Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 02:35


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Licytacja 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Licytacja
Nic się nie dzieje na forum więc taki problemik licytacyjny:
Wasza karta:
D, K98xx, ADxxx, xx
założenia w po:
OP____PAR____OP_____TY
3pik____X_____4pik____pas
pas____5trefl__pas____??

Co licytujecie ?


26 listopada 2009, o 11:35
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Licytacja
Toż to chyba kłebid ? Bo przecież z tą kartą nikt nie spasuje na 4pik !


26 listopada 2009, o 20:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Licytacja
Rzut monetą

Szczęśliwy pasik na 4S - dzięki temu partner się odsprzedał. Ale ad rem.

Jak trafimy na Ax Axx Kx AKDxxx idzie 7, jak na x ADx KWx AKxxxx nie tylko nie wygramy szlemika, ale i czasem z końcówką (przy atu 4-1) sobie nie poradzimy. Statystycznie jednak jak partner ma Ax ADW xx KDWxxx trzeba dołożyć - dlatego ja osobiście dorzucam szlemika.

Podobny problem miałem na lidze: KD10xx x DWxxx xx (obie przed)
Mieczysław___Wróg___Ja___Wróg
__1D__________3C___3S____5C
__5D_________pas___???

Po bardzo długim namyśle spasowałem niestety (M miał Wx Axx AKxxxxx A)
Na szczęście na drugim stole Rapiki poszły w obronę 6H za 300

Pozdrawiam
Adam


26 listopada 2009, o 20:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Licytacja
Spasuje, nie spasuje u nas spasował. Pytanie czy dopychamy czy nie ?
To jest rozdanie z ligi a w tym daniu co podałeś Adam nam udało się zagrać 5 karo z pałą +1 i nie wyglądało to najgorzej bo 6 kier jest za darmo.
Pozdrawiam


27 listopada 2009, o 07:55
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 30 stycznia 2009, o 12:29
Posty: 71
Post Re: Licytacja
No to jak już przywołujemy rozdanka z ligi to dostajecie kartę:

Dxx KDWxx Wxx AW

Licytacja jednostronna:
1T - 1kier
2BA - 3T (pozytywne od 9ciu, nie musi być naturalne)
3BA (spadaj) - ?? co licytujemy?


27 listopada 2009, o 08:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Licytacja
Nie grałem tego - zatem będę miał trudniej
Karta wyjątkowo brzydka (z wyjątkiem KDWxx), partner mówi spadaj - ale mamy aż 14 miltonów - zatem łącznie 32+ (karta AKW xx AKxx Kxxx daje bardzo słabego szlemika, ale Axx Ax KDx KDxxx już jest OK)
Na 6 nie mam, na pasa nie mam - mam na inwit - 4NT (gdyby 5NT było potraktowane jako silny inwit a nie wybranie koloru młodszego być może wybrałbym 5NT) - (chyba, że gram z gościem co czasem otworzy sobie na 17-tce, z powodu genialnej rozgrywki - wówczas z premedytacją zasunę mu 6 - skoro tak dobrze rozgrywa, to na pewno sobie poradzi).

Pozdr
Adam


27 listopada 2009, o 12:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Licytacja
Co do pierwszego problemu, to rzeczywiście pas na 4P wygląda na ekspertyzę. Ale skoro już spasowaliśmy, to osobiście nie wyobrażam sobie, że nie dokładamy szlemika. Problemem pozostaje jak to robimy. Uważam, że licytacja partnera niekoniecznie wskazuje rękę jednokolorową. Skoro solo idzie w 5C, to mógł to zrobić od razu po 3P, przecież 5T w tej pozycji to nie blok. Zatem w zależności od ustaleń w parze (jeżeli oczywiście jakieś są): 5P lub 5NT w intencji - wybierz szlemika.

Co do problemu drugiego: bilans jest, longer jest - 6NT (najwyżej nie ma asów).

I na zakończenie, skoro to wątek licytacyjny, to co oznacza sekwencja jednostronna:
1 trefl - 1 kier
1 pik - 1 bez atu
3 kier (?).
Sekwencja zdarzyła się przy stole, więc proszę o inne propozycje niż "taka licytacja nie istnieje".
ML


27 listopada 2009, o 23:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Licytacja
Misiek, mnie nasuwa się tylko jeden komentarz (dla poliglotów), pozwól że zacytuję niejakiego JULA:

Somethink pajebałoś

Rozumiem gramy Precision 2C. Jeżeli miał 14 PC i 4441 powinien w zależności od urody karty podać od razu 2 albo 3H. Jakakolwiek ręka jest sprzedawana inaczej. Jeżeli ma 4306 powinien otworzyć 2C. Jeżeli ma 17+ i 3-4 kiery powinien zadać odwrotkę. Jeżeli ma mniej niz 17PC i 4 kiery powinien w drugim kółku uzgodnić kolor - na wys 2 lub 3. Skok w 3H wyklucza 3kiery.
Teoretycznie można rozważać 15 PC i skład 4315 - ale z taką kartą najpierw 2C.

RESUME cytat powyższy.

Pozdrawiam
Adam


27 listopada 2009, o 23:57
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Licytacja
Adam, zakładamy, że nasz partner, to najlepszy gracz w panelu. Zatem ta sekwencja musi coś znaczyć. W autentycznym rozdaniu nie była to prawda i Twój cytat byłby jak najbardziej uzasadniony.
Podając problem chodziło mi jednak o wysondowanie jak byście zrozumieli taką sekwencję przy założeniu jak na wstępie. Osobiście mam ze dwie tzw. teorie. Jeżeli nikt nic nie wymyśli to je podam i zobaczymy jak się do nich ustosunkujecie.
ML


28 listopada 2009, o 00:19
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Licytacja
W odniesieniu do słusznej teorii Jula - na pewno jest to sekwencja nietypowa - ja mam 3 teorię na temat tej licytacji :

1 : silny trefl na pikach z 4 kierami i taka sekwencja fg ( brak odwrotki : 6 pików 4 kiery i woli grać szlemika na conajmiej 9 atutach w piki niż na co najmniej 8 atutach w kiery ).
Mając np. rękę AKWxxx Kxxx KD Ax nie śpieszył bym się z uzgodnieniem kierów, gdyż pd mając rękę Dxx Axxx W10xx Kx dostawia nam stolik, który z reguły gwarantuje wygranie szlemika w piki ( nie licząc klepki karo) lub w ba ( gwarantowane 12 lew) a szlemik kierowy jest dodatkowo uzależniony od podziału kierów.

2. Partner robi tzw. akcję dywersyjną ( co niemożliwe ? : - nie takie numery człowiek już oglądał :lol: ) zwykła ręka Dxx Kxxx x ADWxx :)

3. Dokładnie 4414 dokładnie 14 pc ( z 12-13 mówimy 2 kier po 1 ba) - pd jedną odzywką opisuje dokładnie rękę

Oczywiście najbardziej wg mnie prawdopodobne są pozycje 1 i 3 a jeżeli tak licytował przy stoliku Mietek to najbardziej prawdopodobna jest pozycja numer 2 :lol:

pozdrawiam
Radek


28 listopada 2009, o 14:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL