Teraz jest 29 marca 2024, o 11:56


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Licytacja trudna rzecz :) 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Licytacja trudna rzecz :)
Wasza karta:
Kx, A, AK10987x, AWx
Licytacja:
Wy____Op____Par_____Op
1T____3kier___X_____pas
??

Co wy na to ?
Pozdrówka


28 października 2009, o 10:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Licytacja trudna rzecz :)
Byc moze moja odpowiedz jest spaczona znajomoscia rozdania, ale uważam, że nalezy po prostu zalicytować prawidłowy kontrakt (taki jaki osiągnęli wasi przeciwnicy). Nie wiem jak licytowali Rochu z ojcem Tadeuszem, ale jak widać przestrzelili.
Pozdr
Adam


30 października 2009, o 21:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Licytacja trudna rzecz :)
ja nie znam rozdania i licytuje 6 karo - coś mam, partner tez cos powinien posiadać - jak ma 8 oczek i 4piki to dziekuje za grę w następnych rozdaniach ;)


30 października 2009, o 22:24
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Licytacja trudna rzecz :)
Niestety nie dostrzelili raczej bo zapowiedzieli 5 karo co wg mnie jest "drobnym" niedolicytowaniem. Jak partner dał z siebie głos to trzeba licytować praktycznie a 6 karo wg mnie taką licytacją jest. Adach partner miał 4 piki i nie 8 punktów a 6 a mimo to 6 karo było górne.
Teraz inne danie, w którym wydarzył się klops.
Wasza karta
xx, W109x, A109x, Axx
Licytacja:
Wy_____Op_____Partner______Op
pas____pas_____1trefl_______1kier
1NT____pas_____pas________2kier
??


31 października 2009, o 07:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 17:46
Posty: 10
Post Re: Licytacja trudna rzecz :)
Wracając do pierwszego problemu to czy nie jest normalna licytacja 4 karo? Takie moje marzenia żeby wypić szlemowego.


31 października 2009, o 11:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Licytacja trudna rzecz :)
Wracając do pierwszego problemu szło 7D, ale na działce kar 2-2 i impasie, partner dał bardzo ostrą lagę na 6PC z kartą Axxx xx xx D10xxx. Po takiej akcji nic innego niż 6D nie wchodzi w ogóle w rachubę.
Bols co proponujesz zalicytować z kartą Wx 8764 KDW5 KDW??? po kontrze na 3H??
Wracając do drugiego w turnieju laga jest oczywista, w meczu niestety zbyt duże ryzyko. Partner otwarł na 3-ciej łapce - może mieć np Wxx Dx DWx KDWxx, a rozgrywający Axxx AKxxxx xxx - i 9 lew wypadnie z ręki.
Dlatego pas jest chyba rozsądniejszy - ciężko się gra dalej po wpisaniu -470 - jak po partii byli to tym bardziej pas - człowiek musi mieć na swoje usprawiedliwienie kawałek karty (skoro nie boi się naszego 1BA)

Pozdr
Adam


1 listopada 2009, o 20:32
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Licytacja trudna rzecz :)
Przeciwnik widzi założenia ( jest po partii ) widzi również że przeciwnik licytuje 1NT więc położenie brakujących figur kierowych jest jasne a mimo to wchodzi 2 kier. 2 kier prawie na pewno chodzi dlatego i w meczu i w turnieju nie można grać kontraktu 2 kier z pałą. W rzeczywistości 2 kier z pałą było +1 ale przeciwnik nie chciał wziąć nadróbki.


1 listopada 2009, o 20:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 17:46
Posty: 10
Post Re: Licytacja trudna rzecz :)
ad1 Istotnie 6k jest lic praktyczną.Jednak nadal uważam, że 4karo winno forsować. Brydż to gra partnerska i partner musi się wczuć w ewentualne moje późniejsze problemy licytacyjne. Na dobrym przykładzie Adama (wx,8765,kdwx,kdw) partner stawia nas pod ścianą nieodpowiedzialną kontrą. Zawsze przecież może w pierwszym kółku dać pass. Bardzo dobry przykład z punktu widzenia taktycznego gdzie wysuwam wniosek następujący - nie każde rozdanie musimy wygrać za wszelką cenę. Pozdrawiam i czekam na cenne uwagi ekspertów.


3 listopada 2009, o 11:40
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Licytacja trudna rzecz :)
do 1) to uwazam, że x nie forsuje do dogranej - jest to siła inwit+ - czyli 4trefl, 4karo nie forsują
do 2) uważam, że x jest nalepszą licytacją - mocno propozycyjna ( nie daliśmy trapa i zalicytowaliśmy tylko 1nt a nie np. 2nt ) partner z Wxx Dx DWx KDWxx powie 2nt(bo ze świecą szukać w takiej karcie, 3 lew na 2h), jak bedziemy pasowali to nigdy goscia nie złapiemy w takiej sytuacji i bedą nam fikać przez następne 11 rozdań

Pozdrawiam
Adam


7 listopada 2009, o 10:06
Post Re: Licytacja trudna rzecz :)
Ok - zostałem przywołany do dyskusji - gdyż to ja byłem autorem tej kontry :(

po pierwsze - jestem po pasie
po drugie - nie dałem :trapping" pasa
po trzecie - kontra jest propozycyjna ( pojęcie kontry karnej istnieje tylko po " trapie" )
po czwarte - mój portfel mieści te tysiące, które ewentualnie może postawić wróg - argument, że wie co robi w tych założeniach nie trafia do mnie z uwagi na to, że to ja mam osobiście W1097 więc nawet czysto teoretycznie, jeśli wróg ma akademie w kolorze to ma nie wiele więcej bokiem bo nie dał kontry objaśniającej a w życiu widziałem już sytuacje, że rozgrywam kontrakty mając atuty 6 do renonsu ( czasami nawet mam mniej atutów )
po piąte - brydż w lidze to nie gra indywidualna tylko co najmniej parowa - więc mój partner ma jakąś wiedzę w materii : co może mieć ewentualnie partner...
pozdrawiam
Radek


7 listopada 2009, o 23:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL