Teraz jest 28 marca 2024, o 21:03


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Dwa pytanka a może i trzy 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Dwa pytanka a może i trzy
Cześć!

Wspomniany turniej zalicza się do GP Okręgu, a to GP jest w tym roku otwarte dla graczy z poza naszego okręgu - wydaje się jasne, że "obcy" przystępując do takiego turnieju, albo chcą sobie pograć i nauczyć się czegoś od graczy z naszego okręgu, albo zebrać kilka punków do GP KP i np. zarobić na wpisowe do na następny sezon w innym okręgu :lol:.
Bo różni "obcy" chyba nie są tak naiwni, że będą robić nasz okręg w "bambuko".
PS
Czy poziom w LB jest tak samo wysoki, jak legendarne nagrody opisywane przez pana Lewińskiego - ostatnio przeczytałem, że suma nagród na Lodowym Pucharze Warty (Gorzów) to aż "3000!!!"- było napisane z wykrzyknikami - czyli aż tyle chyba rzadko się zdarza - ze 3 dni grania i taki tort do podziału - super :lol: - czyżby z poziomem było analogicznie.. :roll:

Pozdrawiam
Adam Błachnio


23 marca 2011, o 23:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Dwa pytanka a może i trzy
Adam, pomyliły Ci się okręgi. O wysokim poziomie organizacji i znacznych nagrodach pisałem w odniesieniu do ZP. Na pewno znajdziesz odpowiedni wątek, w którym ów niezręcznie zacytowany post się znajduje. Co do poziomu, to można, np. porównać w Cezarze, choć nie jest to oczywiście kryterium do końca wiążące.


23 marca 2011, o 23:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Dwa pytanka a może i trzy
Uprzejmie proszę autora stanowiska Zarządu o sprecyzowanie podanej informacji. Czy reprezentowanie oznacza to samo co awans? Może najprościej byłoby wskazać imiennie pary, które wg. Zarządu są uprawnione do bezpośredniej gry w półfinale MP.


24 marca 2011, o 11:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 28 października 2009, o 19:01
Posty: 20
Post Re: Dwa pytanka a może i trzy
Czuję się szalenie dowartościowana słowami iż brydż jest dla ludzi inteligentnych, ponieważ było dla mnie rzeczą oczywistą, że turniej ma wyłonić najlepszą parę TEGO województwa. Osobiście mam opłacone składki w innym WZBS. Na pytania kolegów czy gram w tych eliminacjach odpowiadałam, ze nie mogę gdyż jw.
W związku z tym mam pytanie do Zarządu. Czy mogę grac ze wszelkimi konsekwencjami w turnieju wyłaniającym najlepszą parę mikstową tego okręgu? Oczywiście moim partnerem byłby zawodnik tego okręgu.
PS. Może by się pokusić o naliczenie średniej % z minionego sezonu pierwszym 10 zwycięskim parom tych eliminacji i na tej podstawie wyłonić zwycięzców? Jeden turniej absolutnie nie jest miarodajny.


25 marca 2011, o 13:34
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Dwa pytanka a może i trzy
Jolu, z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że jeżeli jeden z zawodników jest z KP, para ta traktowana jest jak reprezentant naszego okręgu. Taka sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, gdy Jarek grał z miśkiem, kwalifikacje uzyskując właśnie w eliminacjach naszego okręgu.

Podejrzewam zatem, że taka sama interpretacja będzie dotyczyła pozostałych zawodów.

Oczywiście nie jest to stanowisko Zarządu, ale myślę, ża takie ono właśnie będzie.

POzdr
Adam


25 marca 2011, o 19:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Dwa pytanka a może i trzy
Wybaczcie, czytałem inny wątek o bufonadach i być może tak jest. Niestety, uważam, że jeżeli wypowiadamy się na dowolny temat, to nasze, nazwijmy to, piśmiennictwo, musi mieć jakiś sens. W tym wątku, Mietek stwierdził, iż nie jest w stanie określić jaki powinien być werdykt ostateczny. I było to jedyne kompetente stwierdzenie. Reszta wypowiedzi jest pod wezwaniem "nie wiem, ale coś sobie napiszę". Czy się lubimy, czy nie, jest zupełnie inną kwestią, ale po co tracić czas i energię dyskutując o problemach, o których nie ma się żadnej wiedzy. Wszystkich zainteresowanych informuję, iż wystosowałem pismo do Prezesa K-PZBS w przedmiotowej sprawie. Oczekuję na Jego odpowiedź, której treść będzie podstawą do dalszych ewentualnych działań. Do tego czasu, życzę szanownym interlokutorom czerpania miłych doznań z nadchodzącej wiosny i nie zaprzątania sobie głowy jakimiś bliżej niezrozumiałymi problemami.
Pozdrawia Was naczelny bufon okręgu niemal ościennego, M.L.


26 marca 2011, o 20:24
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dwa pytanka a może i trzy
Niniejszym zapisuję się do klubu niekompetentnych pismaków.

Michał napisał(a):
uważam, że jeżeli wypowiadamy się na dowolny temat, to nasze, nazwijmy to, piśmiennictwo, musi mieć jakiś sens. W tym wątku, Mietek stwierdził, iż nie jest w stanie określić jaki powinien być werdykt ostateczny. I było to jedyne kompetente stwierdzenie. Reszta wypowiedzi jest pod wezwaniem "nie wiem, ale coś sobie napiszę". (...) po co tracić czas i energię dyskutując o problemach, o których nie ma się żadnej wiedzy. (Nie zaprzątajcie sobie głowy)jakimiś bliżej niezrozumiałymi problemami


Rozumiem, że wszyscy (poza Mietkiem), którzy śmieli wyrazić swe zdanie - odmienne od Twojego - uprawiają bezsensowne piśmiennictwo.
Całe zamieszanie polega na interpretacji prawa, a więc ustaleniu rzeczywistej woli ustawodawcy.
Zarząd K-PZBS, jako jedyny kompetentny (z prawnego, a nie Twojego punktu widzenia) przedstawił swoje stanowisko. Myślę, że dla zdecydowanej większości akceptowalne i zdroworozsądkowe, a przede wszystkim zgodne z intencją ustawodawcy - tutaj Komisji Regulaminów i ZG PZBS - w przywoływanym wyżej (goral78) Regulaminie MPP (II.1b/2)

Na marginesie- zarówno Regulamin MMP jaki i GP KPZBS posiadają formułę: "ostateczna interpreacja niniejszefo Regulaminu należy do..."

Zgłaszasz kolejną wątpliwość:

Cytuj:
Na jakiej zasadzie dopuściliście nas zatem do gry?


Odpowiedź jest równie prosta jak poprzednia interpretacja regulaminu:

1. Turniej ten był przede wszystkim Otwatymi Mistrzostwami Okręgu Par. Pamiętasz, że nie zostaliście pominięci w tej klasyfikacji i z należnych Wam pucharów nikt nie próbował Was wykolegować, albo zrobić w "bambuko"?

2. Turniej ten był jednym z cyklu GP Okręgu, do którego dopuszczeni są wszyscy członkowie PZBS. (nie jestem pewny, ale przypuszczam, że regulamin GP został zmieniony od tego roku, jak na ironię - m.in. (jeżeli nie głównie!) z myślą o Tobie).

I dopiero po 3. Turniej ten był przy okazji, eliminacją okręgową do MPP.

To by było na tyle mojego piśmiennictwa, na temat, w którym nie mam żadnej wiedzy, ale pozwoliłem sobie wykorzystać, pewnie nieudolnie i tak niewielkie możliwości istoty szarej.

Pozdrawiam
T.

_________________
Pozdr.
T.


27 marca 2011, o 02:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: Dwa pytanka a może i trzy
Ja też z grona niekompetentnych pismaków, nie dość, że piszę w tym wątku kolejny raz, to jeszcze nie na temat-
tak z czystej ciekawości- Misiek, Jolka- dlaczego nie jesteście członkami KP??? Czy istnieje jakiś paragraf nakazujący przynależność członków danej drużyny do okręgu, w którym team jest zarejestrowany?


27 marca 2011, o 10:19
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 28 października 2009, o 19:01
Posty: 20
Post Re: Dwa pytanka a może i trzy
W sumie Alu to nie wiem czy to lokalny patriotyzm czy prawo :oops: ale w kp nikt mnie nie chciał :(


27 marca 2011, o 14:14
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dwa pytanka a może i trzy
Oj Jolu,
znam paru, którzy by Cię chcieli... :lol:

hmmmmhmmm
"lokalny patriotyzm"... czyżbyś była kolejną blondynką z Pomorza, której się ongiś (również nieświadomie) naraziłem?

_________________
Pozdr.
T.


28 marca 2011, o 13:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL