eltomek napisał(a):
Michał, może wiesz skąd ta potoczna nazwa?
Przecież ludzie spoza środowiska mogą naszą piękną grę kojarzyć ze zwykłym karciarstwem i pokerowym hazardem.
Brydż to sport intelektualny uprawiany za pomocą kart. Brydż sportowy to nie „zwykła” gra w karty, lecz wymagający sport umysłowy. Oparta na statystyce rozgrywka, w której czynnik szczęścia ograniczony jest do minimum, pozwala na obiektywne wyłonienie najtęższych umysłów.
Pozwala rozwijać wiele umiejętności osobistych i interpersonalnych. Pobudza wyobraźnię, trenuje analityczne myślenie, podnosi umiejętności planowania oraz podejmowania decyzji w warunkach niepewności. Rozwija zdolność rozwiązywania problemów oraz wyciągania wniosków z zachowań innych ludzi. Uczy współpracy, opanowania oraz zdrowej rywalizacji.
Na poziomie mistrzowskim brydż jest bardzo wymagającą dyscypliną. Na poziomie amatorskim jest wspaniałą rozrywką i wciągającym sposobem spędzania wolnego czasu. Można go uprawiać niewielkim kosztem w domu,
z rodziną i znajomymi. Swoje umiejętności można podnosić na lokalnych turniejach brydża sportowego, w których uczestniczyć może każdy chętny.
Brydż jest jedyną dyscypliną sportową na świecie, w której w turnieju par, amator może bezpośrednio zmierzyć się z mistrzem świata.
KaReTa to taki przewodnik po naszym świecie brydżowym.Zachęcam do lektury co gdzie i kiedy.