Teraz jest 28 marca 2024, o 14:49


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Ino(rzekomo)wrocław. 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Ino(rzekomo)wrocław.
ups
kapitan chyba się nie pogniewa :lol:


28 marca 2010, o 20:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Ino(rzekomo)wrocław.
Michale, na me nieszczęście, mój imienniku, doprawdy niepojęte jest, iż ktoś, kto skończył szkołę, choćby podstawową, nie wie, co oznacza słowo "włodarz". Proponuję, abyś przed napisaniem czegokolwiek zastanowił się, czy przypadkiem się nie ośmieszasz. Naprawdę nie mam zamiaru wyjaśniać Ci rzeczy tak podstawowych, proponuję zapoznać się ze Słownikiem Poprawnej Polszczyzny lub nie wypowiadać się jeżeli nie pojmujesz słów o czystopolskim brzmieniu.
Pozdrawiam. ML (ale czy na pewno rozumiesz zwrot "pozdrawiam"?)


28 marca 2010, o 21:19
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Ino(rzekomo)wrocław.
Mietek - 2S jest do koloru, jak mam kiery musze podać 2nt, a nie inwit do kierów - z renonsem pik i oczkami można zagrać np. 2NT, 3C lub 3D. W rozdaniu myślacz posiadał 7PC w składzie równym 2434 z drugim królem pik - i chyba przekazał namysłem właśnie górę lebensohla (potwierdzone z nieforsującym 2S).
Panowie sędziowe mam pytanie, czy padłaby kontra na 3S, gdyby nie nastąpiła UI - gdyby skontrował licytant 2BA nie byloby żadnego problemu - dlatego z tym double shotem to nie do końca się zgadzam, w końcu licytant 3S musiał się liczyc, ze go skontrują, jezeli bedą mieli podstawy (szczególnie licytant 2BA) - w tym przypadku takich podstaw nie było.

Misiek - musze cię prosić o zachowanie przyzwoitości - można kogoś nie lubić, ale należy szanować - daruj sobie te złośliwości, przypominam ci regulamin tego forum - uwagi zgłaszaj, innych nie obrażaj.

Pozdr
A


28 marca 2010, o 21:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Ino(rzekomo)wrocław.
jednak się kapitan obraził , a ja się tylko chce poduczyc jak się licytuje po MULTI
karta gracza licytującego 2pik-chyba coś takiego

Dxx
ADxx
A10xx
xx


skoro 2pik jest do koloru , to jakież to znaczenie ma 2 kier

co do namysłu nad 2BA , to tak naprawdę graczowi udalo się wymyślić
kompletnego świra bo przecież nie mial zielonego pojęcia że partner MA TREFLE , z pewnością powinien mieć kiery i prawidłową zapowiedzią jest 3kier
przy ręce kontrującego np 2452 , pasując na 3trefl mógł wylądować w kontrakcie na 6 atutach , więc twierdzenie że namysłem chciał przekazać górę czegoś , jest mocno naciągane
o ile pamietam to miał K10 , xxxx , Kxx , xxxx ( chyba gdzieś był jeszcze walet )

znajdź mi jeszcze innego gracza który z tą kartą zalicytuje 2 BA ( Lenenshol), a potem da passa na 3trefl , stawiam piwo


28 marca 2010, o 22:32
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Ino(rzekomo)wrocław.
No dobra dowód rzeczowy Wysoki Sądzie

System licytacyjny Chemika ZEC MEGAZEC BYDGOSZCZ
strona nr 16
sekwencja
2karo - 2pik -Do pasa , jeżeli otwierający ma piki ( inwitujące do kierów )


mam jakiś trefny egzemplarz czy co ? :lol: poskarże się Grzesiowi


28 marca 2010, o 22:41
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Ino(rzekomo)wrocław.
mike72 napisał(a):
Michale, na me nieszczęście, mój imienniku, doprawdy niepojęte jest, iż ktoś, kto skończył szkołę, choćby podstawową, nie wie, co oznacza słowo "włodarz". Proponuję, abyś przed napisaniem czegokolwiek zastanowił się, czy przypadkiem się nie ośmieszasz.


Kod:
Włodarz, w Polsce od XII w. zarządca dóbr książęcych bądź innych możnowładców świeckich i duchownych. Od XVI w. zarządca folwarków i wsi, nadzorujący wykonywanie pańszczyzny przez chłopów. Stanowiska włodarzy przejęli wówczas chłopi-kmiecie, zwolnieni z innych powinności wobec dworu. Po uwłaszczeniu chłopów w XIX w., kierujący folwarkiem i nadzorujący robotników najemnych, nazywany także ekonomem.

Czy o takich włodarzy Tobie chodziło?
Gratuluję słownictwa
A fakt poniżania Inowrocławian nazwaniem ich Ino(rzekomo)wrocławiem?
Dokąd zmierzasz Michale L.
Raportuję Twój post do oceny zgodności z regulaminem forum.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


28 marca 2010, o 22:54
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 10 stycznia 2010, o 18:50
Posty: 18
Post ...trudna rola, ale musi zobowiazywać
organizacja...prowadzenie, decyzja, ...odpowiedzialność...
Adamie...jest w Twoich wypowiedziach przede wszystkim dojrzałość, wiedza, ale i też tak zwany bufor..jezeli nie ganisz...zmuszasz do myslenia,
cechą zobowiazującą...nauka
Moze czasami nie potrafimy powiedzieć tak wprost....stan sędziowania...jego zasób, mozliwości...przecież nie bylo alternatywy, był i jest i daj Panie, aby był Piotr Szczuka...,zeby nadal rozstrzygał Nasze boje. i jego dobre zdrowie niech będzie Naszą ostoją. Łopata i nauka...sluszny kanon, ale kiedy nie bylo ani łopaty, ani nauki..bo i po co? to co bylo?
Zgadzam się...dobrych wzorców, pytań, zagadnień, ...oby jak najwięcej...ale i zrozumienia...tego i wzajemnejego zrozumienia dla komfortu naszych rozgrywek, ....bardzo nam potzreba
pozdrawiam
Jarek Ż
...Gratulacje dla Pastela za ciezki bój o III Ligę...zwyciezki +24 imp


28 marca 2010, o 23:14
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 81
Post Re: Ino(rzekomo)wrocław.
Adamie nie podejrzewam Cię o majstrowanie przy rozdaniu w stylu: jak mi się nie uda, to zawołam sędziego. Wręcz przeciwnie - uważam Cię za gracza fair play. Jednakowoż akcja 3 pik jest jednak bardzo ryzykowna (na równowadze siły) i w związku z tym licytant musi brać pod uwagę narażanie się na kontrę. I dostał ją ... tylko nie z tej strony. W związku z powyższym wynik rozdzielony wydaje mi się najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem.
Szczególnie teraz, gdy nie można zapytać o intencje bohaterów licytacji.
P.S.
Przyłączam się do gratulacji dla Pastela.


28 marca 2010, o 23:56
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Ino(rzekomo)wrocław.
Mietek, kapitan się nie obraził - spoko - być może masz stary egzemplarz, w systemie 2S oznacza pasuj z pikami, licytuj 2BA z kierami (takie dokładnie tłumaczenie poszło) i dalej: pasuj na 3C, 3D, jak usłyszysz 3H możesz dołożyć 4. To nie to samo co inwit do kierów.

Jarek Ż. każdy ma prawo się pomylić i nikt nie powinien mieć do niego pretensji. Natomiast w przypadku zgłoszenia problemu sędziemu ten powinien przede wszsytkim podejmować decyzje i ogłaszać ją zainteresowanym stronom, a nie czekać - może zapomną. Moim zdaniem w sytuacji nieoczywistej powinien zrobić krótki panel, chyba, że sprawa jest czysto proceduralna.

Mariusz Ż., nie ja podałem 3S, natomiast w mojej ocenie z ręką Dxx ADxx A10xx xx jest to akcja jak najbardziej uzasadniona (przy normalnej ręce partnera AKxxxx Wxx x xxx idzie przeciez końcówka), i przeciwnicy po prostu tego nie skontrują z braku podstaw bez UI (możesz sobie puścić drugi panel czy licytujemy 3S czy tez pasujemy - oczywiście wśród najlepiej graczy II ligi i takich którzy nie grali tego rozd :P ).
Mariusz wierz mi, że nie o zmianę wyniku mi chodzi - w tym tur niewiele to zmieniało, ale musimy walczyć w naszym okręgu (i uczyć ludzi) z takimi i podobnymi sytuacjami przekazywania UI, wykorzystywanej często nawet nieświadomie przez partnera.

Podam jeszcze jeden przykład z tego tur:
1D__2C*__itd..
* 2C zostało zalicytowane ze stopem - partner licytanta miał więc wiedzę, że jest to min 6 trefli lub 5-4 z pełnowartościowym otwarciem i przepchnął się z 4-5 PC w 4C. Gdyby było normalne wejście nie miałby chyba tyle odwagi - na to także nie otrzymałem odpowiedzi (co prawda był to rozd w niedokończonym barometrze).


29 marca 2010, o 07:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 81
Post Re: Ino(rzekomo)wrocław.
Adam odniosłem wrażenie, że to Ty licytowałeś te 3s. Sorry. Licytacja ryzykowna - nie znaczy pozbawiona szans (czyli nie zawsze na wariackich papierach :)) Czy bez tego namysłu ma szansę paść kontra czy nie. W moim przekonaniu w turnieju na maksy czasami tak, w meczu - nie. W kwestii tego stopowanego 2c, to niewątpliwie została przekazana i wykorzystana nielegalna informacja. Zatem strona wykraczająca nie może z tego tytułu odnieść korzyści. Trudno mi tutaj wyrokować co do decyzji sędziowskiej, ponieważ nie mam wystarczających informacji na ten temat. Najprawdopodobniej będzie to utrzymany ostatni wylicytowany kontrakt strony przeciwnej lub proste 60/40.
A co do nielegalnych informacji, to niestety jest tego cała masa (choćby grymasy twarzy, intensywność i szybkość kładzenia kart na stół, wszelkiego rodzaju namysły, dyskusje w trakcie licytacji i rozgrywki, zachowanie dziadka). Często są to sygnały przekazywane nieświadomie. Apeluję zatem do graczy, aby zwracali przeciwnikom uwagę, jeśli cokolwiek takiego zauważą przy stole. Nie zawsze trzeba wzywać sędziego. Czasem wystarczy życzliwa uwaga gracza strony przeciwnej albo partnera i nie należy się na to obrażać.


29 marca 2010, o 10:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL