Teraz jest 29 marca 2024, o 09:07


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Problem moralny (?) 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Problem moralny (?)
Obie przed, mecz.
Rozpoczynamy z KJxxxx, Kx, AJTx, x.

1S - 2C
2D - 3S
4S - 4NT
5H - 5S
?

2C - "trzynaście kart bez wyraźnej krótkości trefl",
3S - inwit do końcówki (!),
4NT - blackwood (!),
5S - poprzedzone namysłem,
? - czy potrafimy obronić decyzję o dołożeniu szlemika w razie ewentualnej wizyty sędziego?

pzdr


6 lutego 2011, o 20:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Problem moralny (?)
a którego sędziego ? :D


6 lutego 2011, o 22:00
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: Problem moralny (?)
Jasne!!!!
1.Szlemiki zawsze dokładam, wszyscy o tym wiedzą (a że z nich 10% idzie .... cóż ....).
2. Ale o co chodzi Panie Sędzio? Przecież P o D atu pytał, nie mam, ale atutów mam więcej..... nie wiedziałam, co mam zalicytować...... Nie pytał? Jak to???

A serio:
1. Mój ma minimum 2 asy- bez tego nie ma prawa 4nt licytować, więc ilość asków jest na 6 wystarczająca.
2. Szósty pik za damę atu robi, a tego zapomniałam sprzedać (przecież najdroższy M3 (eltomek dla niewtajemniczonych) mowił, że w takim wypadku powinnam 5S odpowiedzieć, bo mam 6 pików, więc jak Partner Panią atutową dzierży- wie, że mam 6, a jak nie ma- mamy na praktkę 10 atutów- damy radę) i teraz poprawiam się.
3. Kontrakt jest z mojej ręki, szlemiki w piki zawsze mi wychodzą (w kara to nie dokładam, bo przegrywam).
4. I jeszcze wzrok kota ze Shrecka II :shock:


Ostatnio edytowano 7 lutego 2011, o 11:19 przez aaalicja, łącznie edytowano 2 razy

6 lutego 2011, o 22:40
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Problem moralny (?)
Aaalisha napisał(a):
Szósty pik za damę atu robi, a tego zapomniałam sprzedać (przecież najdroższy M2 (eltomek dla niewtajemniczonych) mowił, że w takim wypadku powinnam 5S odpowiedzieć


Veto!

Damę atu sprzedaję przy 5 kartowym fiucie :lol:

*dopisane: a skądyk wiesz o fiucie 4 kartowym? :o

Pozdr.

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 6 lutego 2011, o 23:36 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

6 lutego 2011, o 22:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: Problem moralny (?)
To już zapominasz, co mówisz??? :?:
W rozdaniu, o którym piszesz tak właśnie było, ale mówiłeś, że tak samo licytujesz, jak masz 6+ (do 4 Partnera) a nie miałeś jak tego pokazać. Ja Baaardzo uważnie Ciebie słucham, w końcu dobra żona jestem :mrgreen:
(miś o małym rozumku ale .... pamiętliwy, upierdliwy, zrzędliwy ze mnie jest). ;)


6 lutego 2011, o 22:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Problem moralny (?)
mietek napisał(a):
a którego sędziego ? :D


lol:D


7 lutego 2011, o 00:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Problem moralny (?)
Pasuję ...

a)Jeśli pójdzie - będę się źle z tym czuł

B)Jeśli nie pójdzie - będą się ze mną w drużynie wszyscy źle czuli.

Ditto: nie znalazłem wystarczających dowodów w sprawie ( oprócz 6 pika aby obronić się w razie a) przed przeciwnikiem - b) przed drużyną.


7 lutego 2011, o 00:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Problem moralny (?)
Pasuję - bez względu na to czy partner myślał czy nie myślał.
Gram z partnerem, który myśli zanim zapyta o asy i w zależności od tego jaką odpowiedź usłyszy taki kontrakt zalicytuje.
Oczywiście rozjechaliśmy się w tłumaczeniu 3S - GF.
Partner teoretycznie może mieć karty: AD10x, D, KD, KDW10xx, a mógł myśleć np. a może tak Partner ma jednak 2 fizyczne aski (w końcu mamy 19PC) i zagramy na impasiku.
Nad czym myślał nie ma jednak znaczenia - nie obronię swojej licytacji przed sędzią.

Pozdr
A


7 lutego 2011, o 08:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Problem moralny (?)
Cześć!

Oczywiście pasuję - jakby partnera interesował mój 6-ty pik (czyli niepotrzebna dama atu) podałby 2nt (nie 3s- invit :roll: )- czyli brakuje asów - teraz może myślał jaka pogoda będzie jutro ;)

Jeżeli to jest poza zasięgiem partnera, a namysł ma pomóc w dołożeniu szlemika, to jak Krzysiu pisałeś wcześniej, gram z takim partnerem dwa razy - pierwszy i ostatni :lol:
Adam


7 lutego 2011, o 09:14
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: Problem moralny (?)
Cytuj:
? - czy potrafimy obronić decyzję o dołożeniu szlemika w razie ewentualnej wizyty sędziego?


A nie: dokładamy czy nie dokładamy.


7 lutego 2011, o 11:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL