Teraz jest 29 marca 2024, o 06:29


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Problemy sensowne - dla odmiany 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Problemy sensowne - dla odmiany
Mecz, 2 problemy licytacyjne.

1. Obie przed.
Posiadamy: A10, 108754, A9532, K
Licytacja:
Ops__My__Ops__Partner
1S___pas__3S___pas
pas__??

3S - blokujące

2. Obie po
Posiadamy: 864, A964, AD6, AD9
Licytacja:
Ops__My__Ops__Partner
1S___dbl___2S___pas
pas___??

2S - słabe (z 7-10 z fitem podaje się 1NT)


20 stycznia 2011, o 11:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Problemy sensowne - dla odmiany
1. Szkoda , że nie powiedział 4 pik, to byłoby łatwiej. Bez namysłu 4 ba , a tak z pewno dozą nieśmiałości jednak

4ba

4 kier nie zagramy , pójdą w obronę 4 pik i znowu będę w kropce, więc od razu 4ba , a po prawdopodobnych partnerowych 5 trefl - 5 karo (kara i kiery). Raz się za 300 przegrało ? Ale przynajmniej będą chwalić ,że "ballsów" nie można mu odmówić.

p.s. a co ja taki cichy w pierwszym okrążeniu.

2. pas - tu uległy skurczeniu :-) . ja mam bojowych partnerów, jakby coś mieli to by cicho nie siedzieli. 300 postawiłem w pierwszym , kolejne bez 2 mi niepotrzebne,


20 stycznia 2011, o 12:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Re: Problemy sensowne - dla odmiany
1. ktr.
2. ktr.
goral78 napisał(a):
p.s. a co ja taki cichy w pierwszym okrążeniu.

"no balls - no calls":)
A na poważnie, to z dwóch mało estetycznych odzywek (2H i 2S) czasami lepiej jest wybrać tą trzecią...

pzdr


20 stycznia 2011, o 13:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Problemy sensowne - dla odmiany
1. a ja po 1s mówię 2s i potem się nie męczę. Niby słaba karta jak na te załki, ale coś tam na poziomie 3 zagramy, a jak P ma więcej to i 4h.

a jak już nie powiedziałam 2s to siedzę cicho raczej, ewentualnie zastanowię się nad konterką. Bo każda odzywka może być zła. 4nt za wysoko.... bo jak P będzie mial 15-17 oczek to zapewne się odezwie po 3s. a jak ma 12 to 5 może nie isć;-)

2. Ciężka decyzja, ze względu na założenia. Albo pas albo x. Jednakże decyduję się na x, ponieważ:
2s wg systemu to 4-6. Opps otwarcie ma pewnie do 14 skoro mimo 9 atutów nie poszedł wyżej. Czyli P ma 4-8 oczek. U nich piki. My mamy 3piki, zatem u P widzimy albo singla albo renons. Zatem jaki skład ma P? Może mieć 1444 a może mieć też 1354 lub 1345 lub gdy nam się mocno pofarci zamiast jednego kiera lub pika szóstą kartę w kolorze młodszym. Jakby nie patrzeć któryś kolor fitujemy albo kirey 4-4 albo 5-3 lub 6-3 w młody.
Kartę mamy ładną, Asy i damy. Powrót do P ręki jest - przebitkami pik. Punkty Opsa przed naszą ręka to uda się raczej wziąc lewki np na damy.
Jestem odważna dziewczyna i licytuję x. A jak coś postawimy... Bo wróg na 1s miał oczek 17 i nie podniósł licytacji? no trudno. Czasem i tak bywa.
W sumie nasuwa mi się jeszcze jedna myśl, że nasz P albo ma mniej niz 8 oczek albo nie ma 4 kierów, bo gdyby miał 4 kiery i 8 ok to by powiedział 3h. Ale i tak nie zmienia to mojej decyzji.
NIe pierwsze i nie ostatnie 300 czy 500 postawione w moim życiu. Poza tym wychodzę z założenia, że kto się boi ten nie gra w karty;-)


20 stycznia 2011, o 14:32
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 października 2008, o 15:47
Posty: 50
Post Re: Problemy sensowne - dla odmiany
zgadzam się z Cherry,
w pierwszym mogłem wejść 2s jeśli wtedy moja karta mnie do tego nie zachęcała to czemu miało by sie to zmienić? opsy sfitowały piki ja mam dubla mój part statystycznie też, wygranie na wysokości 4 będzie dość trudne zwłaszcza po atutowym, ponadto argument górala charakteryzuje styl gry KKKN, licytacja wyprzedzająca :) opsy chcą grać 3s ale my bronimy 5 bo może zagrają 4 i nie będziemy wiedzieć co zrobić.

w drugim daję x, nie lubię jak opsy grają na tej wysokości na sfitowanym kolorze


20 stycznia 2011, o 16:44
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Problemy sensowne - dla odmiany
1. 4h
Szkoda, że przspałem pierwsze kółko :( ; chyba jednak mamy przewagę siły. Próbujemy zawalczyć... :D Najwyżej niewiele postawimy na 5d, jak 4h nie pójdzie...

4nt- chyba bezsensu. Chyba łatwo sobie wyobrazić wiele rąk partnera (8-11), z którymi pójdzie 10 w kiery.

2. passs
patner był w pozycji lebensohlowej. Nie podał 2nt, ani 3x - pięciokartu raczej brak. Nie podał też x odpowiedź- nawet jak ma 4 kiery, to mocy nie starczyło...

Pozdr.
Tomek.

_________________
Pozdr.
T.


20 stycznia 2011, o 17:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Problemy sensowne - dla odmiany
Nawet grając Lebensohlem x jest czysta, ponieważ P może nie chcieć grać 5 w młodszy np na Kxxxx do naszych 12 oczek.


20 stycznia 2011, o 17:43
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Problemy sensowne - dla odmiany
@cherry

Ad. rozd. 2
- podejrzałaś lewemu karty, ze mówisz o 9 pikach na osi?
- czy odlicytowanie przez partnera 2nt (Leben) = chęć grania 5 w młody?
- skąd pewność o sile partnera (4-8), a słabości twierającego? Chyba nawet z 18 bez "bonusu" układowego nie zainwituje...

Pozdr.
Tomek

_________________
Pozdr.
T.


20 stycznia 2011, o 20:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Problemy sensowne - dla odmiany
1) mają minimum 9 na linii to mówi licytacja. 2s jest wg systemu z 4 kartowym fitem.
2) nie granie 5 w mlody, tylko piaty krol do naszych 12 oczek;-) zle to napisalam.
3) wg mnie z 17 zainwituje i to spokojnie. NIe widzę w tym nic dziwnego.


20 stycznia 2011, o 20:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Problemy sensowne - dla odmiany
1) na pewno?
Słaby z 4 kart. fitem zalicytuje tak, jak w rozdaniu #1
3) na -100 do 110 na drugim stole? (mówię o braku bonusu w składzie)

_________________
Pozdr.
T.


20 stycznia 2011, o 20:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL