Teraz jest 19 marca 2024, o 12:14


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2008, o 17:24
Posty: 77
Post Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego
Koleżanki i Koledzy
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze odbywające się co cztery lata jest ważnym wydarzeniem dla naszej organizacji w zakresie podsumowań realizacji programu w czasie upływającej kadencji i wypracowania wniosków na przyszłość.
Wypracowany projekt nowego statutu Polskiego Związku Brydża Sportowego, który będzie poddany pod głosowanie na WZD - (4-5 czerwca) przewiduje, że funkcję Prezesa można pełnić tylko przez okres dwóch 4-letnich kadencji. Osobiście uważam, biorąc pod uwagę własne doświadczenie w pracy w WZBS, że jest to ze wszech miar uzasadnione.

Okres 8 lat jest wystarczającym okresem aby (szczególnie w Okręgu):
- zdobyć doświadczenie i wiedzę w kierowaniu Zarządem,
- zrealizować założony i zaplanowany program jaki sobie każdy podejmujący tę funkcję nakreślił,
- wystarczyło energii i zapału do realizacji programu oraz aby nie popaść w rutynę i stagnację w pracy i działaniu.

Jeśli w ciągu 8 lat nie zrealizowało się niektórych punktów programu to jest prawie 100% pewność, że nie uda się tego dokonać w następnej kadencji.

Biorąc pod uwagę powyższe, postanowiłem nie ubiegać się o funkcję Prezesa na następną kadencję.
Upubliczniając moje postanowienie na m-c przed wyborami, chcę stworzyć możliwość członkom Naszego Okręgu do wypracowania programu i zebrania grona osób, którzy mają wiedzę i doświadczenie aby wypracowany program rozwoju naszej dyscypliny sportowej zrealizować.

W czasie 8 lat kierowania K-P ZBS spotkałem się z ogromną pomocą i życzliwością wielu osób w zakresie realizacji założonych przedsięwzięć a mających na celu rozwój brydża w Naszym Okręgu. Dlatego tym wszystkim serdecznie dziękuję (co szerzej omówię za miesiąc na Walnym Zebraniu).
Moje osobiste doświadczenia upewniają mnie do przekazania, że jest wielu ambitnych działaczy, którzy wypracują w okresie przed Walnym Zebraniem dobry program i skład osób go realizujących. Czego im życzę.

Pozdrawiam,
Wiesław Paczkowski

_________________
Brydż-Trenerem umysłu i charakteru


22 lutego 2016, o 11:41
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego
Trochę z niedowierzaniem przeczytałem to co powyżej.
Przypomnę ostatnie głosowanie na prezesa sprzed 4-ch lat. Wszystkie głosy, a było ich oddanych bodajże około 60-ciu, były za kandydaturą Wiesia.
Myślę, że teraz byłoby podobnie - tylko pozazdrościć takiej oceny przez innych.

Wiesiu - nie szkoda ci??

Co prawda podobno nie ma ludzi niezastąpionych, ale może jakoś wspólnie przekonamy prezesa, żeby jeszcze trochę się pomęczył z nami dla dobra okręgu.

Pozdr

A


22 lutego 2016, o 22:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 16 listopada 2009, o 21:53
Posty: 39
Post Re: Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego
Adaś wybory mamy 23 .03 , a status ewentualnie będzie lub nie zatwierdzony w kwietniu. Prawo nie może działać wstecz, więc co do wyboru prezesa nie będzie problemu ,chyba że Wiesiu nie będzie chciał kandydować.


23 lutego 2016, o 00:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego
No właśnie Wiesiu to napisał. Nie ma zamiaru kandydować.

A


23 lutego 2016, o 07:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego
Mam wrażenie, że „dziękuję Wiesiu za wszystko” byłoby nie na miejscu z dwóch powodów… nawet trzech. Zacznę od trzeciego – Zarząd to zespół, który zaangażował się w pracę na rzecz związku, więc podziękowania powinny być skierowane do Zarządu jako całości jak i każdemu z osobna.

Wracając do wstępu… byłoby nie na miejscu gdyż – dziękuję to za mało ażeby podziękować za wkład, poświęcenie i pracę na rzecz KPZBS. Dziękuję to byłoby również pogodzenie się z rezygnacją Wiesia z funkcji Prezesa. Przyznam, że jedno i drugie jest smutne.

Miałem szczęście być przez chwilę przy Zarządzie- choć mam wrażenie, że byłem raczej jałowym dodatkiem do tego szanownego gremium- obserwować i być świadkiem zaangażowania, pracy i poświęconego czasu, wszystkich członków.

Wiele głosów z naszego środowiska pojawiało się krytycznych. OK, takie głosy są potrzebne, natomiast osobiście lubię konstruktywną krytykę i dyskusję a nie krzyk lub co gorsza ironię.

Zawsze jest i będzie wiele do zrobienia. Podejrzewam, że obecny jak i przyszły Zarząd staną przed wieloma problemami oraz niezrealizowanymi planami, pomysłami. Wydaje mi się, że nasza subiektywna ocena pracy naszych kolegów w KPZBS może być nazbyt krytyczna. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił na pewno progres. Turnieje z pierniczkami, sędziowie podnoszący swoje kwalifikacje (moja sugestywna ocena nie podlegająca dyskusji), regulamin rozgrywek ligowych (zmieniający się co roku ale widać obrany kierunek, który uważam za rozsądny , ciekawy i chyba bliski ostatecznego kształtu) oraz ich prowadzenie (wyniki w miarę na bieżąco na stronie www, butler, możliwość wglądu w rozdania – nie każdy okręg dysponuje takim rozwiązaniem) . Jeśli żądamy więcej i lepiej – świetnie, ale na tle kraju wcale nie odbiegamy aż tak dalece.

Odrobinę pozytywnej energii w działaniu i myśleniu :)

p.s. Wiesiu – możesz zrobić UNDO do pierwszego postu – możesz wycofać się ze złożonej rezygnacji :)

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


24 lutego 2016, o 23:34
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego
Lubię brydża jak i nasze środowisko.Czuję się dobrze na turniejach nawet jak je przegrywam.Chętnie dokładam do naszej dyscypliny sportowej.
Jest jednak druga strona medalu.
Zaczynam coraz bardziej zaniedbywać swoją firmę i rodzinę którą cenię ponad wszystko.
Praca w zarządzie i praca jako skarbnik to bardzo trudny obowiązek.
Pełna księgowość itd stawiają dużo wymagań w czasie zmieniającego się prawa.
Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomagali mi w trudnej pracy społecznej.
Pozdrawiam serdecznie.
Michał Dolny.
ps
Rozumiem Wiesia jednak chciałbym namawiać go do kontynuowania swojej misji jak można nazwać prezesowanie naszemu związkowi.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


25 lutego 2016, o 19:41
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego
Zgodnie z paragrafem 12 ust.1 Statutu chciałbym jako ustępujący Skarbnik Związku,przekazać tą drogą,kilka propozycji do Komisji Uchwał i Wniosków Walnego Zebrania Delegatów.

1.Jako ważny postulat chciałbym namawiać do stworzenia w Bydgoszczy Centrum Sportów Umysłowych zwanych w Warszawie i Poznaniu CSU. Miasto Bydgoszcz jako przyszła metropolia powinna wspierać działania rozwojowe sportów intelektualnych

2.Sugerowałbym stworzenie Komisji FAIR PLAY która powinna wychwytywać pozytywy naszej dyscypliny sportowej i wyróżniać osoby które w swoim zachowaniu potrafią stawiać wyżej postawę Fair Play niż suchy wynik sportowy.
Przyczyniając się tym samym do popularyzacji naszej gry pod hasłem BRYDŻ –TRENEREM UMYSŁU I CHARAKTERU.

3.Sugeruję również wzmocnić pracę nad kształceniem młodzieży oraz tworzyć kursy szkoleniowe na różnym etapie zaawansowania dla już grających.

4.Chciałbym zaproponować nowo wybranemu Zarządowi ograniczenie ilości regulaminów które corocznie powodują spore zmiany w interpretacji rozgrywek sportowych.

Pisząc ten post mam nadzieję że rozpocznie się dyskusja nad rozwojem naszego sportu.
Zapraszam do wyrażania swoich poglądów i propozycji.
Michał Dolny

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


13 marca 2016, o 14:38
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 27 kwietnia 2009, o 07:29
Posty: 41
Post Re: Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego
Dzień dobry
Z powyższych wypowiedzi dowiedzieliśmy się że zarówno Wiesiu jak i Michał nie zamierzają ubiegać się o fotel Jaśnie nam panującego. Duże podziękowania z mojej strony za włożoną pracę i wysiłek. Jednakże wybory coraz bliżej, a nie spotkałem się z deklaracją na obecnym forum, że ktokolwiek zamierza kandydować. Czyżby nie było zainteresowanych i zapanuje anarchia? A jeśli są to poproszę może o więcej śmiałości i przedstawienie nam swojej oferty.
Pozdrawiam.


21 marca 2016, o 15:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego
Cześć!

Nie ma obaw Bartek, na pewno ktoś się zgłosi jako kandydat na to stanowisko. Np. ja - jeżeli zostanę wybrany, nie będę robił rewolucji, utrzymana zostanie dotychczasowa linia prowadzenia naszego KPZBS-u, poza tym, postaram się położyć większy nacisk na kształcenie młodzieży i sędziów, a także na popularyzację naszej pięknej dyscypliny wśród seniorów.

Więcej szczegółów w środę na WZS-W, na które serdecznie zapraszam.

Pozdrawiam
Adam Błachnio


21 marca 2016, o 17:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Miesiąc do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego
Podziękowanie dla Wiesia za 8 lat pracy i życzenia owocnej pracy dla nowego prezesa
składa Mietek
ps . jesteśmy już po ... :D


23 marca 2016, o 20:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL