Teraz jest 18 maja 2022, o 01:08


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 MIstrzostwa Polski Powiatów 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 74
Post MIstrzostwa Polski Powiatów
Wielkimi krokami zbliża się dzień 18 października, czyli data rozegrania pierwszych Mistrzostw Polski Powiatów w brydżu sportowym. Będzie to wyjątkowy turniej par, gdyż po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany całkowicie przez internet, za pośrednictwiem serwera BBO.
Można o tym poczytać w ostatnim numerze Świata Brydża oraz na stronie głównej PZBS.
W imieniu Zarządu KPZBS - gorąco zachęcam do wzięcia udziału w imprezie i jednocześnie proszę o pomoc w organizacji tego zadania. Jest jeszcze wiele powiatów, które mam nadzieję wezmą udział w Mistrzostwach, ale w których do tej pory nie udało się wyłonić organizatora - selekcjonera. Mam tu na myśli powiaty: brodnicki, chełmiński, sępoliński, wąbrzeski, lipnowski, mogileński, nakielski i radziejowski a także miasta na prawach powiatów: Toruń, Grudziądz i Włocławek.
Zadaniem takiego organizatora jest nawiązanie współpracy ze starostą powiatowym (przedstawicielem prezydenta miasta), wyłonienie reprezentacji powiatu i zapewnienie miejsca rozgrywek (głównie będą to sale komputerowe szkół prowadzonych przez powiaty). To już praktycznie ostatni dzwonek na to aby włączyć się w organizację Mistrzostw.
Zachęcam gorąco, tym bardziej że przy tej okazji jest szansa aby nawiązać trwałe dobre relacje w powiatach, które zaprocentują także w przyszłości podczas organizacji lokalnych turniejów czy rozgrywek ligowych.
Mam nadzieję, że wszystkie powiaty wyłonią swoje najsilniejsze reprezentacje, co przełoży się później na dobrą pozycję
naszego województwa w klasyfikacji ogólnopolskiej.
Zapraszam do dyskusji na wskazany temat.
Zainteresowanych bardzo proszę o kontakt e-mailowy (regisss@go2.p) lub telefoniczny (601461337).
Pozdrawiam wszystkich
Mariusz Żurek


30 sierpnia 2009, o 13:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 74
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Oczywiście adres e-mailowy, to: regisss@go2.pl :)


30 sierpnia 2009, o 13:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 439
Lokalizacja: Bydgoszcz
 Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
"W niedzielę 18 października cały kraj zagra w brydżowych Mistrzostwach Polski Powiatów. Dosłownie cały kraj, bo rozgrywki po raz pierwszy - w pełni zachowując wymiar sportowy (zgodnie z Regulaminem Zawodów Brydża Sportowego PZBS) - odbędą się z wykorzystaniem Internetu: na platformie BBO. Mistrzostwa to wspólne przedsięwzięcie Polskiego Związku Brydża Sportowego i Związku Powiatów Polskich. W roku dziesięciolecia usamorządowienia mających osiem wieków tradycji powiatów ZPP zdecydował się dołączyć do PZBS w promocji - proszę mi wybaczyć odrobinę patosu - dyscypliny XXI wieku: brydża sportowego.

Cały kraj będzie grał. To oznacza, że w każdym (mam nadzieję) powiecie będzie zorganizowane miejsce rozgrywek, czyli stanowiska komputerowe do gry na platformie BBO. Może to być - z czym będzie pewnie najmniejszy problem - pracownia komputerowa w szkole lub na uczelni. Ale oczywiście skuteczniejsze dla promocji mistrzostw będzie przygotowanie np. kilkunastu stanowisk z notebookami w ratuszu lub innym atrakcyjnym miejscu. Dla dziennikarzy monitor może pełnić rolę brydżramy z podglądem na wszystkie stoły, co jak wiadomo jest możliwe na BBO. Jeżeli kilka powiatów zorganizuje jedno bardzo dobrze przygotowane miejsce rozgrywek, to też będzie dobrze. Ważne, że w każdym miejscu rozgrywek będzie obecny sędzia PZBS odpowiedzialny za sportowy przebieg zawodów. W związku z tym, że rozgrywki będą turniejem par rozgrywanym na platformie BBO, nie ma potrzeby, aby zawodnicy z poszczególnych par musieli zasiadać do komputera w tej samej miejscowości (to świadczy zresztą o dodatkowej atrakcyjności rozgrywek, bo pierwszy raz zostanie złamana zasada (bariera) jedności miejsca). Poszczególni zawodnicy mogą zasiąść do komputera w różnych miejscach, a gra tylko na tym zyska. Czystość gry będzie zabezpieczona w większym stopniu niż przy użyciu zasłon i bidding-boksów. Oczywiście dokumentacja rozgrywek i wyników po turnieju na BBO to już w pełni XXI wiek. Nie wspomnę o atrakcyjności dla kibiców, którzy w całej Polsce (i nie tylko) będą mogli śledzić to historyczne przedsięwzięcie.

Każdy starosta (lub prezydent miasta na prawach powiatu) powoła na wniosek PZBS reprezentację. Dokładnie wygląda to tak: można powołać dwie pary open oraz po jednej parze seniorów, mikstowej, kobiet, juniorów młodszych i juniorów starszych, a także jedną parę popularną, tzn. składającą się z zawodnika nieuprawiającego brydża kwalifikowanego i dowolnego drugiego zawodnika. Praktycznie, aby reprezentacja była kompletna, powinna się składać z minimum trzech duetów, bo regulamin mistrzostw przewiduje, że z rozegranego turnieju par (mistrzostwa będą turniejem par na dochodzenie z rundami dwurozdaniowymi) w klasyfikacji generalnej wynik poszczególnych powiatów będzie stanowiła suma punktów uzyskanych przez trzy pary z największym dorobkiem punktowym.

Regulamin przewiduje, że powiat może reprezentować każdy, kto jest związany z danym powiatem (czy też miastem na prawach powiatów). Dokładnie wygląda to tak: zawodnik musi albo być urodzony na terenie powiatu, albo tam mieszkać, pracować lub studiować (czy też się uczyć). Każdy WZBS zadba o to, by znaleźć osobę, która ma pełnić w tym przedsięwzięciu arcyważną rolę, czyli organizatora-selekcjonera dla każdego powiatu. To on będzie uzgadniał skład reprezentacji i we współpracy ze starostą (prezydentem) zgłaszał pary oraz organizował miejsce rozgrywek. Jest też bardzo ważne, aby ów selekcjoner zadbał o przekazanie do lokalnych mediów materiałów promujących mistrzostwa i naszą dyscyplinę.

PZBS i ZPP udało się pozyskać do współpracy na zasadzie współorganizatora Centralny Ośrodek Sportowy w Warszawie, gdzie 18 października będzie centrum mistrzostw. Chcemy umożliwić dziennikarzom śledzenie na portalu BBO przebiegu zawodów, przewidujemy też prezentacje promujące brydż sportowy i przedstawiające perspektywy jego rozwoju.

Koncepcja mistrzostw okazała się na tyle atrakcyjna, że patronat mediany objął "Newsweek Polska". Także honorowy patronat wicepremiera, ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny oraz ministra sportu i turystyki Mirosława Drzewieckiego jest dla naszej dyscypliny szansą na zdobycie większego uznania. Jest wszakże jeden podstawowy warunek: w październiku musimy się pokazać jako sprawni organizatorzy zawodów w atrakcyjnej medialnie dyscyplinie.
Formuła internetowych rozgrywek jest nową formą pozwalającą uatrakcyjnić rozgrywki, umożliwiając grę praktycznie każdemu. W założeniach ZG PZBS mistrzostwa są równocześnie początkiem tworzenia sieci ośrodków rozgrywek sportowych w partnerstwie z portalem BBO. Od jesieni zaczniemy rozprowadzać notebooki po całej Polsce. Osoby zainteresowane prowadzeniem takich ośrodków prosimy o bezpośredni kontakt z biurem PZBS.

Polecam uwadze stosowną witrynę dotyczącą Mistrzostw Polski Powiatów na naszej stronie http://www.pzbs.pl, gdzie obok regulaminu będziemy zamieszczać wszelkie informacje i relacje z przygotowań do mistrzostw, a na koniec oczywiście ich wyniki.
Jedno jest pewne. Porywamy się na coś zupełnie nowego. Ja akurat mocno wierzę, że takie rozgrywki to przyszłość brydża. I że jesteśmy skazani na sukces. Bez względu na to, czy mam rację, czy nie, jestem przekonany, że warto być pionierem. Poza tym - jeśli nie spróbujemy, możemy tego długo żałować.
A zatem spróbujemy - już w październiku.
Rudolf Borusiewicz"

Kibicujmy naszym zawodnikom
Transmisja bezpośrednia na BBO
Godz 11,00

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


18 października 2009, o 07:13
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
"... Kibicujmy naszym zawodnikom..."
tak tak... na 7 par z Bydgoszczy grają aż 2 :)
PEŁNA PROFESJA :)


18 października 2009, o 10:52
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Nie lubię pisać i wtrącać się w sprawy gdzie wszyscy do wszystkich mają pretensje ale to co stało się dziś przechodzi moje pojęcie.
Od miesięcy przygotowywane zawody ,pomoc władz miasta(także finansowa), kilkanaście osób zarezerwowało niedzielę a tu kicha.
Zapobiegliwie zameldowałem się 30 min przd turniejem a tam zablokowana możliwość logowania do BBO.Brak do tego osób ,które mogłyby coś z tym zrobić.
Próbując ratowć resztki honoru bydgoskiego ten kto zdążył ten zagrał z prywatnego komputera ( 2 pary).Pytania rodzą się same.
-dlaczego Zarząd nie zapewnił prawidłowej opuieki nad turniejem (Wiesiu Woźniak był kompletnie bezradny w tej sytuacji)?
-dlaczego Dyrekcja Zespołu Szkół Elaktronicznych nie zapewniła prawidłowego dostępu do internetu??
SKANDAL NA CAŁĄ POLSKĘ!

Pewnie tak jak ja , tak wszyscy brydżyści naszego okręgu ,którym choć tochę zależy na dobrym wizerunku okręgu , czekają na stanowisko Związku i wnioski z tym związane.
Jarosław Michałowski


18 października 2009, o 20:43
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
No cóż nerwowa atmosfera na starcie wprowadziła zamieszanie w szergach naszego teamu :D ( tj pary )

musiałem zaplanować rozgrywkę w takim rozdaniu z ręki E na wysokości trzech
--W-----E
K109xx--Wxx
x--------Wxx
xx-------KDxx
KDxxx----Wxx
alicja zaczęła zaczepnie 2karo ! N zaatakował kontrą i kontrował wszystko do końca mściwus jeden :oops: , atak 10 trefl !

zaplanuj rozgrywkę

co grasz ?

ano częściówkę z kontrą

jaką ?

robiącą partię , na wysokości trzech ! :D

w jaki kolor ?

No w kiery , na łatwiznę nie idziemy !


18 października 2009, o 20:44
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Ogólnie to chyba zabrakło około 150 par z listy zgłoszonych , turniej ruszył punktualnie , więc albo mieli problemy podobne do naszych albo zjawiali się 5 min przed czasem i nie umieli się zalogować .

swoją drogą ciekawi jakie koszty poniósł PZBS przy organizacji imprezy
bo 60 000 wpisowego w turnieju bez nagród to całkiem niezła kasa .


18 października 2009, o 20:58
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Związek musi być rozczarowany, bo pewnie kalkulowli cos koło setki na czysto (dobry obyczaj kazałby mężom zaufania choć kawę zafundować) a czy ktoś ma możliwość czy też zalogowania się i wzięcia udziału, pomimo dokonania opłaty to mało istotne i zawsze można na względy obiektywne zgonić....
Typowa komercha z fruktami spływającymi na rzecz związku. Rozumiem, że muszą kasę zdobywać, ale to chyba było takie "na wydre".
Kogo bardziej wypromowano? Powiaty czy BBO?
Gratulacje dla zwycięzców. Nie mogłem się połapać w tych cyferkach ale liczę że coś tam nasi zwojowali :)

_________________
Tomasz Nadolski


18 października 2009, o 23:44
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 735
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
MASAKRA!!!!

To co się wydarzyło w elektroniku do tej pory nie mieści mi się w głowie.
Admin sieci szkolnej nie odblokował (lub zablokował na weekend) portu na serwer BBO.

Mieliśmy niezłą ekipę, mieliśmy duże moim zdaniem szanse zaistnieć w czołówce, myślę, że spokojnie 3 pary przyszłyby na ponad 60%.

Zabrakło ogniwa decyzyjnego w sytuacji kryzysowej, a mianowicie szybkiego podjęcia decyzji, szybki telefon do prezesa o niemożliwości podłączenia się do BBO załatwiłbyto moim zdaniem - np. o 10.30 skutkowałby zapewne zawróceniem zawodników z drogi do domu lub zabraniem ze sobą własnych laptopów z łączami przez operatorów komórkowych. A tak Wiesiu stał bezradny, gość, który powłączał komputery nie wiedział co zrobić, próbował tylko gdzieś bezskutecznie dzwonić. O całej sytuacji prezes dowiedział się od nas tuż przed 11-tą.

Przy takiej imprezie obecność - lub gotowość pod telefonem admina systemu wydaje się obowiązkowa.
Do tej pory cały czas się we mnie gotuje
Pozdrawiam wszystkich niedoszłych reprezentantów Bydgoszczy
A.


19 października 2009, o 07:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: MIstrzostwa Polski Powiatów
Dla pocieszenia powiem, iż z wyników nieoficjalnych wynika, że klasyfikację wśród seniorów wygrała para z naszego województwa
Józef Matuszewski-Marek Nadzieja gratulacje


19 października 2009, o 09:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL