Teraz jest 19 marca 2024, o 03:12


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Teamy - Mistrzostwa Okręgu 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Ze zdziwienie stwierdziłem, że jeden z najważniejszych turniejów w naszym okręgu nie będzie zaliczany do klasyfikacji łącznej GP KPZBS.
Nie wydaje mi się problemem sposób policzenia wyniku do punktacji łącznej - można np. policzyć tak jak normalny turniej na maksy - jaki procent punktów możliwych do zdobycia drużyna zdobyła taki procent zaliczamy do klasyfikacji łącznej.
Wydaje mi się, że zaliczenie OMOT do klasyfikacji łącznej GP pozytywnie oddziaływałoby na frekwencję - a na tym przede wszystkim powinno nam najbardziej zależeć.

Nie wiem czy można jeszcze to zmienić - myślę, że warto.

A


11 września 2015, o 18:14
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
I Jeszcze jeden wątek teamowy
29.03 w ramach Łuczniczki rozgrywano teamy. PO południu równolegle z finałem teamów rozgrywano TP o puchar Zapolexu. Wynik z turnieju par zaliczono do klasyfikacji łącznej GP KPZBS.
Uczestnicy finału teamów oczywiście nie mogli w turnieju zagrać. O ile pamiętam prowadziłem nawet dyskusję z organizatorami i dla finalistów teamów miały być chyba przeliczone wyniki z teamów do klasyfikacji GP KPZBS. Niestety sprawa ucichła, zapomniała się, a teraz przy okazji MOT klapka mi się otwarła.

Coś jednak z tymi teamami trzeba chyba zrobić.

A


15 września 2015, o 20:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Adam, wydaje mi się, że Twoje zdziwienie jest sporo spóźnione. Mniej więcej o jakieś pół roku. W pkt 1.3 Regulaminu GP KP jest jasno powiedziane, że do cyklu wchodzą turnieje rozgrywane na zapis maksymalny minimum 30 rozdaniowe. Ciekawe też na jakiej podstawie prowadziłeś dyskusje z organizatorami. Czy naprawdę uważasz, że Twój dobry wynik w GPPT jest wystarczającym powodem do zmiany obowiązującego Regulaminu? Może poszczególni zawodnicy zaczną prowadzić takie "negocjacje" po niektórych turniejach poniedziałkowych (szczególnie KMP), w których im dobrze pójdzie. Bo niby dlaczego, Twoje rozczarowanie ma stanowić lepszy powód do zmiany Regulaminu niż takie samo odczucie któregokolwiek z innych graczy?
Pozdrawiam, ML.


23 września 2015, o 08:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Cześć!

Regulamin tegorocznego GP K-PZBS jest faktycznie dziwny (stawianie na równi wyniku z turnieju 30 rozd. i 50 rozd. to ciekawostka) , ale jest i należy się nim kierować.

Faktem też jest, że turniej 29.03 był błędnie zaliczony do naszego GP ponieważ pokrywał się z finałem teamów i należałoby to jakoś naprawić, chyba, że chcemy ustanowić nowy zwyczaj zaliczania do GP turniejów z ograniczonym dostępem i w przyszłym sezonie zaliczone zostaną np. Mistrzostwa Okręgu Górników, Hutników i Paralotniarzy.

Proponuję przeliczyć tabelkę VP na maksy (np. 10:10 to 50%:50%, 15:5 75%:25% etc. - przy "ostrej" tabelce gra się prawie jak na maksy) lub zagrać turniej systemem BAM i zamienić OMOT z błędnie zaliczonym turniejem z 29.03.
Turniej będzie zgodny z pkt 1.3 regulaminu, a nasz kalendarz na rok 2015 to w końcu tylko "projekt" ;) i jest "do uzupełnia".

Proszę o oficjalne stanowisko osoby odpowiedzialnej za GP K-PZBS.

Pozdr
AB


24 września 2015, o 18:46
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Adach napisał(a):
Regulamin tegorocznego GP K-PZBS jest faktycznie dziwny (stawianie na równi wyniku z turnieju 30 rozd. i 50 rozd. to ciekawostka) , ale jest i należy się nim kierować.


Tak fajnie zacząłeś, a później.

Adach napisał(a):
Faktem też jest, że turniej 29.03 był błędnie zaliczony do naszego GP ponieważ pokrywał się z finałem teamów i należałoby to jakoś naprawić, chyba, że chcemy ustanowić nowy zwyczaj zaliczania do GP turniejów z ograniczonym dostępem i w przyszłym sezonie zaliczone zostaną np. Mistrzostwa Okręgu Górników, Hutników i Paralotniarzy.


We wtorek na Kongresie w Sopocie były finały teamów i turniej otwarty zaliczany do fali końcowej turniejów otwartych. Oczywiście zdaję sobie sprawę , że turniej kongresowy to nie to samo co otwarty , ale ja chciałbym wygrać i turniej teamów i długą falę turniejów otwartych, ale mam dopiero 3 latka i chce aby dla mnie zmieniali wszystko , proponuje finał teamów zagrać w nocy , bo ja Tomuś chce wygrać oba.
http://www.pzbs.pl/wyniki/turnieje/2015/baltycki/

Adach napisał(a):
Proponuję przeliczyć tabelkę VP na maksy (np. 10:10 to 50%:50%, 15:5 75%:25% etc. - przy "ostrej" tabelce gra się prawie jak na maksy) lub zagrać turniej systemem BAM i zamienić OMOT z błędnie zaliczonym turniejem z 29.03.
Turniej będzie zgodny z pkt 1.3 regulaminu, a nasz kalendarz na rok 2015 to w końcu tylko "projekt" ;) i jest "do uzupełnia".


Uważam , że jest to świetny pomysł ( uwaga :D ) , mam kilka równie świetnych w zanadrzu. Uważam , że Regulamin co roku powinien być konsultowany z wszystkimi Adamami w okręgu. Ponadto uważam, że przy Zarządzie powinna zostać stworzona komórka , może z psychologiem, która pomagałaby przy podejmowaniu tak kluczowych decyzji dla przyszłości świata czy dany zawodnik ma zagrać w finale teamów czy w turnieju , który jest zaliczany do Grand Prix Okręgu ( oczywiście w tajemnicy decydenci( czy jak kto woli pomocnicy pomagający podjąc decyzję osobom po 40) rzucali by monetą , bo powyższa decyzja jest tak trudna, że chyba nie do podjęcia , ) . Ja znalazłbym kilka powodów dla których warto aby taki turniej jak 29.03. był jednak w Grand Prix Okręgu i jestem zdziwiony , że Wy nie widzicie.

Adach napisał(a):
Proszę o oficjalne stanowisko osoby odpowiedzialnej za GP K-PZBS.


Nie bardzo wiem jakiej decyzji oczekujesz? Tak oczywiście , nie nie ma mowy. Jeżeli tak bardzo zależy Wam na Grand Prix Okręgu to może odpuście inne turnieje w roku. Zaraz się okaże , że będziemy ustawiać Grand Prix Okręgu pod Grand Prix Polski bo to niesprawiedliwe , że odbywają się też wtedy gdy jest Grand Prix Polski.

Ja bym odpowiedział :
Szanowny Panie AB ( tu wszystkie tytuły- arcymistrz, zawodnik ekstraklasy itd.) , wielce zasłużony dla rozwoju brydża sportowego w Polsce , a przede wszystkim w Okręgu, uprzejmie dziękujemy za Pańskie jakże trafne spostrzeżenia , jednakże Regulamin został ustalony na początku roku i staramy się aby nie był zmieniany przez okres jego obowiązywania, aby nie zmieniać tzw. "reguł gry" w trakcie. Oczywiście , jak zauważyliśmy na wstępie Pana spostrzeżenia są cenne i weźmiemy je pod uwagę przy tworzeniu Regulaminu na przyszły rok. Jednocześnie zapraszamy do udziału w Komisji tworzącej przyszłoroczny Regulamin do Bydgoszczy w dniach od 1 do 6 stycznia 2016 roku w godzinach od 8:00 - 18 .

Z brydżowym pozdrowieniem szczerze Panu oddany Prezes wraz z Zarządem."
:oops:

Poza tym zalicza się N wyników czyli ok. 50% . O co jest to bicie piany ?

Za rok są chyba wybory władz , Proponuje walczyć o prezesurę i ustalać wszystko jak będziecie chcieli.

Pozdrawiam
TK


25 września 2015, o 06:20
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Czy pan TK jest w zarządzie naszego związku? (nie znalazłem takiej informacji) Czy może uczestniczył przy tworzeniu regulaminu?

Jeżeli nie, to proszę o wypowiedź osoby kompetentnej, bo wyp.XXXXXXX na tematy, które raczej go nie dotyczą ( chyba że stworzymy klasyfikację dla grający max 3 turnieje w ciągu roku) specjalnie mnie nie interesują. Oczywiście żyjemy w pięknym, wolnym kraju i każdy może napisać wszystko ;) .

PS

Świetny pomysł panie TK z wywieszeniem Regulaminu na naszym Forum w celu "konsultacji społecznych", niech jakieś Adamy, Tomki etc. (kolejność alfabetyczna :D ) napiszą uwagi, może będzie bardziej dopracowany.

Pozdr
AB


25 września 2015, o 07:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Przychyliłbym się do wypowiedzi Tomka. Szczególnie w zakresie wypowiadania się kogoś z Zarządu. Po co miałby się wypowiadać? To jakieś kolosalne nieporozumienie. Regulamin obowiązuje! Co jest trudnego w jego interpretacji? Nie da się chyba pomylić turnieju teamów z turniejem par na zapis maksymalny. Poza tym, to jakiś absurd przeliczać turniej teamów na maxy, a nawet gdyby tak zrobić, to nadal pozostanie on turniejem teamów nie mogącym być zaliczanym do punktacji GP KP. Z tego tez powodu, nie powinno mieć znaczenia w jakiej formule miałby zostać rozegrany (np. BAM). Na zakończenie, bardzo mnie ciekawią argumenty przemawiające za zmianą Regulaminu w trakcie rozgrywek. Czy optujący za zwiększeniem liczby PDF-ów GP KP Adamowi W. oraz jego kolegom z teamu podczas "Łuczniczki" są w stanie podać jakieś argumenty merytoryczne poza "chciejstwem"?
Pozdrawiam, ML.


25 września 2015, o 09:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Przytoczę pkt 1.3 regulaminu na który powołuje się pan L :

"W GP KP rozgrywa się turnieje min. 30 rozdaniowe na zapis maksymalny"

nic nie jest napisane że musi być to turniej par - może to być również indywiduel (jak jest w kalendarzu) i teamy byle na maksy (a BAM to turniej na maksy panie L - proszę poszukać w internecie).

Proszę nie dopowiadać treści, których nie ma.

Pozdr
AB


25 września 2015, o 09:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Doprawdy na maksy? Podobno. Tyle, że są to maksy na 2 stołach. Pod tym kątem, Patton też jest na maksy. I cavendish - też na maksy - bo przecież im wyższy zapis, tym lepszy wynik. Tak podchodząc do sprawy wszystko jest na maksy. Nawet liga może być na maksy. Tylko ciekawe dlaczego nie ma turniejów par w formie BAM. Równie ciekawe jest to, jak (w miarę możliwości - zapis Regulaminu) przeprowadza się turniej teamów w sektorach 5-stolikowych. Ale pewnie coś można poprawić, przeliczyć lub usprawnić i w tym zakresie. Najlepiej w trakcie turnieju.
Treści nie napisane? Czyli jakie? Że Adam W. uprawia na forum prywatę? Bardzo dobrze Tomek opisał to zachowanie. Nie wydaje mi się bowiem, aby poza zawodnikami drużyny chełmińskiej, ktokolwiek sądził, iż powodem pierwszego postu była obawa o frekwencję. Oczywiście jest to moja interpretacja i może jednak znajdzie się ktoś, kto uzna, iż Adam W. absolutnie nie dopomina się powiększenia Mu konta PDF-ów.
Pozdrawiam, ML


25 września 2015, o 10:14
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Adach napisał(a):
wyp.xxxxxxxxx na tematy, które raczej go nie dotyczą ( chyba że stworzymy klasyfikację dla grający max 3 turnieje w ciągu roku) specjalnie mnie nie interesują.


Zaczynamy jakieś wycieczki osobiste.

Mógłbym być sfrustrowany gdybym od dwóch lat był w drużynie , która w lidze zdobywa medale , a nie rozegrałbym ani rozdania. To jest powód do frustracji.

A jaki niby jest mój?

Opinia 2 osób z 552 osób biorących w GPKPZBS jest równie mało znacząca jak osoby , która nie gra wcale. Zbierz 300 podpisów i idź z petycją.


25 września 2015, o 10:55
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL