Teraz jest 28 marca 2024, o 12:08


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Szlem, a co tam 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Szlem, a co tam
Zapytał mnie Lesio Moszczyński. Zagolił szlema i ??? jak to się gra???
Licytacja SAYC (my po, oni przed):

N___E___S___W
-----------pas__pas
1D__2C__X___4C
4H__pas_5C__pas
5S__pas_6C__pas
7H....

mamy do dyspozycji:
AK_____D1085
AKW3___98654
A975___K104
1084___A

Wist K trefl, zabiliśmy i zagraliśmy AK kier, u W była 2-ga dama. Gramy...

Pozdr
A


4 stycznia 2011, o 10:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Szlem, a co tam
wydaje mi się, że pozostałe 10 pc powinien posiadać E. Posiada 5 trefli, 2 kiery. Interesujące jest z kolei 4 trefl drugiego obrońcy... posiadałby raptem 4 trelfe (z trzykartowym chyba by tak nie podniósł), Dx kier - powinien mieć coś lepiej układowego chyba...
Tak czy owak jeżeli nie sypnie się trzeci W pik przebijamy pika co da nam układ pików. Piki dzielą się 4-3 (z 5 E otworzyłby 1s, z 5 W podałby chyba 2S mimo wszystko). Jeśli nie spadnie 3 walet pik przebijam pika i w zależności jeśli E miał 4 piki:
S Wxxx
H xx
C KDWxx
pozostaje miejsce na dubla karo, gram więc na DW sec.
Jeśli 4 walet odłoży się u W przebijam 4 pika i gram do 10 karo licząc że E nie wstawi figury...

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


4 stycznia 2011, o 13:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Szlem, a co tam
Niestety walet nie spada, a opsy nie ślepe i z DW podstawi figurkę, a jak nie ma DW, to figurkę ma W.

Szukaj dalej, jak nie ty to inni (prezes daj przykład młodzieży, zanim inne mistrze znajdą rozwiązanie)



Pozdr
Adam


4 stycznia 2011, o 18:20
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Szlem, a co tam
1.Myślę sobie, że gdyby miał się sypać walet pik, to rozdanie to nie znalazłoby się w tej rubryce. :D
2. Wygrać, więc to można tylko na przymusie pikowo-karowym, a zajdzie on wtedy, gdy na jednej ręce znajdą się 4. lub5. walet pik z damą i waletem karo (u E się nie mieści) lub
3. przy podziale obrazków karowych, na jednej ręce musi się znaleźć czwarta figura karo z waletem pik (też tylko W).
4.Opcja z singlową figurą karo w swietle licytacji raczej nie wchodzi w grę. Jeżeli jednak tak by było, to chyba tylko w układzie E: Wxxx, xx, F, KDWxxx, to wtedy w 2 kart. końcówce pozostanie trefl w grze, więc impas karo-ale wcześniej trza wyrzucić ze stołu 10d

Chyba szybko i łatwo doprowadzamy do końcówki:
---____QT
---____---
A975__K5
---____---

gramy Kd....Qs i jak nie spadnie Ws, to karo do asa...lub impas według 4. (gorzej jak się okaże, że E miał: xxx, xx, DW, KDWxxx) :(

Przy działce kar Fxx-Fxx chyba nie ma szans.... chyba że Mieczysław wymyśli podwójny przymus E (treflowo-karowy) i W (pikowo-karowy), albo jaki inny krzyżowo-kaskadowy na cztery kolory....... :lol: :lol: :lol:

pozdr.
Tomek

_________________
Pozdr.
T.


4 stycznia 2011, o 20:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Szlem, a co tam
Zimno-zimno.
Posłuchaj licytacji, moze to cos pomoże.
Dla tropicieli przymusów podwójnych podpowiedź - nie da się ustawić przymusu podwójnego gdy groźby wroga leżą za naszymi - tutaj Wpik za naszą 10, DW trefl za naszą 10.
Kombinujcie dalej - widać, że nie łatwo tak od razu wpaść na rozwiązanie.

Pozdr
Adam


5 stycznia 2011, o 09:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 30 stycznia 2009, o 12:29
Posty: 71
Post Re: Szlem, a co tam
Prawy obrońca z czterokartowym fitem i bez specjalnych wartości skoczył w 4T, zatem powinien posiadać jakiś układ mimo drugiej damy kier. Na razie przeprowadzamy rozgrywkę wywiadowczą: ściągamy AKpik, przebijamy trefla i zgrywamy damę pik wyrzucając z ręki karo. Jeżeli obaj dołożą to prawy obrońca średnio miał na swój skok, bo miał skład 3244, albo 4234. W pierwszym przypadku żaden przymus nie jest możliwy (wygrywamy tylko na DW sec karo u E), w drugim obrońca E musi mieć KDW trefl i DW karo. Wówczas po utrzymaniu się damą pik przebijamy w ręce pika i gramy dwa kiery wyrzucając z ręki kolejne karo. E jest w przymusie karowo treflowym.

Tak samo gramy jeżeli E nie dołoży do damy pik. Wówczas nie musi mieć DW karo, a przy czterech karach wystarczy mu jedna figura.


5 stycznia 2011, o 11:32
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 30 stycznia 2009, o 12:29
Posty: 71
Post Re: Szlem, a co tam
Oczywiście pika bijemy waletem kier.


5 stycznia 2011, o 11:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Szlem, a co tam
Możesz mi Karol wyjaśnić jedną niepojętą dla mnie rzecz - jakim cudem przy takej twojej formie zajmujecie takie miejsce w tabeli w lidze - liczę, że po tym zjeździe tabela - przynajmniej dla was - się odwróci.

Rzeczywiście, skoro nastąpił skok w 4C, bez singla bocznego zatem skaczący musi miec 4 trefle. Trefle są rozłożone 5-4, kiery 2-2. Po zgraniu pików, przebiciu trefla i zgraniu damy pik okaże się, że lewy obrońca dołoży trefla.
Teraz już prosto tak ajk napisał Karol, pika przebijamy waletem i ciągniemy kiery ustawiając E w przymusie karowo-treflowym.
Eltomek też znalazł to rozw., ale nie zdążył napisać - obiecał wieczorem, ale go Karol wyprzedził.
Ręka E: xx, xx, Dxxx, KDWxx.

Pozdr
Adam


5 stycznia 2011, o 14:34
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 30 stycznia 2009, o 12:29
Posty: 71
Post Re: Szlem, a co tam
To proste - na każde dobre zagranie drużyny przypadają dwa złe (w tym rzecz jasna moje). Jedziemy walczyć o życie, zobaczymy co z tego wyniknie :)


5 stycznia 2011, o 14:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Szlem, a co tam
Fakt, obiecałem, że odpiszę (w fabryce brak kompa i pierniczków ;) - musiałem se dać na wstrzymanie do powrotu do domu) ale cóż - Karol mnie wyręczył.
Jak nie z prawej go, to z lewej :D
Jak nie pikowo-karowy na RHO, to treflowo-karowy na LHO.
Przy KDW trefl oba obrazki karowe lub czwarta figura.
Z drugiej strony mam wrażenie, że w tych założeniach meczowych sugerowanie się licytacją blokującą oppsów bywa zawodne. Co powinien jeden mieć żeby wejść (po pasie partnera!), a co drugi żeby skoczyć...
Równie dobrze na wejście (czyste wskazanie wistu) 2cl LHO może mieć: xxx,xx,xx(x),KDWxx(x)
Co nie zmienia faktu, że nie trafiłem kogo udusić :( Miałem wizualizację stołu. Grałem to na Aaaalishę (E) z Mieczysławem. Myślę, że choć po części mój wybór jest usprawiedliwiony... :lol:

pozdr.
Tomek

_________________
Pozdr.
T.


5 stycznia 2011, o 22:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL