Teraz jest 29 marca 2024, o 16:35


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Nowa rozgrywka 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Nowa rozgrywka
Cisza na forum, to wrzucamy małego gorącego kartofelka w ten syberyjski wieczór. Po jednostronnej licytacji gramy firmówkę z silnej ręki kartami:

AKD6_____73
KD104____983
865______AW10
AD_______109653

Wróg z północy zaatakował nas tym razem nie mrozem, ale dwójeczką kierową.
Oczekuję propozycji zwłaszcza ze strony młodych wilków (Jarek wstrzymaj się z komentarzem kilka dni, żeby się innym ponuro nie zrobiło i mieli szansę na zastanowienie - a po zobaczeniu kilku odpowiedzi zapraszam na jak zwykle błyskotliwą odpowiedź).
Pozdr
Adam


6 stycznia 2009, o 20:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Nowa rozgrywka
Juniorzy nie wstydźcie się (seniorzy także - zwłaszcza ci którzy rzadko się udzielają). Podpowiem, że wstawilismy 9-tkę kier ze stołu i utrzymaliśmy się. Co dalej proponujecie??


9 stycznia 2009, o 08:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Nowa rozgrywka
Adamie jeśli to razdanie z meczu to ośmielę się podać sposób rozgrywki, który bym zastosował. Liczę lewy pewne: 3s, 2h, 1 d, 1 c. Liczę nadzieję na resztę (s-tylko gdy zaszedłby przymus, h - na wpustce, 1 d - po impasie, c- po impasie lub podział koloru, ale konieczny udany impas d by starczyło dojść).
Wniosek: gdy obie figury d ma S sytuacja jest krytyczna.
Gram więc: Po 9 h A, D c, po potem gdy dojdę do ręki impas d (żaden odwrót mi niestraszny), wyrabiam c.
Jeśli dobrze cieszę się, jeśli źle ... cóż gram w III lidze (narazie), całe życie człowiek się uczy. Pozdrawiam


11 stycznia 2009, o 20:11
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Nowa rozgrywka
Witamy serdecznie na forum nowe osoby, w szczególności mające bardzo mało czasu na takie uczestnictwo :P . Co prawda na razie 3-cia liga, ale wszystko na to wskazuje, że w przyszłym sezonie może być druga (i bardzo dobrze, bo z waszym potencjałem macie szansę i powinniście się w niej utrzymać) - gratulacje dla całej drużyny za świetne wyniki w lidze. Mam nadzieję, że choć trochę zrobiło się wstyd wszystkim drugoligowcom (szczególnie "młodym wilkom"), do których apelowałem, żeby spróbowali zmierzyć się z problemem (z wyjątkiem Jarka, którego poprosiłem w poście o niezamieszczanie rozwiązania - jak się okazuje bardzo słusznie, gdyż zaraz całe rozdanie rozklepał na czynniki pierwsze, poszedł w swoim rozumowaniu dużo dalej niż ja zamieszczając ten problem).
Ale ad rem.
Rafał bardzo dobrze ominąłeś rafę impasu trefl, który jest alternatywą. Oczywiście należy zagrać asa i damę trefl.
To po pierwsze.

Po drugie, nawet jak nie dzielą się trefle (4-ty król walet - także dlatego, że czasem obrońca z KWxx po prostu damę zabije królem), albo KD karo znajduje sie za asem - możemy w niektórych układach wygrać.
W jakich???
Mam nadzieję to przeczytać od innych forumowiczów.

Pozdr
Adam


13 stycznia 2009, o 08:34
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Nowa rozgrywka
Rozgrywka podana jest OK, jeśli jednak założymy KD karo za uchem to układ który daje 100 % wygraną to wistujący musi mieć:
p: xxx
c: AWxx
k. xx
t. Kxxx
Kontrakt jest 100 %. I możemy grać jak chcemy :)
Pozdrawiam


16 stycznia 2009, o 15:09
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Nowa rozgrywka
Jest jeszcze kilka innych układów, w których wygramy przy założeniu mariasza karo za asem.
Oczywiście zakładamy że w drugiej lewie zagramy trefla do asa, a nie trefla na impas do damy. I to było właśnie kluczowe zagranie w tym rozdaniu pozwalające uniknąć przegranej przy przykładowej ręce N: xxx AWxx Hxx Kxx
Pozdr
Adam


18 stycznia 2009, o 17:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL