Teraz jest 19 marca 2024, o 12:03


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Teamy - Mistrzostwa Okręgu 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 27 kwietnia 2009, o 07:29
Posty: 41
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Cześć
Moim zdaniem zmiana regulaminu, który został uchwalony i obowiązuje w trakcie trwania cyklu GP KP byłaby co najmniej nie na miejscu z punktu etycznego oraz prawnego. Ponadto bez urazy Adam W., ale faktycznie tego typu zmiana sugerowałaby, to co napisał Michał, o ile zarząd zareagowałby zgodnie z Twoimi sugestiami, że przed prawem stanowionym stawia się interesy poszczególnych graczy. Decydując się na grę w turnieju teamów wiadomym było, że nie jest on zaliczany do cyklu GP. Aktualnie obowiązujący regulamin, w którym nie są uwzględniane turnieje teamów i który wykluczył turnieje na impy (co jest zabójcze dla brydża) uważam za co najmniej nietrafiony ale prawo jest prawem. Dlatego, też ta dyskusja powinna biec w kierunku ewentualnej zmiany przyszłego regulaminu. Pozdrawiam


25 września 2015, o 11:09
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
1) Turniej typu BAM to typowy turniej na maksy.
Co do ilości stolików w sektorze jest napisane w regulaminie :
"W GP KP rozgrywa się turnieje min. 30 rozdaniowe na zapis maksymalny,
w miarę możliwości w sektorach 5-stolikowych"
wiem że dla pana L takich dopisek nic nie znaczy, ale jest.

Nie jest sprzeczne z regulaminem włączenie turnieju teamów do cyklu GP.

2) Chylę czoła na dorobkiem brydżowym pana T i gratuluję dobrego samopoczucia :lol:.

Pozdr
AB


25 września 2015, o 13:58
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Bardzo mi miło, że to co napisałem uznałeś za stosowne przepisać i to wytłuszczając. Szkoda tylko, że nadal masz poważne kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, gdyż w innym wypadku nie dodawałbyś komentarza o drobnostkach. Nie wiem skąd czerpiesz mądrość, iż BAM to turniej na maksy. Wśród graczy rzeczywiście panuje taki pogląd, ale głównie jako uproszczenie określenia dla taktyki gry w takim turnieju. Nie udało mi się jednak znaleźć takiego opisu dla BAM w aktualnych regulacjach. Może raczysz przesłać linka potwierdzającego Twoją tezę. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia, gdyż Regulamin mówi również, co trzeba zrobić, aby turniej mógł znaleźć się w cyklu GP. Otóż organizator musi zgłosić taką chęć najpóźniej miesiąc przed terminem planowanego turnieju. Ciekawe jak będziesz omijał ten zapis.
Pozdrawiam, ML.


25 września 2015, o 14:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Z braku oficjalnego stanowiska organizatorów GP K-PZBS wnioskuję, że turniej teamów nie zostanie zaliczony do GP, a startujący w finale musieli dać fory tym, którym się nie udało tam zakwalifikować.

Ciekawe podejście, ale i tak można, może w przyszłym sezonie będzie jeszcze trudniej np. fory 5 turniejów :lol: zobaczymy.

PS
Pomysł zakwalifikowania turnieju teamów był kilkakrotnie zgłaszany przedstawicielowi zarządu w ciągu ostatnich kilku miesięcy - oczywiście zaraz pan ML zażąda pisemnego wnioski ze stemplem i datą przyjęcia.

Pozdr
AB


25 września 2015, o 19:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Nie, nie zażąda, ani nawet nie poprosi. Stwierdzi jedynie, że gdy brak Ci argumentów starasz się postawić na swoim poprzez półsłówka, niedomówienia oraz dość infantylne próby ironizowania. Tak na marginesie, też grałem w tym finale, więc uwzględnienie przez Zarząd abstrakcyjnego pomysłu o wciągnieciu go do GP KP byłoby mi na rękę. Ale skąd mógłbyś o tym wiedzieć.
Pozdrawiam, ML.


25 września 2015, o 21:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 marca 2010, o 18:17
Posty: 53
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Panowie,

kalendarz KPZBS (projekt) ukazał się w grudniu 2014 r. Może mam nieaktualne informacje ale trudno tam wypatrzyć turniej teamów.Decyzja o tym turnieju zapadła później prawdopodobnie przy tworzeniu programu Łuczniczki (zasłona milczenia w tym temacie ). To nie był jak wiecie jakiś sobie tam OTT tylko eliminacje Mistrzostw Polski . Organizator w ten sposób uniemożliwił udział w turnieju GP KPZBS parom chcącym powalczyć w finale OTT.
Nie chodzi mi o to żeby zaliczać wyniki tego turnieju do GP ale żeby dla zawodników grających w finale obniżyć ilość koniecznych do rozegrania turniejów GP . Wszystkich turniejów jest 24 o ile dobrze policzyłem i trzeba min. 12 rozegrać aby grać w finale GP. Obniżenie tej ilości do 11 powinno w jakiś sposób sytuację uzdrowić.


30 września 2015, o 16:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Jarku,
Twoja propozycja, choć w swych intencjach dobra, nijak się ma do tegoż regulaminu:
1. Jest jeden wymóg ilościowy. Trzeba rozegrać min. 6 turniejów by grać w turnieju finałowym (jako dobrany do pary przez jednego z pierwszej 15 GP).
2. PDF jest liczona z 50%(z zaokrągleniem w dół), tutaj jak na razie z 12, najlepszych turów, i tu mogłoby nie być problemów z zaliczaniem finalistom OTT tylko 11, ale czy zainteresowani by tego chcieli?
Fala jest SUMĄ, nie średnią, więc tym ruchem zabrałbyś im circa 55-60pkt., które mogą sobie nagrać w jednym z pozostałych turniejów, o ile będą mieli taką potrzebę.

Obu Adamom chodzi o coś zgoła innego.

_________________
Pozdr.
T.


30 września 2015, o 20:43
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Cześć!

Propozycja Jarka była sprawiedliwa, ale nie prawa (niezgodna z regulaminem) :)

Moja propozycja zamiany turniejów (niesprawiedliwego na zgodny z regulaminem) była prawa i sprawiedliwa :D

wybrano prawą i niesprawiedliwą ( zaliczenie tur. z 29 było niesprawiedliwe, ale zgodne z regulaminem) :lol:

ale nie od dziś wiadomo, że w naszym pięknym Kraju "prawo i sprawiedliwość" to nie jest proste pojęcie

PS
O co chodziło "obu Adamom" - bo chyba wiesz lepiej ? :geek:

pozdr
AB


30 września 2015, o 21:57
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Teamy - Mistrzostwa Okręgu
Adach napisał(a):
Cześć!

Propozycja Jarka była sprawiedliwa, ale nie prawa [...] :)


PS
O co chodziło "obu Adamom" - bo chyba wiesz lepiej ? :geek:
AB

Oj Adachu, Adachu,
trochę się najeżyłeś węsząc wroga.
Znaczy, że jak wszystkim będzie liczona suma %% z 12 turniejów, a m in. Wam, z 11, (bo do tego sprowadza się propozycja Jarka), to to jest to, o co Wam chodzi?
No OK! - wg mnie: bądź wola Twoja. Rzeczywiście (nie) "wiedziałem lepiej", o co Wam chodzi.

Nawet gdyby wszystkim obniżyć ilość turniejów zaliczanych do pdf GP, to co to zmieni? Nadal będziemy mieli: "finaliści nie mieli możliwości..." i "przeliczyć (wg jakiejkolwiek tabeli) wyniki OTT na %".

_________________
Pozdr.
T.


1 października 2015, o 08:57
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL