Teraz jest 28 marca 2024, o 21:12


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Rebid 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Rebid
natępny pojedynek damsko męski
masz na pierwszym ręku kartę

Wx
10
AK109xx
KD9x

maksy , opsy po partii
otwierasz 1karo

1karo -1NT -pas-pas
2trefl--x----pas--2karo
pas--?
tu gracz pyta twojego jak rozumie Pan /Pani otwarcie 1karo %%##
--no hmm ma kara , conajmnie 4
aha to ja pas

1karo -1NT --pas--pas
2trefl--x-----pas--2karo
pas--##pas- 3trefl-pas
pas--x

pytanie jest następujące
Co sobie pomyslałeś jak Partner/Partnerka wyniósł 2karo w 3trefl
ps
słowa niecenzuralne Proszę wykropkować


20 września 2011, o 21:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Rebid
A co można pomyśleć?

"Mój kochany partner(-ka) miał powód aby zmienić na 3 trefl , pewnie na 2 karo wpadają za 100 , a 3 trefl nam chodzi. Może ma duuuuuuuużo trefli, to chyba wygram , oby tylko skontrowali to będę miał więcej :-)"

Nie rozumiem o co ci chodziło z tymi niecenzuralnymi słowami. Na myśl nawet nie przychodzą. :twisted: Niecenzuralne słowa w towarzystwie damsko - męskim . Nie przystoi.


21 września 2011, o 06:57
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 30 stycznia 2009, o 12:29
Posty: 71
Post Re: Rebid
Jeśli gram z piękną kobietą to znam świetny sposób na to, żeby wujek Karol się nie gniewał :)


21 września 2011, o 07:35
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Rebid
Rozkład dnia-TURNIEJ NA "0"
W zasadzie post powinien być zatytuowany "jak wpierniczyć sobie zero"

-----AK105
-----K65
-----DW65
-----A3
W8-------7643
10--------AD82
AK10972--------
KD97------106542
------D92
------W9743
------843
------W8
LICYTACJA

1KARO- 1NT-----PAS-------PAS(1)
2TREFL-X (2)----PAS(3-----2KARO(4)
PAS(5)--PAS(6)--3TREFL(7)-PAS
PAS---- X(8)----- -PAS------PAS(9)

objaśnienia
1-poczekam co dalej będzie
2-Ja naprawdę mam bezatu
3-ale fajno
4-niech zgadnie co to takiego
5-Oj maksik wisi w powietrzu
6-nie dam się wyblefować w końcu mam Bezatu
7-oj mój ma chyba wyłączenie karowe ( może 3karo jako inwit ??)
8-czy Oni ślepi i głusi ?? nie słyszeli że JA MAM BEZATU
9- a ja już to mam w d....


21 września 2011, o 18:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 16 czerwca 2011, o 02:47
Posty: 30
Post Re: Rebid
w_adam napisał(a):
Do Nanno
Drogi kolego, pojawiłeś się po raz kolejny na naszym forum i po raz kolejny zaczynasz swoje wypowiedzi od obrażania innych, niczego merytorycznego swoją wypowiedzią nie wnosząc.
Ponieważ zostałem zobowiązany przez właściciela Forum (Zarząd KPZBS-u)do bieżącej reakcji na podobne zachowania, niniejszym udzielam ci administracyjnego ostrzeżenia.
Skoro nie potrafisz korzystać z dobrodziejstw naszego Forum zgodnie z jego regulaminem wypowiedzi twoje będą nadzorowane. Jeżeli powtórzą się podobne sytuacje, posty twoje będą zdejmowane.

Pozdrawiam i proszę o wypowiedzi pozwalające także innym czerpać z twojej wiedzy brydżowej, zwróć uwagę, że wiele osób korzysta z Forum chcąc się po prostu czegoś nauczyć.

Adam Wujków - administrator

Drogi Panie Administratorze , przed zgłoszeniem udziału w Pańskim forum zapoznałem się z " Regulaminem".Ale ponieważ, być może nie każdy dokonał tak ciężkiej pracy organicznej , jak to było moim udziałem więc w tym miejscu przytoczę:
---------------------------------------------------------
Regulamin działu

Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
----------------------------------------------------------
Nigdzie w treści swego postu dotyczącym wypowiedzi nicku " cherry" nie znajduję , choćby lużno związanych z obostrzeniami Regulaminu, wypowiedzi. Tym bardziej zaś jestem zaniepokojony Pańską interpretacją jakoby " kolejność pojawiania się na Forum " miałaby być jakąkolwiek przesłanką pozytywną dla zastosowania Pańskiego " ostrzeżenia" Nie do mnie należy uświadamianie Koledze ,ze zwrot: (quote trotto):"ciężko- jak widać- przez życie brydżowe doświadczona- proponuje zalicytowanie 1!h nf z tym quasi acolem , co więcej - w dalszych postach trzyma się jak pijana płotu! Gdzie my jesteśmy?" stanowi w kolejności:
a) autorka musiała być ciężko doświadczona przez swe przygody brydżowe, skoro stosuje politykę strusia z tak grubą kartą
b) mimo , krytycznych opinii innych userów co do wyboru tej właśnie odzywki - 1 Kier - upiera się w swym przekonaniu- w rubasznym języku brydżystów odpowiada to zwrotowi" trzyma się , jak pijany płotu" i jest formą ususu frazeologicznego , co jasno wskazuje ,że moja intencją było ubarwienie mej wypowiedzi , nie zaś " obrażanie innych"
c) zwrot:" ludzie gdzie my jesteśmy ?"stanowi zaś ekwiwalent mojej zdecydowanej dezaprobaty na temat wartości odzywki 1 Kier NF w podanym przykładzie , i stanowi fragment - merytorycznej- właśnie wypowiedzi , niemniej wydaje mi się,ze jako administrator Forum nie jest Kolega w żadnej mierze uprawniony do oceny merytorycznej.

Natomiast , o ile , mimo to Kolega w dalszym ciągu stoi na stanowisku, że naruszyłem Procedury , bardzo chętnie poniosę karę zapowiedzianą przez Kolegę, choć pozostanę w niedosycie jurysprudencyjnym.
Pańskie , nie zawaham się użyć tego słowa- szczucie, przyprawia mnie o złe samopoczucie , choć oczywiście większe nieszczęścia życiowe były moim udziałem. Szczególnie zaś podle to wygląda ,że jawnie Pan sympatyzuje- już po raz wtóry z linią działania nicku " cherry".Przypomnę , tylko ,że niegdyś mój apel o usunięcie KŁAMSTWA wyprodukowanego przez ową userkę , zbył Pan , mimo że przyznał Pan ,że jest mijanie się z prawdą dla niepoznaki zasłaniając się niewiedzą userki , ponieważ takie informacje zaposiadła . Czymże jest to więc jak nie zwykłym rozpowszechnianiem plotek, w którym to procederze niewątpliwie jest Pański udział?Zachowanie obiektywizmu jest zaiste rzeczą trudną, mimo posiadania tytułu Administratora.
Mam prawo do wyrażania swoich opinii , co też zrobiłem , zaś umieszczenie takiego wątku w subforum"Dział Experta" - przypominam , to merytoryczna uwaga , a jakże!! dla mnie osobiście jest oksymoronem( coś jak , np:" Mistrzyni o WK2.0 " lub " chudy grubas")


21 września 2011, o 21:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Rebid
Dzięki za wyjaśnienie znaczenia niektórych użytych słów i zwrotów języka polskiego.

Pozwól, że przytoczę protokół posiedzenia Zarządu KPZBS z lipca:
"Forum niejednokrotnie staje się areną niesmacznych polemik, załatwiania osobistych porachunków .......
Zarząd ... podjął następujące stanowisko:
- forum ma stanowic platformę do wymiany doświadczeń, analizy rozdań w zakresie problemów licytacyjnych i rozgrywkowych,
- platformę komunikacji między członkami związku,
- platformę podnoszenia poziomu sportowego i popularyzacji brydza sportowego"


Po pierwsze - w powszechnej opinii osób czytających twój poprzedni post jest on niestety elementem osobistych porachunków. Dlaczego nie odniosłeś się do mojej propozycji (również 1H) tylko do 1H Kasi???

Po drugie twój post jest niestety obraźliwy - nie jest to tylko moje odczucie. Uczono mnie szacunku do innych ludzi, do kobiet w szczególności - prosiłbym aby wszelkie wypowiedzi na tym forum zamieszczać po uwzględnieniu powyższego. Być może tego nie zauważyłeś, ale swoim postem publicznie obraziłeś kobietę - na to nie możemy przymykać oczu (nie będę przytaczał stanowiska męża Kasi, grającego z nią w parze).

Po trzecie - nadal nie wiemy jaką należy twoim zdaniem dać odzywkę w przedmiotowym problemie, pomimo dwóch stron A4 wypowiedzi.

Proponuję zatem trzymać się stanowiska naszego Zarządu i tylko do tego celu używać naszego Forum.
Użytkownicy chcą przede wszytkim poznać opinię danego gracza, rozwiązanie problemu najlepiej z uzasadnieniem, nikt nie oczekuje krytykowania rozwiązań zaproponowanych przez innych.


Pozdrawiam i zachęcam do udzielania krótkich merytorycznych wypowiedzi, tak jak to czyni zdecydowana większość uczestników.

A.


22 września 2011, o 07:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2008, o 17:24
Posty: 77
Post Re: Rebid
Kol. nanno
Myślę, że zacytowane przez Administratora stanowisko Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Sportowego (opublikowane na FORUM)
wyczerpuje uzasadnienie co do podjętej przez kol.Adama decyzji "ostrzeżenia".


Ja również spotkałem się "z rubasznym językiem brydżystów" czego osobiście nie pochwalam (a szczególnie jeśli dotyczy kobiet). Jednak w zdecydowanej większości wśród brydżystów słyszę zwroty "przepraszam" lub "przepraszam za niewłaściwe zrozumienie moich intencji"


Wiesław Paczkowski

_________________
Brydż-Trenerem umysłu i charakteru


22 września 2011, o 09:11
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 16 czerwca 2011, o 02:47
Posty: 30
Post Re: Rebid
Stanowisko Zarządu wiele wyjaśnia , sugerowałbym natomiast trzy rzeczy, na przyszłość , by uniknąć takowej komedii pt "Kasia a sprawa polska":
1) najważniejsza- wypadałoby owe stanowisko zaprezentować własnie w "Regulaminie Działu" tak będzie i uczciwiej i prościej.Nie każdy czytuje "Stanowiska Zarządu" zamieszczone jako post zwykły.
2) Sugerowałbym uściślenie " stanowiska" poprzez sprecyzowanie: "Kasia może wszystko, adwersarze Kasi nie mogą nic"
3) zobowiązać userów to wypisywania literami - kobyłami w swych metryczkach "Jestem Kobietą, uważaj co piszesz , bo Kobiet to już szczególnie obrażać nie wolno"
Reszta zaś jest tylko polemiką w temacie " kto ma rację i dlaczego" przy czym na poparcie swych przewag Kolega Administrator przytacza opinie innych użytkowników , w tym swoją , a nawet - hohoho " męża Kasi" chociaż , Dalibóg , nie mam pojęcia kto to jest.To jest rzeczywiście argument stricte " merytoryczny"
Mam wielki szacunek dla Pań - brydżystek , również z Waszego Okręgu . Niestety , osobiście znam tylko jedną: Panią Alicję Kupczyk i - chociaż to może nie miejsce i czas na to by przypominać- jako pierwszy gratulowałem Jej , zajęcia niezłego miejsca ma Mistrzostwach Europy Mixt, również osobiście.Co być może umknęło Administratorowi, więc na wszelki wypadek , w obronie własnej przypominam , gdyż,sądząc po postach Jego i Pana Paczkowskiego , ich stosunek do casusu Kasia & nanno jest zbyt zero-jedynkowy


22 września 2011, o 10:04
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Rebid
Zamykam dyskusję w tym temacie.

Zarówno ja, jak i prezes zarządu przedstawiliśmy jednoznacznie nasze stanowisko - widzę, że nie do końca zostało ono przez ciebie przyjęte i zaakceptowane, kolejny twój post pełen jest ironii - dalsze pisanie niczego nie zmieni.


P.S. O mężu Kasi mogłeś przeczytać np. w marcowym n-rze Brydża przytaczającym na swoim łamach rozdania z Elbląga, gdzie Grześ bardzo efektownie wygrał przeciwko Stasiowi Gołębiowskiemu szlemika pikowego z kontrą (radząc sobie z podziałem atu 5-0)

Pozdr
A


22 września 2011, o 10:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 16 czerwca 2011, o 02:47
Posty: 30
Post Re: Rebid
Co prawda skończyliśmy na temacie jakiegoś tajemniczego "męża Kasi". Niemniej nie zdążyłem zająć stanowiska , bo oto hokus- pocus gdzieś w okolicach 22 września 2011 r zostałem wycięty po całości niczym 62 lata wstecz o tej samej porze gen.Langer.(też uwierzył bolszewikom jako i ja uwierzyłem "Regulaminowi Forum").
Ale do rzeczy:Komu mam podziękować za ten szlachetny akt abolicji? Czy też może amnestii? Nigdy nie kumałem tych prawniczych zawiłości:)


21 stycznia 2012, o 01:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL