Teraz jest 28 marca 2024, o 17:35


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 w co wistujecie? 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: w co wistujecie?
Tomciu- mi łatwo poszło! Mam browarka!!!! Z Adamem pewnie będzie trudniej :lol: .


2 marca 2011, o 10:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: w co wistujecie?
Jezeli rozgrywający ma w karach W10xx do AD w stole, to po starannej obronie 5NT nie idzie także po treflowym. Ale jak rozgrywający ma D10xx do AW w stole to już będę grał także po treflowym.
Tomek - widziałem to wcześniej (przy AD sec), ale wist treflowy zrywający komunikację zaciemnia trochę filozofię rozwiązania problemu, której można się domyślić - skoro wist w dany kolor kładzie to musimy po prostu wyrobić sobie lewy w tym kolorze i tylko pierwszy atak to umożliwia.

Na 5H musimy wyrobić sobie karo - bo 2 kiery należą się nam z definicji (a rozgrywający może sobie wyrobić przebitką trefla) - na 5NT musimy wyrobić kiery, inaczej ops wygra przez kara i trefle - oddając nam po lewie najpierw w karach a potem w treflach.

Niemniej o browarku możemy pomyśleć :lol: za czujność.

Pozdr
A


2 marca 2011, o 11:37
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: w co wistujecie?
jak gram a alicją to pasuje na 4NT i nie musze rozgrywać tak naciąganych kontraktów :lol:


2 marca 2011, o 22:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: w co wistujecie?
No tak...
... zostawić forum na jeden dzień bez "opieki"...
Cały wiśniowy wątek zaKupczony :cry:

Adam-jak (prawie) zawsze masz rację - w kwestii filozofii zagadki, wist do singlowego K trefl zaciemnia sprawę... Co do grania "w widne", przy D10xx karo w ręce, to tak "zaawansowany" technicznie zawodnik jak ja, też sobie poradzi.

Wracając do pierwotnego pytania - w co wistujemy?
Ja wist kierowy wykluczam choćby z tego względu, silny podał odwrotkę, znalazł 5 szt. u partnera, po raz drugi je uzgodnił - raczej chce sam to grać przez kiery. Jest to turniej na maxy; sam nie ma raczej szybkich bitek z własnej ręki, więc szuka maxa w nt.
Kontra partnera = "podaj coś nienaturalnego" (wysterowany, naturalny wydaje się być atak karowy). Stąd moja decyzja - wybieram czarny serwis (może 1. kolor dziadka?)
Może to nie ma większego sensu ale taka jest moja filozofia podjętej decyzji... Do pika trochę zniechęca ten 4. walet... ale nie wiem - decyzja dnia albo 3s, albo 5cl.

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


3 marca 2011, o 15:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL