Teraz jest 28 marca 2024, o 16:58


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Problem Roberta 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Problem Roberta
witam wszystkich bardzo serdecznie

problem dotyczy rozdania:

mecz jako S rozgrywacie 4 piki po wiście damą karo rozkłada się taki ot dziadek:

Q3
W108
A83
AK1082

natomiast wasze karty to:
A109754
K2
K2
D94

Napiszcie proszę jak będziecie rozgrywać.
Pozdrawiam


19 listopada 2008, o 15:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problem Roberta
Wydaje mi się, że z tym rozdaniem nie ma problemu- jedyne, co trzeba zrobić, to uchronić się przed podegraniem kierów, zatem pierwszą lewą biję asem w stole i gram D pik- postawi z prawej króla, problem się rozwiązał, mamy swoje, weźmie z lewej- musi coś grać, zagra kiera, swoje, zagra karo- biorę i wchodzę na stół asem trefl i gram małego pika do 10- impas stoi- swoje, weźmie wałkiem z lewej- też swoje ;)
Pozdrawiam
Ala


19 listopada 2008, o 19:31
Post Re: Problem Roberta
Witam . Nie będę opisywał rozgrywki bo znam rozkład kart , ale napisze że Ala według twojej rozpiski przegrasz kontrakt przy dobrej obronie . Niestety my wypuściliśmy a raczej ja . Pozdrawiam Mariusz Krakowiak


19 listopada 2008, o 19:56
Post Re: Problem Roberta
Coś mi się kojarzy z tym rozdaniem, ale składów nie pamiętam, chyba nawet sama je grałam- pewnie ten z lewej ma 4 piki, i musimy zostawić sobie dojście do stołu na impas W trefl- u tego z prawej- to mała korekta-D pik, później as pik, pomyślę później, teraz pracować chwilę muszę :lol:
Ala


20 listopada 2008, o 10:29
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Problem Roberta
Ciężko się odpowiada, gdy zna się cały rozkład - być może też przegrałbym przy stole. Ala proponuję przedstaw rozwiązanie (jaka jest według ciebie najlepsza rozgrywka), zamiast podawać kto co miał (na szczęście nie pamiętasz dokładnie 8-).
Pomyślę jeszcze trochę, dając czas innym.

Pozdrawiam
Adam Wujków


20 listopada 2008, o 13:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problem Roberta
Podaje rozkład ręki wistującego :
KWx
xxxx
DWxxx
x

U nas rozgrywka szła tak jak Ala napisałaś zabrakło na koniec przebitki treflowej .


20 listopada 2008, o 18:30
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Problem Roberta
Szkoda, że podany został przez Mariusza cały rozkład. Na przyszłość proponuję, aby dać czas innym nie co nie znają rozkładu szansę pogłówkowania. Chociaż mam takie uprawnienia, nie będę jednak kasował poprzedniego postu - bo wydaje mi się to niegrzeczne.
Wydaje mi się, że rozgrywka Ali jest poprawna - chociaż prowadzi do porażki. Na naszym stole tak właśnie przegrał końcówkę Wejknis = dwukrotnie zaimpasował piki. Jarek Śmieszek doszedł asem kier i dał mi przebić trefla.


20 listopada 2008, o 21:44
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 października 2008, o 15:47
Posty: 50
Post Re: Problem Roberta
wielki dzięki wszystkim zainteresowanym,

muszę przyznać że również zagrałem na podwójny impas pik i kontrakt przegrałem

pozdrawiam

ps. dzieki moderatorowi za przeniesienie tematu


20 listopada 2008, o 23:46
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problem Roberta
Już sobie przypomniałam- ja w tym rozdaniu rozgrywałam piękne 3NT (od długich pików). I wróg okazał się przyjacielem- zapalił w trefla na wiście-do długości partnera. A swoją drogą- jak oceniacie: lepsze jest 3NT czy 4PIK? Bo mi się wydawało przy stoliku, że jak karty są "generowane", to rozkłady bywają złośliwe, i zdecydowałam, że zagram sobie 3NT (wiedziałam o dublu pik u P), bo prawdopodobnie i tak będę musiała przerobić wszystkie kolory (brak singla/renonsu), a lew na 3NT tylko 9 muszę wziąć.
Pozdrawiam
ALA


21 listopada 2008, o 11:28
użytkownik

Dołączył(a): 19 października 2008, o 15:47
Posty: 50
Post Re: Problem Roberta
ja byłem posiadaczem pików i z mojej perspektywy niebezpieczne wydawało się szybkie podegranie któregoś z czerwonych królików a Nt zostało już wcześniej zajęte przez partnera


21 listopada 2008, o 13:00
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL