Teraz jest 28 marca 2024, o 09:22


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 MIstrzostwa Polski Powiatów 
Autor Wiadomość
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Witam

Moim skromnym zdaniem organizacja tego turnieju w naszym rejonie od początku szła ... tak sobie.
W protokole z zebrania z 23.09.2009 możemy przeczytać "Po wszechstronnym procesie informacyjnym i bezpośrednich kontaktach ..." A gdzie np można było znaleźć nazwiska osób odpowiedzialnych za organizację/selekcję w poszczgólnych powiatach? Aha - na stronie PZBS, już po przesłaniu zgłoszenia :shock:
Wcześniej żadnych inforamcji tego typu na stronie nie było (podobnie zresztą było w przypadku cyklu turniejów dla graczy z niskim współczynnikiem). Chyba nie ma lepszego miejsca do przekazywania wszelkich informacji niż oficjalna strona związku?

Pewnie znowu będzie, że tylko się czepiam, ale nim zaczniemy obwiniać szkołę czy ich pracowników odpowiedzmy sobie na 3 pytania:
1. Czy szkoła otrzymała wymagania odnośnie konfiguracji firewalla i czy przetestowano działanie aplikacji przed niedzielą?
2. Czy requestowano obecność/dyżur "on-line" administratora sieci w niedzielę?
3. Nie wiem czy udostępnienie pracowni komputerowej było odpłatne, ale jeśli nie, to czy pomyślano w ogóle o jakimś wynagrodzeniu dla admina za obecność/dyżur? W końcu było to w weekend.

Co do samego turnieju - przyjemnie się kibicowało. Chociaż tu zgodzę się z Tomkiem - przez przyjęte nicki nie było to zbyt łatwe. A przecież wystarczył przyjąć inną konwencję nicków, np oznaczenie powiatu z tablic rejestracyjnych + numer z Cezara (np CBY99999) i o ile łatwiej i czytelniej byłoby śledzić te zawody.

Najlepszym parom z regionu (chyba powiat nakielski górą :) ) gratuluję

Pozdrawiam
Maciej Wawrzyniak


19 października 2009, o 09:50
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2008, o 17:24
Posty: 77
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Koleżanki i Koledzy
Przepraszam, że dopiero dzisiaj zabieram głos na temat niedzielnego turnieju MPP ale też musiałem ochłonąć z tego co się
wydarzyło w Elektroniku. Oczekiwałem, również na wyjaśnienia ze strony kol. Wiesława Wożniaka oraz ze strony Dyrekcji
Zespołu Szkół Elektronicznych.
Pozwolę sobie przedstawić wyjaśnienie Pana Dyrektora.

Wyjaśnienia dotyczące sytuacji, jaka miała miejsce w dniu 18 października
w trakcie organizacji Mistrzostw Polski Powiatów w Brydżu Sportowym

Na miejsce rozgrywek wyznaczyliśmy dwie pracownie komputerowe mieszczące
się internacie naszej szkoły. Na wszystkich stanowiskach została
zainstalowana aplikacja BBO, lecz nie została uruchomiona. W sieci na
terenie internatu blokowane są niektóre usługi i porty ze względu na
możliwość nadużyć przez młodzież zamieszkującą internat. Aplikacja
instalowana kilka dni wcześniej w budynku szkoły działała poprawnie.
Do pomocy przy realizacji zawodów został wyznaczony nauczyciel opiekun
pracowni. W dniu zawodów na terenie szkoły nie było administratora
szkolnej sieci informatycznej. Opiekun pracowni, kiedy zorientował się o
przyczynie niemożności uruchomienia aplikacji, podjął próbę kontaktu
telefonicznego z administratorem. Niestety usunięcie blokad nastąpiło zbyt
późno i zawody nie odbyły się.
Opisując powyższe okoliczności chciałbym przeprosić Pana, ale przede
wszystkim wszystkich uczestników za zaistniałą sytuację.

Piotr Siwka
wicedyrektor
Zespołu Szkół Elektronicznych
W Bydgoszczy

Mam świadomość, że przeprosiny i wyjaśnienia tylko częściowo łagodzą ogromny niesmak i szkodę jaka została wyrządzona
kolegom brydżystom miasta Bydgoszczy i naszemu Okręgowi.
Mimo tej trudnej do zrozumienia wpadki chciałbym na gorąco zwrócić uwagę Koleżankom i Kolegom na kilka przemyśleń i wniosków
które się nasuwają:
1. Jako Województwo zajęliśmy czwarte miejsce, wyprzedzając takie województwa jak wielkopolskie czy małopolskie.
Jestem głęboko przekonany, że gdyby wszyscy kol. wystartowali to na pewno dołożyli by te brakujące 35 punktów do 1 miejsca.
2.Podczas przygotowania do turnieju koledzy organizatorzy w poszczególnych powiatach odbyli wiele spotkań z starostami i prezydentami,
urzędnikami, dyrektorami szkół. Myślę że nawiązane kontakty będziemy podtrzymywać i zaowocują one w przyszłości na rozwój
brydża w naszym województwie
3.MPP wpłynęły, również na mobilizację zarówno kolegów organizatorów jak również uczestników turnieju. Pokazaliśmy, że stać
nas wspólnie do realizacji dużych przedsięwzięć i wyzwań. Za tę Waszą pracę i zaangażowanie serdecznie dziękuję.

Są to moim zdaniem najważniejsze wnioski jakie nasuwają się po MPP. Szczegółową analizę wniosków i omówienie wyników
Zarząd dokona na posiedzeniu 26.10.br
Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację turnieju oraz uczestnikom, którzy promowali nasz Okręg
w kraju a przede wszystkim Koledze Mariuszowi Żurkowi jako Pełnomocnikowi Zarządu do organizacji MPP.
Pragnę, również pogratulować sukcesów osiągniętych w turnieju parom Józkowi Matuszewskiemu i Markowi Nadzieji, Alfredowi Nowakowi i Piotrowi Wołowskiemu,Wojtkowi Dolnemu i Jarkowi Michałowskiemu, Józefowi Adamskiemu i Albinowi Borkowskiemu, oraz wszystkim innym, którzy zajeli czołowe miejsca w skali kraju.
Szczególnie gorąco gratuluję reprezentacjom powiatu rypińskiego i powiatu nakielskiego za czołowe miejsca w naszym Okręgu.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim.
Wiesław Paczkowski

_________________
Brydż-Trenerem umysłu i charakteru


20 października 2009, o 07:25
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Dziękuję Prezesowi za gratulacje
Ubolewam nad tym co zdarzyło się kolegą z Bydgoszczy. No cóż nie macie w swoich szeregach do pomocy takich ludzi jak Ludwik Pazderki i Tomasz Bzdawka(działacz lokalny + kolega brydzysta) .Nasz mąż zaufania ( Ludwik Pazderski ) wszystko znakomicie zorganizował ( miejsca graczy oznakowane ) wspólnie z Tomkiem który dbał o techniczną strone wydarzenia. Dzięki Tomkowi mieliśmy do dyspozycji administratora sieci z Liceum, który cały czas czuwał i usuwał drobne usterki ( wygaszacze ekranów itp). Dodatkowo zbórkę wszystkich zarządziliśmy na godzinę 10 by uniknąc nerwowej atmosfery tuż przed startem turnieju.
Nie muszę dodawać ze wszystko zorganizowali za "dziękuję".
Z nieukrywaną satysfakcją na łamach tego forum serdecznie dziękuję Ludwikowi i Tomkowi - cieszy mnie że z takimi profesjonalnymi ludźmi współpracuję.

A co do wyników sportowych jak to na BBO bywa a bywa różnie:)
Ogólnie granie na BBO nalezy traktować z "przymrużeniem oka ", ale jak widać było po komentarzach na koniec turnieju nie wszyscy potrafią się bawić ;)

pozdrawiam
Piotr Wołowski


20 października 2009, o 21:09
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Z całą pewnością jest wiele uwag mniej lub bardziej słusznych. Są pytania dlaczego dwa ośrodki w taki, czy inny sposób nie zaszczyciły swoją obecnością MPP....to nie organizacja, ale wykonawstwo czegoś co zorganizował z wielkim osobistyn zaangażowaniem Mariusz ŻUREK :D .. przy znaczącej pomocy Wiesia Paczkowskiego. To on zdopingował wszystkie powiaty do uczestnictwa w tej imprezie. Mając wiedzę na temat jego społecznego zaangażowania nie mogę zgodzić się ze słowami, ze organizacja tej imprezy była zła. Organizacja była na 6 z+, wykonastwo mozemy ocenić inaczej. Osobiście dziękuję Mariuszowi i moim zyczeniem wWaszym imieniu drodzy brydżyści jest to, aby temu człowiekowi nigdy nie zabrakło wiary w swoje działania...a będzie to z wymieną korzyścią dla Nas wszystkich.
Serdecznie dziękuję Mariusz...
Jarek Żurawski


23 października 2009, o 13:32
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Pomimo, że jeszcze się wzdrygam na wspomnienie MPPowiatów, w których nie dane mi było w Bydgoszczy zagrać, muszę potwierdzić, że należą się słowa uznania zarówno dla Mariusza (mam nadzieję, że jego chęć działania w KPZBSie będzie owocowała pożytkiem dla nas wszystkich) jak i dla Wiesia Paczkowskiego (na przyszłość prezes pamiętaj - powinieneś rezydować w Bydgoszczy, a nie zwiedzać jakieś Inowrocławie - myślę, że mielibyśmy wtedy szansę zagrać ten nieszczęsny tur).
Z nadzieją, że w przyszłym roku już nie damy (jako Bydgoszcz) tak ciała, pozdr
Adam


23 października 2009, o 20:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 81
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Dziękuję Prezesowi, Jarkowi, Adamowi i wszystkim innym, którzy w miłych słowach zauważyli mój skromny wkład w organizację Mistrzostw Polski Powiatów. Pragnę podkreślić, że wyróżnienia należą się wielu osobom zaangażowanym w imprezę a w szczególności wszystkim organizatorom w terenie, którzy uparcie odwiedzali starostwa czy prezydentów miast, dyrektorów szkół, wyszukiwali chętnych do gry i zadbali o to aby zawody doszły do skutku.
Trzeba docenić wkład Wieśka Paczkowskiego, który od początku czynnie wspierał mnie w działaniach na rzecz MPP. W szczególności chcę podkreślić, że gdyby nie Prezes na pewno nie zagrałby Toruń i Włocławek.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w II MPP w szerszym gronie i że zagrają już wszystkie reprezentacje zgłoszone do mistrzostw.
Oczywiście szkoda utraconej szansy Bydgoszczy, ale cieszę się że Adam mimo wszystko z nadzieją patrzy w przyszłość.
Pozdrawiam
Mariusz Żurek


30 października 2009, o 01:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Witam!

Jestem przedstawicielem Grudziądz i z premedytacją nie zorganizowałem tej imprezy w naszym powiecie. Uważam, że pomysł rozegrania takiej imprezy on-line jest ogolnie bardzo dobry, ale nie na takich warunkach. Wpisowe 50 zł od głowy (przy puli powyżej 50 000zł) i w nagrodę tylko jakieś puchary i uscisk dłoni prezesa (chyba nawet nie we wszystkich przypadkach ;) )to dla mnie dziwna sprawa. Elementarna przyzwoitość nakazywała by jakąś cześć wpisowego przekazać na nagrody - nawet nie dla zawodników, ale np dla powiatu na druzynę brydżową. Jeżeli nagród nie przewidziano i chodziło o czystą rywalizacji i popularyzację naszej pięknej dyscypilny, to dlaczego nie zrobiono wpisowego 5 zł - wydaje mi się jednak, że cel był inny - nabicie kasy PZBS-owi - naszymi rękoma - co się chyba udało. Dlatego Grudziądz nie organizował MPP. Uważam, że takie głosy jak mój powinny się pojawiać, żeby nasz PZBS za bardzo nie zapatrzył się na PZPN.

Pozdrawiam
Adam Błachnio


30 października 2009, o 08:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Adach napisał(a):
Witam!

Jestem przedstawicielem Grudziądz i z premedytacją nie zorganizowałem tej imprezy w naszym powiecie.

Pozdrawiam
Adam Błachnio

Panie Adamie jak wiesz zapewne,do wszystkiego dzisiaj są potrzebne środki.
Skarbnik PZBS Rudolf Borusiewicz wpadł na kapitalny pomysł rozpropagowania naszej ulubionej dyscypliny sportu w Polsce poprzez stworzenie nowej rywalizacji pod nazwa Mistrzostwa Polski Powiatów.
Szkoda ze nie wszyscy podchwycili tą inicjatywę.
Moim zdaniem przekazanie z powiatu kwoty ok 500 zł nie zuboży powiatu a dla Związku da możliwość konkretnego działania.
Szkoda że są głosy deprecjonujące takie inicjatywy.
Mimo wszystko uważam ,że przy wielu niedociągnięciach ,które miały miejsce,działania propagujące brydża powinny być popierane i rozwijane.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


30 października 2009, o 13:27
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Panie Michale, dziekuje za wyjaśnienie "że to skarbnik" wpadł na ten pomysł - świetny dla skarbnika, na konto wpłynęło przeszło 50 000 - na co zostaną przeznaczone te pienądze - nie wiemy - mam nadziej ze nie na premię dla wysoko postawionych działaczy (tak jak to się dzieje w PZPN). To przykładowe 500pln chyba nie dla wszystkich powiatów niezauważalny wydatek - zobaczmy jakie budżety mają nasze lokalne turnieje, jezeli na kazdy turniej powiat dokładałby 500-1000zł to ferkwencja znacznie by wzrosła.
Moim zdaniem jezeli rzeczywiście chodziłoby o propagowanie brydza to zrobionoby minimalne wpisowe ( lub nawet bez wisowego ) na te kilka pucharów i prowadzenie turnieju na BBO z łatwością znalazłby się sponsor - a tym razem chyba chodziło o pieniądze (reklama na stronach PZBS-u była taka jakby chodziło o pieniądze :lol: ) - jeżeli skarbnik by ogłosił, że w kasie PZBS brakuje 50 000 na jakiś szczytny cel i nalezy zebrac taką kwotę na MPP- wszystko byłoby jasne, a tłumaczenie, że białe jest czarne i założenie że "lud ciemny to kupi" to chyba lekka obraza dla społeczności brdzowej.
Pozdrawiam
Adam


30 października 2009, o 14:14
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Adam, w końcu jakiś normalny głos. Popieram w 100%. Rzeczywiście, nie ma innego racjonalnego wyjaśnienia zorganizowania MPP niż "zorganizowanie środków" na jakieś, być może szczytne, cele PZBS. Wszelkie głosy Członków Zarządu K-PZBS określające tę imprezę jako promującą naszą dyscyplinę są oczywiście zrozumiałe, bo któż chciałby się przyznać do porażki (organizacja MPP w Bydgoszczy, o której jakoś tak mało, zapewne przypadkowo, się wspomina). Ale, to tylko wypowiedź malkontenta z innego okręgu, który czysto przypadkowo zamieszkuje w Bydgoszczy.
Pozdrawiam. Michał Lewiński.


30 października 2009, o 21:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL