Teraz jest 28 marca 2024, o 23:38


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 rozgrywka 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 października 2008, o 15:47
Posty: 50
Post rozgrywka
Witam wszystkich bardzo serdecznie, przed Państwem kolejne rozdanie z którym sobie nie poradziłem a chciałbym się dowiedzieć jaka linia rozgrywki była by prawidłowa w odczuciu innych użytkowników forum:

w meczu po licytacji:

My op1 partner op2

1h 2d 4h 5d
5h pass...


Wist król karo

przed nami ukazuje się dziadek (ogarnia mnie chwilowa euforia):

---
W985
---
KDW1097542

Wówczas spoglądamy na naszą rękę (euforia ustępuje miejsca panice) i widzimy co następuje:

AD103
AK1042
W64
8



{z góry przepraszam jeżeli pomyliłem jakieś mniej lub bardziej istotne karty ale właśnie tak pamiętam opisane przeze mnie rozdanie}


19 grudnia 2008, o 13:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: rozgrywka
Nie bardzo rozumiem dlaczego musimy grac 5H zamiast np 6C, czy 6H (bez wzgledu czy partner ma 5 czy 6 kierów - nalezy grac w trefle). A wracajac do rozgrywki przy dobrej obronie nie wygramy jak sie kiery dziela 3-1, dlatego gram AK kier i trefle.
Pozdr
Adam


21 grudnia 2008, o 21:56
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 października 2008, o 15:47
Posty: 50
Post Re: rozgrywka
nie gramy trefli bo jeszcze nie umiemy a kontraktu faktycznie nie potrafię wygrać nawet w otwarte karty


21 grudnia 2008, o 22:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: rozgrywka
opowiadano mi o takim rozkładzie w niedzielę , ale w stole były 4piki nie kiery i grano 6pik ?
?????


22 grudnia 2008, o 20:02
użytkownik

Dołączył(a): 19 października 2008, o 15:47
Posty: 50
Post Re: rozgrywka
rozdanie zapisałem następnego dnia po rozegraniu meczu i nie sądzę żebym pomylił kolor atutowy, jednakże nie mogę tego wykluczyc


22 grudnia 2008, o 23:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: rozgrywka
To jednak musi być podobne rozdanie , można wymysleć kilka układów przy których się wygra
np reka E 3422 ,4432 , wówczas weżmiemy pika , trefla i 9atutowych na paradzie , przy stole pewnie grałbym jak Adam
lol wyslij to do Siwca może umieści w Konkursie :D


24 grudnia 2008, o 11:03
Post Re: rozgrywka
Następny krzystny układ
E ma rekę 4351 bez damy kier .
w drugiej gram trefla , biorą i graja karo
przebijamy i gram trefla , gracz podbija atutem nadbijam
ściagam asa ( spada singlowa dama ) i kier do stołu

Szukamy jeszcze ?/


24 grudnia 2008, o 14:13
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: rozgrywka
Niekoniecznie taki układ (przy założeniu że W ma singlową damę kier ważne jest jedynie, żeby E posiadał minimum 1 trefla) - w drugiej lewie gramy kiera - jezeli po lewej leci dama, gramy trefla i dalej jak pokazuje Mieczysław, jeżeli dama nie leci gramy drugiego kiera i następnie trefla. Ciekawy motyw może wystąpić gdy W dołoży nam do asa kier drugą damę. Cóż wydaje mi się, że należy zagrać na podział kierów 3-1 i pogratulować opsowi pięknego zagrania.
Pozdr
Adam


25 grudnia 2008, o 15:58
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: rozgrywka
tia
tylko na razie nie uwzględniamy licytacji , E powinien mieć conajmniej 5 pikow , a zatem korzystny dla nas układ 5341 bez damy kier


26 grudnia 2008, o 14:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL