Teraz jest 28 marca 2024, o 21:33


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Problemik licytacyjny? 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Problemik licytacyjny?
Cisza na forum - nawet arcymistrz międzynarodowy się nie pokazuje.

To podrzucam problemik, na którym sam się pośliznąłem, odkrywający słabości polskich systemów licytacyjnych.
Posiadamy 10x Kxx Wxxx AKxx. My po, wróg przed. Partner napoczął 1C, a wróg skoczył w 2H.
2NT będzie teraz niestety lebensohlem. Co robimy???

Pozdrawiam
Adam


30 stycznia 2010, o 13:37
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Problemik licytacyjny?
Dlatego nie przepadam za lebenem.
powiem 2NT. i jestem przekonany ,ze moja partnerka domknie 3nt jak nie ma pikowej długości a prawdopodobnie nie ma 5 pików.Jak będzie miała to pewnie zaryzykujemy wysoką premię po ustaleniu honorów.
Jednak moje wk to dopiero 1 wiec pewnie się mylić mogę))))prawda mistrzu Adamie?

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


30 stycznia 2010, o 16:26
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Problemik licytacyjny?
proste
licytuję 1BA !!!!
jak zaprotestują poprawiam na 2BA


31 stycznia 2010, o 09:20
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Problemik licytacyjny?
mietek napisał(a):
proste
licytuję 1BA !!!!
jak zaprotestują poprawiam na 2BA

Czyli gra ciałem?
Mietku a byłeś moim idolem. :oops:

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


31 stycznia 2010, o 09:54
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 30 stycznia 2009, o 12:29
Posty: 71
Post Re: Problemik licytacyjny?
Mietku, fanklub Ci się zmniejsza :)

A w konkretnym rozdaniu to najlepiej dla nas zagrac te naciągane 3BA, ale z ręki partera od drugiego/trzeciego wałka albo damy. Jeśli powiemy teraz 3H to partner z drugą damą nie zajmie 3BA, tylko powie bardzo prawdobodone 3P, dlatego zalicytuję 3T z nadzieją, że łatwiej mu będzie zajac BA.


31 stycznia 2010, o 12:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Problemik licytacyjny?
PAS.
Jak wznowi kontrą to też pas. Jak wznowi kolorem, to może się uda coś wylicytować. Jak nie wznowi, to może zapiszemy + 50 zamiast -300 za 3NT z sufitu.
Ale jeżeli ostatnio wprowadzono obowiązek licytowania z każdą kartą to popieram Mietka.


31 stycznia 2010, o 15:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Problemik licytacyjny?
No chociaż misiek zgodził się z moim poczuciem Humoru :lol:


31 stycznia 2010, o 18:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Problemik licytacyjny?
Mieciu pomysł dobry i niestety zgodny z przepisami, ale grasz na zasłonach i jak nawet poprawisz na 2BA to i tak partner odbierze to jako lebensohla (na marginesie dwadzieściaparę lat temu w mecz po przewyższeniu własnym 5S, Pikus dla żartu zalicytował 4S, człowiek z rozmachu spasował, i już grano 4S - Chatłas nie pozwolił na zmianę na 5S, które już nie szło - co potwierdził sędzia).
Zgadzam się zarówno z Karolem jak i Miśkiem, można i 3C (na praktykę forsuje do końcówki), można i pas (mogą czasem wygrać, a jak partner ma AWx Dx KDx Dxxxx na 3BA bedzie 10 lew z jego ręki, a jest wiele innych, że też będzie z górki) - jednak zgadzacie się, że "wszystko się może zdarzyć" i problem jest niezwykle trudny - trzeba po prostu trafić.
Przy stole Jarek wgolił 3BA - cóż jak ktoś dobrze rozgrywa może sobie na to pozwolić - niestety ja mając 19PC na pełnych pikach zamiast jak normalny człowiek podać 4S (lub inwit 4BA) odwinąłem 6BA - laga i dwa asy pojechały.


31 stycznia 2010, o 20:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Problemik licytacyjny?
Adam, te 10 lew na bez atu, to oczywiście przypadek? Ze strefy 12-14 PC, akurat 14 i czysto przypadkowo 5 trefli. Czy czasami nie są bardziej prawdopodobne takie ręce:
- KDxx - xx - ADxx - Dxx,
- AWx - xxx - KDx - DWxx,
- KWxx - xx - AKx - Wxxx,
ciekawe jakie teraz będą szanse na nasze ulubione 3NT. A czasami partner dołoży W lub D kier zamiast innego honoru. Wtedy, to dopiero będzie wyścig o siódmą lub ósmą lewę. No, czasami partner da i szóstą pustą D trefl i nie chciał otworzyć precision'em, ale ciekawe ilu jest takich farciarzy?


31 stycznia 2010, o 22:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Problemik licytacyjny?
Misiek - wszystko prawda, ba może to być czasem nawet walka o 6-tą lewę :) - co tym bardziej potwierdza, w jak trudnej jesteśmy sytuacji.

Pozd
Adam


3 lutego 2010, o 18:12
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL