Teraz jest 29 marca 2024, o 00:17


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak będziesz bronił 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Jak będziesz bronił
Ponieważ nie pojawiają się nowe propozycje pozwólcie podsumować dyskusję. Jak słusznie zauważyli wszyscy odpowiadający gdyby partner posiadał dubla trefl to przy maximum 3 kierach i 2 pikach (z fitem pikowym na pewno zalicytowałby 3S bezpośrednio po 3H lub po kontrze), posiadałby minimum 6 kar, z którymi niewątpliwie wyniósłby kontrę w 4 lub 5 karo (w zależności od posiadanych wartości). Zatem najprawdopodobniejszy skłąd partnera to 2344 (teoretycznie możliwy jest jeszcze 1354). Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wystarczy teraz zagrać as pik i pik. Wówczas postawimy rozgrywającego przed problemem - albo spróbuje przebić karo, grając w ten kolor (wówczas damy partnerowi przebitke pikową - biorąc 2 kara, 2 piki i trefla), albo po odatutowaniu będzie musiał oddać 3 kara. Ja słusznie jednak zauważył Michał, po ściągnięciu przez rozgrywającego 6 kierów nie obronimy się przed wpustką (w 4 kartowej końcówce musimy trzymać pika AD karo i A trefl - rozgrywający zagra pika i wpuści nas treflem). Zatem jedyną szansą obłożenia kontraktu jest posiadanie przez partnera króla karo lub postawienie rozgrywającego przed palcówką pikową poprzez zagranie małego pika (jeżeli nasz partner posiada damę pik wówczas postawienie waleta spowoduje oddanie trzech lew pikowych). Jeżeli nawet rozgrywający trafi piki wstawiając waleta w ostateczności pozostanie nam szansa króla karo u partnera. W autentycznym rozdaniu partner posiadał króla karo, a kontrakt został wypuszczony poprzez zagranie w drugiej lewie Asa trefl. Rozgrywający przebił, wszedł królem kier do stołu, na damę trefl wyrzucił karo, zaimpasował partnerowi waleta kier i zagrał pika do waleta.
Pozdrawiam
Adam Wujków


11 listopada 2008, o 11:34
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Jak będziesz bronił
4 pik- z ch powodów:
1. eliminacja: w trefla nie- nawet, jeżeli P. ma singla, to przebitke może dostać od dobrego W kier, a raczej ma 4 i to z wałkiem; w karo- Mietek by mnie zabił, a ja jeszcze chcę się nacieszyć życiem; w kiera- tak samo, jak w karo (jak ma wałka kier); zostaje pik
2. ludź ma być może 3 piki i i tak będzie je u mnie impasował
3. przecież wróg nie widział moich pików, bo karty staram się trzymać przy sobie, jak będzie się starał conieco podejrzeć-ewentualnie lekko je odkryję i schowam D pod 10 i może postawi K z obawy przed drugą D u mojego P :evil:
4. po wzięciu czegokolwiek będę miała zawsze dobre odejście- w pika
5. jeżeli ma 7 kierów z asem lub 3-6-0-4-trudno, wygrał, ale wtedy nikt by nie pytał, w co odwistować, jeżeli ma 3-6-3-1 lub 2-6-4-1- ma tylko 7/8 lew, jeżeli ma 1-6-2-4 lub 2-6-1-4, to jest jeszcze szansa, że mój weźmie lewę kierową (ale jak P ma 3-4 piki i x nie wynosi, to następny turniej gramy z kim innym) , jeżeli zalicytował (a czasem P tak robi) na składzie 4-6-2-1 dalej nic sie nie dzieje
Podsumowując- 4 pik wydaje się najmniej głupia
Ala


17 listopada 2008, o 13:26
Post Re: Jak będziesz bronił
oj... odpowiedź prawidłow już padła, nie zauważyłam, że jest jeszcze druga strona.......... to mój wywód jest zbędny.... a raz chciałam się wypowiedzieć na forum...... :cry:
Pozdrawiam
Ala


17 listopada 2008, o 13:33
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2008, o 07:36
Posty: 1
Post Re: Jak będziesz bronił
nie zgadzam się z Adamem.
Moim zdaniem należy zagrać A pik 10 pik. W autentycznym rozdaniu również przegra (weźmie 6 kierów i 2 piki), a przy singlu pik u partnera i nic więcej w karcie - bez 2.

Piotr Turowski


19 listopada 2008, o 09:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Jak będziesz bronił
Mamy 2 wykluczające sie możliwosci - albo zagrać na to ze rozgrywający ma skład 4621 - wówczas As pik i pik obkłada bez dwóch. Z kolei jezeli rozgrywajacy ma rzeczywiście 4621 i zagramy małego pika, nadal może położyć króla, gdyż w przypadku posiadania przez partnera singlowej damy pik przegra bez 3 (promocja waleta kier)- natomiast postawienie króla gwarantuje wpadkę bez 1 - oczywiscie moze takze zaryzykować wygranie kontraktu posiadając króla karo, stawiajac waleta i grając na końcową wpustkę. Natomiast przy układzie rozgrywającego 3631 większe moim zdaniem szanse na skłonienie go do zabicia pierwszej lewy królem daje zagraniue małego pika spod asa. Myślę, że trudno nam jest ocenić która szansa jest jednoznacznie większa.
Piotr chciałem jeszcze zwrócić uwagę, że jeżeli wróg ma króla karo (przy składzie 3631) to zawsze wygra, kontrakt gdy trafi pika - nie obronimy sie przed końcową wpustką.
Przedstawiając powyższy problem chciałem zwrócić uwagę na fakt, aby wykluczyć zagranie w trefle. W dalszej analizie i dyskusji weszliśmy na pole znacznie bardziej skoplikowane i trudne do jednoznaczengo rozstrzygnięcia.
Pozdrawiam
Adam Wujków


19 listopada 2008, o 13:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL