
na maxy : ja 2 trefl partner 2 karo ja 2 pik.
(Uzasadnienie : jakbym miał 5 kierów to zalicytowałbym 2 kier)
w meczu : ja 2 karo partner ( w tym rozdaniu) 2 kier ja 2 pik :)
(Uzasadnienie : jakbym miał 5 kierów to zalicytowałbym 3 lub 4 kier).
Reasumując - zawsze 2 pik

Pozdrawiam,


26 listopada 2012, o 19:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Rebid
a było to tak
Dxxx
Kxx
wxx
AKx


a może tak :lol:

Dxxx
Kxx
AKx
wxx


26 listopada 2012, o 22:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL