Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 03:59


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Takie sobie rozdanko 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Takie sobie rozdanko
Po licytacji:
P____RHO____Ty___LHO
pas___1cl____1nt__pas
4h____x______4s__pas

wist 10h

W107642
Kx
Wxx
AW


K3
W9xx
AKDx
Kxx

RHO zabiera pierwszą lewę damą i odchodzi 10karo

Jak gramy?

_________________
Pozdr.
T.


10 stycznia 2011, o 09:04
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Takie sobie rozdanko
Problem jest o tyle trudny, że nie wiemy na kogo gramy. Czy na mistrza czy na gracza znacznie słabszego? Jak należy ocenić odwrót karowy??
RHO posiada na pewno oprócz damy kier także obydwa starsze asy i jedną lub dwie pozostałe damy.
Mamy dwie wykluczające się możliwości wygranej:
- udany impas trefl powrót do ręki karem i wyrzutka kiera
- zagranie ze stołu W pik w nadziei, że RHO posiada AD sec, i oddamy tylko 1 lewę pikową.
Szansa na to, że D trefl jest w impasie wynosi w mojej ocenie ok 25% (albo LHO posiada 1 damę, albo nie posiada żadnej, jak posiada 1 to albo jest to dama pik albo trefl).
Obliczenie szansy na AD sec pik jest znacznie bardziej skomplikowane, gdyż powinniśmy rozważać tylko niektóre sytuacje - wydaje się ona jednak mniejsza od przedstawionych 25%.
Teoretycznie zatem powinniśmy zagrać na impas trefl, trefl powrót karem (nie grozi nam przebitka karo) i wyrzutkę kiera. Dochodzi tutaj jednak element znajomości przeciwnika, bo czy możliwe jest aby ops zagrał tak nie posiadając D10 trefl (bezpieczeństwo przed wyrzutką kiera), czy też posiadając AD9 pik bez damy trefl.
Jeżeli znam gracza i potrafię docenić jego klasę, to będę obawiał się, że nie ściągając asa kier zastawia na mnie pułapkę impasu treflowego, samemu posiadając AD pik sec (będzie to dla niego szczególnie łatwe gdy będzie posiadaczem wszystkich 14 brakujących PC.

To tyle w temacie - nie wiem czy cię usatysfakcjonowałem, gdyż nie podałem w sumie rozwiązania

Pozdr
A


11 stycznia 2011, o 23:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Takie sobie rozdanko
Pewnie na nikogo innego się nie doczekam :(
Co z tego, że zagrałem na teoretycznie większą szansę... Q trefl w impasie, niż AQ pik sec. Stałem się jedynym na sali, który to zrolował. Jednak to niedowartościowanie przeciwnika, to chyba był mój drugi błąd w tym rozdaniu. Pierwszy w licytacji. Miałem ochotę wykorztać kontrę oppsa do zmienienia się z rozgrywacza w dziadka. Niestety nie mamy takich ustaleń. Czym w tej sekwencji, po dbl na 4h, byłby pass a czym rdbl?
Czy ktoś ma takie ustalenia? Mimo braku ustaleń powiniennem chyba spasować (niwecząc obronie wskazanie wistu) z nadzieją, że zobaczę u partnera 4s, a nie fiolet. W końcu szansa matematycza 50% nie wliczając wiary w partnera :lol:

Pozdr.
Tomek

_________________
Pozdr.
T.


11 stycznia 2011, o 23:57
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Takie sobie rozdanko
nio do tych procentów szans trza jeszcze doliczyć podział kar ,albo 33 albo 42 , z dublem u otwierającego
bo do króla trefl trza sie cofnąć samemu karem , gościu po asie pik bedzie miał szanse zagrac karo po x trzeci


12 stycznia 2011, o 11:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL