Teraz jest 29 marca 2024, o 09:47


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Co robic co robic? 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Co robic co robic?
HA Ha HA ..... ale śmieszne - to do twojego ostatniego zdania - nie przypniesz mi tej łatki (przynajmniej w odniesieniu do siebie).
Chciałbym ci tylko jeszcze zwrócić uwagę na mały szczegół, splinter zalicytowany bezpośrednio po otwarciu jest akcją znacznie słabszą niż splinter zalicytowany po two over one.
Czyli 1S__4D to nie to samo co:
1S__2C
2??_4D
Pierwsza sekwencja w pierwszym czytaniu prosi partnera o ustosunkowanie się do krótkości, druga jest znacznie silniejszą akcją szlemikową

Pozdr
A


2 lipca 2010, o 16:19
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Co robic co robic?
heh
Jak fajno jest poczytać , ze klasowi zawodnicy rozumieją własną licytację :lol: :lol:
w moja wioska kunta kinte licytować
1pik-2trefl
2Nt--jak kunta mić piiki to licytować 3pik ( silne ) lub 4pik slabe
------jak kunta licytować 4trefle To mieć duża karta na treflach , a jak grać z wodzem plemienia to takie 4trefle być pytanie o asy na treflach !

BUMA BUMBA


2 lipca 2010, o 18:23
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Co robic co robic?
Masz rację Rejent. Oczywiście możliwy jest brak trzymania kier. Ale jest to mało prawdopodobne. Jednocześnie licytację Adama należy uznać za juniorską, co nie przystoi wiekowi. Samo chciejstwo nie usprawiedliwia licytacji do przodu bez jakichkolwiek przesłanek. Ponieważ stwierdzenie, iż jest wiele szans na 13. lewę wymaga jeszcze znalezienia 12. Walety, dziesiątki i inne szanse typu przymusy są oczywiście łatwo widoczne po wyłożeniu dziadka, ale przecież sam podział 3-2, to tylko 68%, a Adam raczył zauważyć, iż po podziale kontrakt wygrywa się prawie sam. Jest to rzeczywiście prawie prawda, ale kto gwarantuje przychylny podział?
ML?


2 lipca 2010, o 20:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Co robic co robic?
Wydaje mi się, że nie będziemy Michał nikogo odciągać od zagrania szlema na 8 atutach AKD i przyjmujemy dla innych, że owe 68% jest wystarczające do zagrania. ( Wiem, wiem - kiedyś hołdowano zasadę, że popartyjnego szlema w meczu trzeba grać dopiero jak ma 75 % - ale ja nie potrafię z 13 kart ocenić czy ma On 68 czy 75 %:)).

Sekwencja Rejenta wydobywa informację o cb kier bez uzależniania się od wartości w kolorze karowym z drugiej strony minus jest taki że uzgadnia trefle i nic nie wiemy co ma partner w pikach na otwarcie - bo nie jesteśmy już teraz tego sprawdzić a to jest warunek aby wylicytować szlema.

Adam przedstawił sekwencję prostszą i mającą podstawową zaletę - pd jest zoobligowany do podania najbliższego cb (poza wyjątkami - ja mam swoją prywatną zasadę, że po takiej sekwencji licytuje cb jeśli mam co najmniej 3 kontrole nie marnujące się) - oraz uzgadnia chwilowo piki .

Teraz już kończymy problem - tylko ja w przeciwieństwie do niektórych po sprawdzeniu asów kończę licytację odzywką 7 trefl a nie 7 ba.

Hehe w brydżu jak w życiu : prowadzenie licytacji to jak prowadzenie auta - Ty decydujesz kiedy i gdzie skręcasz :-)

Moja propozycja :

1 PIK 2 TREFL
2 BA 4 KARO
4 KIER 4 BA
5 KARO 7 TREFL ( POMIJAM PYT. O DAMĘ ATU BO PD NA 15 PC POKAZAŁ TYLKO 11 PC WIĘC JEŚLI NIE MA DAMY PIK MA INNE DAMY I KRÓLE A PODZIAŁ PIKÓW 4-2 DAJE MI 3 LEWY = 3 PIKI 4 W CZERWONYCH = 6 TREFLI).


pozdrawiam
Radek


4 lipca 2010, o 09:08
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Co robic co robic?
hehe
a oglądałem se naszych w meczu z niemcami tzn nie w kopaną tylko w karciochy

ops 1nt -BURAS- 2karo ( 4+kara i 5 w starym )-pas -?? Narkiewicz 3trefl

sam tak gram , ale jakoś się nie zastanawiałem jak inwitować z fitami w starych , jak widać nasza reprezentacyjna para również se tego nie uzgodniła bo grali śliczne 3trefl -1 zamiast 4pik !


4 lipca 2010, o 12:58
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Co robic co robic?
Miecio - o ile mnie pamięć nie myli (a to niestety coraz częściej mnie napada), było odrobinę inaczej

Niem Buras Niemiec Narkot
1NT___2D____pas_____2H
pas___2S____pas_____3C
pas.....

Grzegorz pewnie zapodał inwit warunkowy do 4S, a Buras odebrał niestety do pasa.... ze swojego. Po za tym 2!D - oznaczało 6 kart w starym, a nie 5-4

Radziecki - dzięki za wsparcie :) - zawsze uważałem, że najważniejsza jest skuteczność, piękno pozostawmy artystom

P.S.
Jeszcze raz gratki z okazji zostania ojcem

Pozdr
A


4 lipca 2010, o 21:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Co robic co robic?
Dzięki - będzie szybko zarejestrowana w Cezarze :-)

pozdrawiam

Radek


5 lipca 2010, o 15:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Re: Co robic co robic?
Panowie,
Gdyby 1-y post Adama brzmiał np. tak:
- "...w moim systemie splinter w tej pozycji jest akcją szlemikową i nie wymaga wyłączenia..."
lub
- "...ponieważ posiadamy K karo partner nie może mieć ręki, z którą negatywnie ustosunkuje się do krótkości, gdyż wymagania dla tej sekwencji są obniżone...",
to wszystko byłoby jasne od początku.
Takie ustalenia nie są przecież zgodne z definicją splintera i wiedzę o nich uzyskaliśmy dopiero w dalszych postach. Dzięki temu poświęconego czasu nie musimy uznawać za stracony, mimo ostatecznego pozostania przy swoich początkowych stanowiskach. Jaką wyznajemy filozofię w licytacji, to sprawa rzeczywiście indywidualna (albo ściślej: "parowa"). Ja widziałem już tyle pięknych kalafiorów (ile sam zasadziłem to nie wspomnę) wynikających tylko z nadużycia splintera, że po prostu musiałem zainterweniować. Pewnego razu w "analogicznej ideologicznie" sekwencji przeciwnik postanowił uprościć licytację splinterem w postaci AKQx (!). Ten to dopiero miał pewność wyłączenia:). Niestety prawdziwą krótkość miał jego przygodny partner i oceniwszy ten fakt negatywnie, jak również z uwagi na beznadwyżkową i ogólnie brzydką rękę, zalicytował do tyłu. Z kolei pechowy splinterowicz jeszcze raz zsumował wszystkie brakujące damy i walety i upewniwszy się, że partner rzeczywiście mógł mieć otwarcie bez kluczowego cue-bidu spasował z komentarzem: "Na przyszłość nie otwieraj z takim śmieciem".

@Radek
Ależ Szczęśliwy Tatuśku:)... Ja wcale nie zamierzałem sprawdzać jakości pików. Po 4H licytuję po prostu 4S. W moim systemie znaczy to mniej więcej tyle: "Mam łatwo sprzedawalne wartości, być może Tobie będzie łatwiej podjąć decyzję". Średnio inteligentny N, po stwierdzeniu z jakimi walorami partner przerzucił decyzję na niego, musi domyślić się o co chodzi. Z całą pewnością nie jest to droga jedynie słuszna. Tym bardziej, że kończy się przecież tym samym co Twój, mało doskonałym kontraktem (co do jego ostatecznej poprawności nie mogę się zgodzić). Umiejętności sprawdzania obecności kluczowych waletów niestety nigdy nie nabyłem:).

@Adam
W rozdaniu, o którym wspomniał Mietek było dokładnie jak napisałeś. Przy 3C pojawił się nawet "pusty alert", więc musiało to być coś takiego. Ja tam z pomysłem Grzesia sympatyzuję. Nie mogłem uwierzyć, że to zbiegło.
Btw, widziałem wasze privy (Twój i Czaszki) ale moje odpowiedzi już chyba do Was nie dotarły. Miałem jakąś zwiechę, a po restarcie już Was nie było.

pzdr


5 lipca 2010, o 20:56
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL