Teraz jest 28 marca 2024, o 19:39


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 MIstrzostwa Polski Powiatów 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
No nie wiem czy Mike wczytałeś się w moja wypowiedź. Raczej była krytyczna i zgadzam sie z Adamem. Świetny pomysł na wyrwanie kasy a w zamian na stronie PZBS-u można znaleźć instrukcję jak zacząć grę na BBO.
Nawet tworzenie drużyn powiatowych to wielka ściema, byleby nałapać jak najwięcej drużyn. Zgodnie z regulaminem Michał byłbym w stanie umieścić cię w składzie każdego powiatu, nie tylko w naszym województwie.
A teraz już sie pojawiają informacje o drugich "miszczostfach". Niech je nazwą kwartalnymi lub miesięcznymi i drą kase ile tylko się da, oby tylko nie szły one na wyjazdy konsultacyjne gdzieś na koniec świata :) A jeśli pójdą na szkolenie młodzieży to OK, wszystkie chwyty dozwolone.

_________________
Tomasz Nadolski


30 października 2009, o 23:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Należę do osób , które uważają że wpisowe było do takiej imprezy zbyt wysokie w stosunku do poniesionych kosztów przez organizatora ale:
- po pierwsze uczestnictwo było całkowicie dowolne
- czy budżety gmin poniosły uszczerbek finansowy ? może dla małych Gmin tak , ale dla Bydgoszczy ???? tu się wydaje miliony za samo prawo organizacji kilku meczów reprezentacji
1.5 miliona za koszykówkę , 1mln chyba siatkówka a jeszcze GP na żużlu ..przy takich kwotach to 700zł daje się na waciki albo chusteczki do nosa
-PZBS może sobie załatać dziurę finansową ..........i cieszmy się z tego
bo inaczej podnieśli by składki członkowskie i to MY !!! byśmy ją łatali


31 października 2009, o 17:15
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Mieciu to ile Bydgoszcz daje na GP Łuczniczka? jezeli 700 to tak niewiele - odnosząc sie do liczb, które podałeś to conajmniej 100 000 powinni wyłożyć ... coś małe nagrody były przy takiej puli :lol: - Oczywiście żartuję ( oddając należny honor - w Bydgoszczy jest zdecydowanie najwięcej imprez brzydżowych w Kuj-Pom). Niestety budżetów naszej dyscypliny nie mozemy porównywać z innymi popularnymi sportami (np Grudziądz na żużel wydaje 1.5mln, na jaką zapiziałą ligę piłki nożnej 300-500 tyś.) - a na brydża jak dadzą 1000-2000 to juz wielka łaska... Porównanie, którego użyłeś było dość zabawne :lol:

Często jest tak, że jak dadzą 700zł na jakieś MPP (zrzuta na "warszawkę") to natępnym razem mówią : "Na brydża? Ostatnio już dostaliście... "

Może w innych ośrodkach jest lepiej - ale parząc na współczynik nagrody/wpisowe na turniejch w Polsce - chyba niewiele.

Dlatego imprezy ze sporą pulą wpisowego i bez żadnych nagród, nie powinny być tolerowane.

Pozdrawiam
Adam Błachnio


31 października 2009, o 17:50
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Kwoty , które podałem były przez M. Bydgoszcz wydane na wykup praw do organizacji imprezy ! Koszty ich organizacji to dalsze wydatki.....
Dotacje do drużyn to następne kawałki tortu rozdawane przez Radę Miasta
dopiero po tym są dzielone drobne na organizacje imprez typu "Łuczniczka", tzn brydż to pewnie przedostatnia dyscyplina , która może na coś liczyć


31 października 2009, o 19:29
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Mieciu, drobna korekta - za możliwość organizacji tych kilku meczy ME koszykarzy miasto zapłaciło PZKosz ok 3,5 mln. Grand Prix na żużlu to podobne wydatki, na samą Zawiszę dali ok 1,5 mln. Tu mówimy o takich pieniądzach. Natomiast jak 4 lata temu próbowaliśmy na I-ligę jakieś grosze od miasta wyciągnąć to napisaliśmy się dziesiątki stron, planów finansowych, elaboratów itd., żeby nie dostać ani grosza.
Dlatego to, że cokolwiek udaje się wyciągnąć (nawet te przysłowiowe 700 na MPPow, czy niewielka opłata za wynajęcie Łuczniczki) to wielki sukces.

Co nie zmienia faktu, że kompletnie nie rozumiem kalkulacji stawek za to wpisowe - jest to po prostu zdzierstwo - nie na tym powinno polegać propagowanie naszej dyscypliny we władzach lokalnych.

Pozdr
Adam


1 listopada 2009, o 20:55
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
,,Pomimo, że jeszcze się wzdrygam na wspomnienie MPPowiatów, w których nie dane mi było w Bydgoszczy zagrać, muszę potwierdzić, że należą się słowa uznania zarówno dla Mariusza (mam nadzieję, że jego chęć działania w KPZBSie będzie owocowała pożytkiem dla nas wszystkich) jak i dla Wiesia Paczkowskiego (na przyszłość prezes pamiętaj - powinieneś rezydować w Bydgoszczy, a nie zwiedzać jakieś Inowrocławie - myślę, że mielibyśmy wtedy szansę zagrać ten nieszczęsny tur).
Z nadzieją, że w przyszłym roku już nie damy (jako Bydgoszcz) tak ciała, pozdr
Adam,,

Bardzo Cię Adam szanuję i myślę , że tak zostanie, pomimo że mam żal do Ciebie i czuję się obrażony za słowa wypowiedziane:,,jakiś Inowrocław,,.Chciałbym Ci powiedzieć ,że Inowrocław to nie jest ,,jakiś,,i w ten sposób nie wolno się wyrażać również o żadnej innej miejscowości, bo lokalni patrioci jak ja mogą mieć pretensje do Ciebie.
Choć w Twoich słowach widać wielkie rozgoryczenie, to i tak ja myślę że Wiesiu P. nie wiele by poradził będąc w tym czasie w Bydgoszczy i nie można mieć do niego pretensji,że był w Inowrocławiu,co świadczy tylko o tym że zależy mu na całym okręgu KP ,a nie tylko na Bydgoszczy(i to nie jakiejś).
Nie znam dokładnie Waszego problemu, ale my również go mieliśmy.Po prostu po wgraniu programu BBO w czwartek na generalnej próbie tylko 7,a w niedziele już4 kompy chodziły i pozostałe trzeba było uruchomić z pozycji explorera i wtedy było ok.Może u Was był ten problem nie wiem,ale można było dzwonić do Mariusz Ż.
Osobiście również b.żałuje że nie wystartowaliście bo 1miejsce w województwach byłoby pewne.
Teraz chciałbym się jeszcze odnieść do 3 kwestii poruszonych wyżej w komentarzach i do Wszystkich tych co są przeciw tak zorganizowanemu turniejowi.
1).Czy Wy na prawdę nie umiecie uszanować pomysłu ludzi , którzy w czasie kryzysu umieją zarobić pieniądze.Pieniądze dla naszego związku ,w których strukturach my Wszyscy jesteśmy.Czy chcielibyście aby zostały zwiększony składki?
2).Porównanie PZBS do PZPN jest na prawdę mówiąc lekkimi słowami nie na miejscu i nie uprawnione.Trzeba mieć w sobie dużo złej woli żeby tak: mówić ,pisać myśleć...itp.
3).300,500czy700zł.dla powiatu to naprawdę nie nie powinny być duże kwoty.Tylko jedna sesja wyjazdowa kosztuje nas podatników dużo więcej, a chyba wszyscy wiemy co się na nich wyprawia i czemu albo komu one służą albo i nie na drugi dzień :lol:
Na koniec osobiście uważam że z tych pieniędzy należało by opłacić jakąś niewielką kwotą ale zawsze kierowników sal komp.czy osoby odpowiedzialne, które swój wolny czas(nie będąc w strukturach związku)
poświęciły.
Gratulacje dla Wszystkich ,którzy zorganizowali turniej.
Pozdrawiam
Jarek Łakomy


2 listopada 2009, o 13:30
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Panie Jarku - zawsze uważałem Cie za symatycznego człowieka i myślę, że tak zostanie. Odnosząc się do tez postawionych w Twojej wypowiedzi:

- widać, że Pana Adam W. znasz tylko z widzenia - u niego okerślenie "jakiś tam Inowrocław" to raczej wyraz symatii i przejaw, może specyficznego dla niektórych, poczucia humoru :lol:

- jeżeli impera miała służyć "zarabianiu pieniędzy w dobie kryzysu" - ok - ale trzeba nazwać sprawę po imieniu - a nie powyływać się na szczytną ideę

- porównanie PZBS-u do PZPN-u jest może trochę za mocne, ale takie miało być - jak będą zajmowali się tylko wymyślaniem jak tu z nas kasę zdjąć to będziemy szli w stronę PZPN, a chyba nie o to nam chodzi

- nie wiem ile Inowrocław daje rocznie na brydza, jeżeli 700 zł przy tej kwocie to tak niewiele, to gratuluje

- a ostatnie co napisałeś to właśnie ta podstawowa przyzwoitość - jak już wpłacający wpisowe (powiaty) nie mają szans na wygranie czegokolwiek to chociaż wypadałoby pokryć koszty tym, którzy to organizowali - ale i tego zabrakło- u nas nazywa się to "pazerność"

Nie wiem co robi się na kursokonferencjach dla sędziów w Warszawie i Starachowicach, ale po Twoje wypowiedzi nasuwa mi się pojęcie "pranie mózgów"... ;) Zapewne mnie już też nie będziesz lubił ...

Pozdrawiam
Adam B.


2 listopada 2009, o 17:15
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
"Należę do osób , które uważają że wpisowe było do takiej imprezy zbyt wysokie w stosunku do poniesionych kosztów przez organizatora ale:
- po pierwsze uczestnictwo było całkowicie dowolne
- czy budżety gmin poniosły uszczerbek finansowy ?"

A co to ma do rzeczy? Nie jest istotne, kto zapłacił i za kogo, i czy poniósł na tym jakikolwiek uszczerbek finansowy. Ważne jest, że kilku cwaniaków wpadło na pomysł (moim zdaniem całkiem niezły pomijając kryteria moralne) wyłudzenia pieniędzy (dużych czy małych; to zależy od tego ilu da się nabrać) pod płaszczykiem popularyzacji dyscypliny, który to, moim zdaniem, argument jest na poziomie pół(niedo)rozwiniętego down'a.
ML


2 listopada 2009, o 19:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Drogi Adamie B.gdybym wiedział ze Adam W. ma takiego rzecznika to bym pewnie w ogóle nic nie napisał. :lol:
Naprawdę nie chce tu z nikim polemizować,a zwłaszcza z Tobą i szanuje każdego zdanie. Myślę że na przyszłość będą brane pod uwagę wszystkie wypowiedzi nawet te najbardziej krytyczne,aby więcej nas brało udział w takich imprezach.
Adaśku właśnie trzeba było wymyślić szczytną ideę ,aby kasa była.Nie sądzę abym ja lub ktokolwiek inny poszedł do starosty i powiedział mu że jest kryzys i potrzeba pieniędzy dla związku i bym je dostał.A tak Polska jest pionierem na skale światową.
500zł to od ix lat największa kwota jaką powiat na brydża dał i na razie nie widać szans aby się coś zmieniło.Do 18października było to 0,0zł.
Wierze że to nie ,,pazerność",a niedopatrzenie związku i w przyszłości będzie już ok i spotkamy się z Tobą w następnym takim tur.i dzięki temu KP będzie niedoścignione w końcowej klasyfikacji.
Uwierz mi że na kursokonferencjach sędziowskich jest tylko wbijanie do głowy przepisów prawa i umiejętność posługiwania się nim.,,Pranie mózgu" ma miejsce(jeżeli można tak powiedzieć )tylko z przepisów MPB.Choć ja bym tak tego nie nazwał.A lubił i tak Cię będę :D
Pozdrawiam
Jarek Ł.


2 listopada 2009, o 19:59
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Radosław Kiełbasiński
Prezes PZBS


Drogi Radosławie,

W imieniu Bridge Base Online, chciałbym przekazać moje gratulacje dla Polskiego Związku Brydża Sportowego i osobiście dla Rudolfa Borusiewicza z okazji wielkiego sukcesu jakim okazały się ostatnie "Mistrzostwa Polski Powiatów". BBO było dumne i zaszczycone, że mogło współpracować przy organizacji tego historycznego turnieju. Mamy nadzieję, że będzie to pierwszy z wielu kolejnych tak owocnych wspólnych działań mojej firmy i PZBS.
Gdy miałem miłą okazję odwiedzić Warszawę podczas Drużynowych Mistrzostw Europy 2006, przekonałem się, że PZBS jest wyjątkową federacją wśród innych narodowych federacji, zwłaszcza w obszarze organizacji zawodów i wykorzystania nowoczesnej technologii dla zwiększenia pozytywnych wrażeń dla wszystkich uczestników turnieju brydżowego. Sukces ostatnich Mistrzostw na BBO tylko potwierdza mój pogląd, że PZBS jest w tych obszarach w absolutnej światowej czołówce.
Z wielką radością pracowałem przy tym projekcie z moimi polskimi przyjacółmi (oczywiście z Tobą, Rudolfem, Sławkiem Latałą i Jankiem Romańskim). Jak zawsze byłem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu, odpowiedzialności i znakomitej współpracy całego waszego teamu. Wierzę, że koncepcja, której Rudolf jest pionierem, ma wielki potencjał dla brydża. Już teraz oczekuję dalszej kontynuacji naszych działań, aby zapewnić, że ten potencjał zostanie w pełni wykorzystany.

Z najlepszymi pozdrowieniami
Fred Gitelman


11 listopada 2009, o 18:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL