Teraz jest 28 marca 2024, o 10:38


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Kolejne zadanie Roberta - RReggi 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Kolejne zadanie Roberta - RReggi
zad.1)

gracie w meczu kontrakt 7 pik po wiście A trefl:

dziadek
DW107643
A6
AK95
--


nasze
AK52
D43
10762
D10

Jak gracie?


5 grudnia 2008, o 09:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Kolejne zadanie Roberta - RReggi
Panowie (i panie), proponuję nowe problemy umieszczać w osobnych wątkach (robimy to naciskając przycisk "Napisz temat" poniżej - dlatego przeniosłem ten problem do nowego wątku.
Pozdrawiam
Adam Wujków


5 grudnia 2008, o 09:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Kolejne zadanie Roberta - RReggi
Hmmm - tak sobie zajrzałem na forum i widzę jakieś zadania z gatunku Science- Fiction :lol: - można poprosić jeszcze o przytoczenie licytacji , która doprowadziła nas do tego zgrabnego szlema ? :lol: :lol: - A tak na poważnie - szlema wygramy tylko w przypadku zrealizowania przymusu ( nie wspominam już o drobnym niuansie jak podwójny impas karo). Gramy na to że 1 ręka jest następująca : x KW10987 DWx AKx ( lub Axx) - karty w czerwonych kolorach niezbędne )

pozdrawiam
Radek


5 grudnia 2008, o 10:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Kolejne zadanie Roberta - RReggi
Przy ręce W: x KW10987 DWx Axx chyba się raczej nie wygra??? - chyba że wróg nie zastosuje zasady figur na figur (nie położy króla kier na zagraną damę)
a odnośnie licytacji logiczna propozycja: 1S 4S 5NT (o figury starsze) 7S - ale oczywiscie to tylko iluzja - problem jest rzeczywiście jak słusznie zauważyłeś science fiction
Pozdr
Adam


5 grudnia 2008, o 11:38
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Kolejne zadanie Roberta - RReggi
Wygra się - ja mówię o przymusie a nie o jakimś nie położeniu figury :

Trefla przebijamy, ściagamy atuty kończąc w ręku, karo do 9,i w 3-kartowej końcówce wchodzimy ostatnim karem do ręki : jest końcówka
---
A6
5
---


---
D
9
D

i teraz jeśli obrońca miał x KW10987 DWx AKx

musi wywiesić białą flagę

( w poprzedniej wypowiedzi nie potrzebnie wpisałem w nawiasie Axx w treflach) - gość MUSI mieć AKx w treflach

pozdrawiam

Radek


5 grudnia 2008, o 11:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Kolejne zadanie Roberta - RReggi
Reggi źle napisał rozkład - w ręce trefle są zamienione z karami.

Rozdanie pochodzi z wczorajszego meczu na bbo Polska - Szkocja, który udało nam się wygrać m.in. dzięki temu rozdaniu 44:17 (u nas ugrany szlem, a na drugim stole końcówka + 2).

Czy istnieje jakiś sposób (pewniejszy) ugrania tego szlema niż impas waleta karo?

Licytacja (nie pamiętam kto gdzie siedział, więc umownie dziadek to S, rozdawał N):

1tr(polski)-2tr(nat)-3tr(forsing)-pas-3p-pas-5tr(blackwood wyłączeniowy)-pas-5p(2)-pas-7p-pas...


5 grudnia 2008, o 11:54
użytkownik

Dołączył(a): 19 października 2008, o 15:47
Posty: 50
Post Re: Kolejne zadanie Roberta - RReggi
było późno i oczywiście musiałem skrewić przy przepisywaniu

kontrakt 7 pik wist A trefl

dziadek
DW107643
A6
AK95
--


nasze
AK52
D43
D10
10762

licytacja:

S E N W
1c 2c 3c pass
3s pass 5c pass
5s pass 7s pass...

meczy był międzynarodowy więc wielokrotne pytania dotyczące zapowiedzi musiały być wielokrotnie udzielane:
*1c 2+clubs 12-21 or acol hand
*2c nat 5+
*3c GF ask about clubs
*5c Blacwood without A of club
*5s 2/5 Aces

Przyznam się że byłem dziadkiem i już zaczynałem pisać sorry part gdyż nie dostrzegłem szansy na wygranie gdy nagle Stefciuuu ... :)


5 grudnia 2008, o 13:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Kolejne zadanie Roberta - RReggi
w_adam napisał(a):
Wracając do rozkładu wskazanego pierwotnie przez rreggiego trzeba rozgrywac tak jak podał to radziecki, wygra się także, gdy E ma w kierach od K do 7 i króla trefl (oczywiście W musi miec dokładnie DWx w karach - inaczej nie dojdziemy do ręki ostatnim karem - warunek konieczny żeby po ściągnięciu wszytskich pików znaleźć się w ręku.
Jeżeli natomiast rozkład był taki, że S posiadał D10 karo, a przy AK była dziewiątka, to moim zdaniem większą szansą jest zagranie na przymus karowo kierowy, połączony z szansą trzeciego waleta karo. A wiec przebijamy w stole 4 trefle, cofając się pikami i damą karo, zgrywamy wcześniej asa kier i gramy z ręki ostatniego pika: powstaje końcówka
-
x
AK9
-

x
Dx
10
-

wyrzucając ze stołu kiera - gdy nie zobaczymy króla kier gramy kara z góry. Jeżeli król kier był przy min. 4-tym walecie karo, lub walet karo bedzie maksymalnie 3-ci - wygraliśmy.
Pozdr
Adam Wujków

P.S.
Cieszę się, że na forum zaczęła się udzielać I-liga


5 grudnia 2008, o 13:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL