Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 11:21


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Decyzja dnia 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Decyzja dnia
Turniej Par-maksy

Słuchasz licytacji
z lewej 1pik -pas -2pik--??

a posiadasz karty
K83 , Ak83 , 98 , Adw9

dałeś x ?? spasowałeś ?? :lol:

z lewej i tak ..............6 PIK

pas-pas -i se możesz jeszcze raz zalicytować COŚ


6 stycznia 2011, o 14:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Decyzja dnia
Na takie licytacje zawsze chowam w zanadrzu pasa - to może być względnie normalny kontrakt. Otwierający ma zapewne Coś w rodzaju ADWxxx x AKDxxx -, czy też ADW109 x AKDxxxx. Jeśli opozycja gra blackwoodem wykluczeniowym (nie zaszkodzi zapytać), to nie zdziwią mnie dwa renonse u rozgrywającego.

Król pod impasem za dobrze nie wygląda i nie łudzę się też, że moje oba asy obiegły. Niby jest pytanie czym jegomość wejdzie do stołu, żeby dwukrotnie wykonać impas, co przy singlu w jego ręce w jednym z bocznych kolorów może oznaczać wpadkę bez 1. Martwi mnie jednak, że krótkość karo w stole lub dwa renonse (a może nawet... K karo w dziadku!) umożliwiają realizację kontraktu. Jeśli Panowie nie grają wykluczeniówką, są raczej słabszą niż silniejszą licytacyjnie parą, a poziom sali nie jest wysoki w strefie szlemowej - mogę lutnąć z nudów, choć dalej mi się nie spieszy. Jeśli przynajmniej jeden z tych warunków nie jest spełniony to bez emocji dokładam pasa - licząc, że panowie są poważni i kontrakt chodzi i jako jeden z nielicznych nie skontrowałem. Jeśli panowie są niepoważni, a kontrakt nie chodzi to rzędzie 650 moja samotna biała flaga na -50 będzie tak samo dobrym zapisem. Jeśli panowie trafili, to trudno. Nie można chodzić kilka razy w miesiącu na wojnę i liczyć, że w za każdym razem w kilkudziesięciu rozdaniach ani razu nie postrzelą. :D

No, ale ja dopiero uczę się grać jakoś sensowniej, więc z chęcią poznam opinie innych. :)

PS
W poprzednim kółku tylko w założeniach niekorzystnych mogę nie wyjąć czerwonego kartonika z X po środku, a w założeniach korzystnych na pary o sumie WK > 30 bez namysłu wyciągnę 2NT w znaczeniu klasycznym, z trzymaniem. xD

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


Ostatnio edytowano 9 stycznia 2011, o 16:32 przez MarcinW, łącznie edytowano 1 raz

8 stycznia 2011, o 15:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Decyzja dnia
ADWxxx-xxxx
--------xxx
Akxxxx--DW
x-xxxx

po kierowym 13 lew


9 stycznia 2011, o 15:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Decyzja dnia
Ło matko, 7 kier u nas -2 jest (jeśli dobrze liczę), szkoda że partner się nie poczuł na wejście, bo wtedy może wymyślę przy stole.
Swoją drogą dzielne 2 pik z 3 niezbyt atrakcyjnych oczek? 3 pik wydawałoby mi się bardziej na miejscu.

A co grywała sobie sala?

PS
W poprzednim poście podmieniłem "trefl" na "karo", bo o jednym pisałem, a o drugim myślałem. :)

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


9 stycznia 2011, o 16:37
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Decyzja dnia
Posiadasz Ax, A, K10xxxx, AKxx, mecz my po. Licytacja (taka lub podobna)

wróg__P___wróg__Ty
1H___pas___2H___X
4H___pas___pas__5D
5H___pas___pas__???

co teraz??

Aha, jeszcze jedno, Mieczysław przy szlemiku kierowym jak w 7-mio kartowej końcówce zagrasz karo a nie kiera, to nie musisz zgadywać gdzie jest 9-ka kier, musisz tylko trafić skład - jak gość wyrzuci pika, to po walecie T przebijesz w stole trefla, jak wyrzuci trefla, po WT przebijesz pika i już....

A


10 stycznia 2011, o 08:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL