Teraz jest 19 marca 2024, o 04:20


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 WZD na poważnie. 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: WZD na poważnie.
Też mam takie rozumienie Statutu jak ElTomek.
Zarząd jest wybierany przez Walne, natomiast przyszły hipotetyczny członek tego Zarządu nie musi być na tym Walnym obecny, aczkolwiek dobrze byłoby aby kandydat na prezesa dysponował zgodą (którą może przedstawić na walnym) danej osoby na udział w pracach Zarządu.
Poniżej podaję dwa paragrafy, w razie wątpliwości dot. interpretacji par. 21 pozostaje par. 33, czyli można zapytać obecny Zarząd.

§ 21
2. Zarząd Związku składa się z 9 - 12 osób, w tym Prezesa wybieranego przez Walne Zebranie Delegatów, Wiceprezesa, Sekretarza i Skarbnika.

§ 33
Prawo interpretacji niniejszego statutu przysługuje Walnemu Zebraniu Delegatów oraz Zarządowi Związku.

Pozdr
A


21 kwietnia 2021, o 11:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 18:11
Posty: 286
Post Re: WZD na poważnie.
Dzień dobry

kto zna ,
sekret albo oczywistą oczywistość,
możliwość zapisania się do klubu brydżowego ?
( nasza drużyna takim klubem nie jest )

Pozdrowienia

Jarek


21 kwietnia 2021, o 12:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: WZD na poważnie.
majraj napisał(a):
Dzień dobry
kto zna ,
sekret albo oczywistą oczywistość,
możliwość zapisania się do klubu brydżowego ?
( nasza drużyna takim klubem nie jest )
Pozdrowienia

Nasza drużyna DOL-BY też nie jest uprawniona do wystawiania delegatów w/g interpretacji Statutu KPZBS obecnego zarządu. Pomimo grania w III lidze Lidze Okręgowej oraz Ligi Popularnej . Posiadam też prywatny klub brydżowy. Wobec powyższego zapisałem się ponownie do TKKF-u bo to państwowy twór i grałem w tej sekcji brydżowej turnieje 60+(wygląda na to że wracamy do formuły prywatne to be?) Mam legitymację z numerem 761 wystawioną w 2020 roku .Opłacam tam składki dodatkowe by być na WZD KPZBSu. Z pewnym zaskoczeniem czytam ogłoszenie na stronie że trzeba będzie poddać kontroli Stowarzyszenie w którym jestem? Dziwny jest ten świat.
cytat z komunikatu.
"Prosimy kluby/stowarzyszenia, aby oprócz list swoich delegatów podawały listy wszystkich swoich członków mających opłacone składki na rok 2021. To jest bowiem podstawa do wyznaczenia liczby delegatów na WZD danego klubu/stowarzyszenia (jeden delegat na każdą rozpoczętą trójkę członków). Justyna Graniczny "
Czy mam rozumieć że trzeba podać dane dotyczące TKKFu czy KPZBSu? Proszę o wyjaśnienie.
Ciekawe co mają zrobić drużyny takie jak Twoja Jarku. Podobnych drużyn w naszym Związku jest znacznie więcej.
Jak będę wybrany obiecuję że doprowadzę do jaśniejszej formuły wybierania delegatów na WZD

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


21 kwietnia 2021, o 14:59
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: WZD na poważnie.
Wygląda na to, że odchodzący Zarząd kolaboruje z komunistami. Tępić badylarzy - stare dobre sposoby. Spisek, Panie, spisek.

_________________
Pozdr.
T.


21 kwietnia 2021, o 15:38
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 18:11
Posty: 286
Post Re: WZD na poważnie.
Dzień dobry

Wydaje mi się, że reguły są ustanowione przez PZBS
z tym , że są dla mnie absolutnie niejasne .

Każda drużyna w 2+ lidzie musiała zarejestrować w sądzie klub i nie ma problemu z delegowaniem

Drużyny z lig niższych nie musiały zakładać klubów i są w szarej strefie
1. Są inne reguły rejestrowania klubów w różnych ligach ale takie same reguły delegowania
2. Nie wiem jak mogę być w klubie Kaziki, ale należeć gdzieś , żeby móc dodać "szablę" :)

Po ilości odpowiedzi domyślam się , że inni też nie wiedzą
Albo to jest tak proste , że są zażenowani pytaniem :) :)

Pozdrowienia

Jarek


21 kwietnia 2021, o 16:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: WZD na poważnie.
Czytam te posty i nie mogę znaleźć najważniejszego . Gdzie jest informacja w jaki sposób zostanie udostępniona "wtyczka" do udziału w głosowaniu ?
Kto udziela informacji w tym temacie ??
M


21 kwietnia 2021, o 17:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwietnia 2016, o 16:03
Posty: 73
Post Re: WZD na poważnie.
Z wpisów niektórych kolegów wnioskuję, że nie rozumieją działań zarządu dot. walnego. To są naprawdę dosyć proste rzeczy, wynikające ze statutu. Zachęcam do bardziej wnikliwej lektury tego "dzieła" szczególnie tych, którzy aspirują do objęcia funkcji w zarządzie. Oskarżenia ASPIRUJĄCEGO, że go zarząd pacyfikuje, są kompletnie bezpodstawne, co więcej działania zarządu zabezpieczają jego (i również jego konkurentów) prawo do uczciwej rywalizacji w wyborach. Wielokrotnie tłumaczyliśmy, ja osobiście i inni członkowie zarządu, że rejestracja klubów lub stowarzyszeń jest wymogiem, który został nam narzucony przez PZBS i wszyscy, którym zależało, sprostali tym wymogom. Lista ponad dwudziestu klubów i stowarzyszeń dostępna jest na stronie. Rejestracja jest bezpłatna, szybka i bezproblemowa, a kolegę Dolnego osobiście już ponad rok temu instruowałam, jak to zrobić. Nie zrozumiał lub nie chciał zrozumieć, a teraz szuka winnych swoich zaniedbań. A miał przecież ponad rok (z powodu pandemii) na wyprostowanie sytuacji z jego rzekomym klubem. I dodam jeszcze, że nie ma co czekać na opublikowanie listy delegatów na walne. Nigdy to nie było praktykowane, a teraz jeszcze dodatkowo mamy RODO. O co więc chodzi w tej dyskusji, po co te wszystkie oskarżenia dotyczące i zarządu i kontrkandydata??? Chyba nie chodzi o splendor bycia prezesem, bo każdy rozsądny wie, z czym to się wiąże. Zaszczytów tyle, co kot napłakał, za to wiele pracy i często zaangażowania swoich finansów.

Przy okazji mam radę dla tych, którzy od wielu miesięcy domagają się wznowienia rozgrywek i oskarżają zarząd o marazm i nicnierobienie, niech poczytają nekrologi zamieszczane w ostatnim czasie na naszej stronie. Jeśli to do nich nie trafia, to nic już nie trafi. Łączę pozdrowienia i życzę dobrych wyborów


21 kwietnia 2021, o 18:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: WZD na poważnie.
[quote="justgra]kolegę Dolnego osobiście już ponad rok temu instruowałam, jak to zrobić. Nie zrozumiał lub nie chciał zrozumieć, a teraz szuka winnych swoich zaniedbań. A miał przecież ponad rok (z powodu pandemii) na wyprostowanie sytuacji z jego rzekomym klubem. [/quote]
Nie szukam winnych , nie narzekam ,zamiast tego zarejestrowałem się w TKKF mam legitymację nr 761 i mam opłaconą składkę członkowską zarówno w KPZBS jak i w TKKF.
Mam również prawo do mandatu na WZD który we właściwym terminie zgłoszę do zarządu. Martwi mnie jedynie że wielu kolegów grających w prywatnych klubach nie będzie miało takiej możliwości. Nie dosyć że opłacają wszystkie koszty z własnych zasobów to dodatkowo są pomijani w czynnym prawie wyborczym.
Pisanie o "rzekomym klubie" w którym mieści się do 40 osób grających w brydża przed pandemią jest raczej niesprawiedliwe.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


21 kwietnia 2021, o 20:26
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 18:11
Posty: 286
Post Re: WZD na poważnie.
justgra napisał(a):
Lista ponad dwudziestu klubów i stowarzyszeń dostępna jest na stronie.

Przy okazji mam radę dla tych, którzy od wielu miesięcy domagają się wznowienia rozgrywek i oskarżają zarząd o marazm i nicnierobienie, niech poczytają nekrologi zamieszczane w ostatnim czasie na naszej stronie. Jeśli to do nich nie trafia, to nic już nie trafi.


Dzień dobry

1. czy można prosić o link do tej listy ?
2. Ja często piszę, że zarząd od roku nic nie robi , ale to nie są oskarżenia tylko stwierdzenie faktu
Można porównać z działaniami innych zbs w ciągu tego roku
Ostatnią część wypowiedzi p prezes pominę, jest absolutnie nie fair i nie na miejscu

Pozdrowienia

Jarek


22 kwietnia 2021, o 05:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: WZD na poważnie.
Zarząd Klubu Brydżowego DOL-BY rozważa możliwość wprowadzenia wypłaty kilometrówek Tak jak to robi Zarząd KPZBS . Wypłata kilometrówki będzie udzielana przez sponsorów którzy finansują klub dla osób chcących odwiedzić "rzekomy" Jak nazwała obecna prezes KPZBS Klub DOL-BY który niestety nie może zapewnić swoim członkom udziału w WZD. Zapewniam Panią Prezes że zostanie godnie przyjęta wśród ludzi którzy z własnych środków pragną wypełniać statutową rolę propagowania Brydża Sportowego.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


22 kwietnia 2021, o 07:47
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL