Teraz jest 28 marca 2024, o 18:17


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Licytacja 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Licytacja
Radziecki, Twoja propozycja nr 1 jest zgodna z jedną z moich teorii. Propozycja nr 3 jest bliska mojej teorii nr 2. Wybacz, że jej jeszcze nie uściślę, ale poczekajmy na inne propozycje.
ML


28 listopada 2009, o 21:12
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 16 listopada 2009, o 21:53
Posty: 39
Post Re: Licytacja
Nie czując się ekspertem mam pewne przemyślenie :lol: na ten temat.Rozumiem że gramy wj., 2trefl to prec.i gramy odwrotką i w tedy 3kier(tak bym zrozumiał) ok.15PC w składzie 4piki, 3 kiery,5raczej6 trefli,czyli średni trefl ,ale z pewnością się mylę. :oops:
Jarek


28 listopada 2009, o 22:19
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Licytacja
Jarek, dlaczego z tą ręką, którą podałeś, nie 2 trefl po 1NT? Przecież fit kier da się jeszcze sprzedać i to dokładnie 3-kartowy.


28 listopada 2009, o 22:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Licytacja
Misiek, jedynym sensownym wytłumaczenie tej licytacji jest posiadanie przez partnera składu 4414 (lub 4441 jeżeli z tym otwieramy 1 trefl), siły ok 14-15PC i posiadanie podgrywalnych honorów, więc wolał ewentualny kontrakt ustawić ze swojej ręki - dlatego próbował uzgodnić najpierw piki.
Pełen 4 kartowy fit kierowy jest moim zdaniem obowiązkowy.

Pozdr
Adam


29 listopada 2009, o 15:41
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Licytacja
Adam, również moim zdaniem licytacja oznacza 4 kiery i dlatego wydaje mi się, że wchodzą w rachubę następujące dwa typy rąk:
1) silny trefl ze składem 5-4-2-2, ponieważ niewymuszone zabranie tak dużej przestrzeni licytacyjnej powinno bardzo dokładnie precyzować rękę,
2) precision w składzie 4-4-0-5.
Pewnie mogą być jeszcze jakieś inne ręce, typu podane wcześniej "orbisy", ale na nie już nie starcza mi wyobraźni.
ML


29 listopada 2009, o 19:38
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Licytacja
Czekamy ciągle na rozwiązanie - ale patrząc na pogodę na zewnątrz obawiam się, że Misiek zapadł w sen zimowy

Pozdr
A


3 grudnia 2009, o 09:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Licytacja
Adaś, sen zimowy to dobra rzecz, nie trzeba jeździć na "Nowaki", albo inne "Kwidzynie", gdzie zawodnicy K-P odnoszą nieprawdopodobne sukcesy. Jednakże, przed zapadnięciem w hibernację, napisałem post, gdzieś tak z trzy milimetry, przed Twoim, w którym wyłożyłem swoje teorie. Tak więc przed finalnym, w tym roku, ziewnięciem - zaryczę - co Ty na to, jeżeli oczywiście Twój komp nie zawiesi się ponownie zastanawiając się o czym bredzę.
ML


4 grudnia 2009, o 22:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Licytacja
Misiek, będę uparty - podaj co poeta (twój partner) miał na myśli, co miał w karcie na to 3H. Bo po przeczytaniu twojego posta nadal nie wiem co jego zdaniem oznacza ta licytacja, tzn czy silny trefl 5422, czy precision 544, czy też to co ja proponowałem. To po pierwsze a po drugie czy uważał, że takie 3H forsuje??

Pozdr
Adam


5 grudnia 2009, o 16:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL