Teraz jest 19 marca 2024, o 12:34


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Absencja na kursokonferencji sędziowskiej. 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 18 marca 2009, o 23:57
Posty: 70
Post Absencja na kursokonferencji sędziowskiej.
Dzisiaj zaczyna się kolejna kursokonferencja sędziowska w Starachowicach.

I po raz kolejny uczestniczą w niej te same 2 (słownie: dwie) osoby z naszego okręgu na 17 czynnych sędziów z ważną licencją!

Dla porównania z okręgu o podobnej wielkości i odległości od Starachowic czyli Wielkopolskiego uczestniczy 3x więcej sędziów.

https://www.pzbs.pl/nowosci/6663-2022-01-13-16-04-12

Czy zarząd zna jakiś sposób na zwiększenie frekwencji? Wszak podnoszenie kwalifikacji sędziów leży w naszym (zawodników) wspólnym interesie.

_________________
Darek Góralski


21 stycznia 2022, o 10:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 81
Post Re: Absencja na kursokonferencji sędziowskiej.
Darku,
Może zacznij od siebie i powiedz, dlaczego nie zdecydowałeś się nigdy (o ile tylko sięgam pamięcią) na udział w kursokonferencji?
Od wielu lat gdy pełniłem funkcję członka Zarządu odpowiedzialnego za sprawy sędziowskie, namawiałem wielu sedziów (a także osoby zainteresowane uzyskiwaniem uprawnień (chociaż to nie jest najlepsze miejsce do ich zdobywania)) do udziału w tej imprezie.
Jako Zarząd zawsze znacząco dofinsowywaliśmy te wyjazdy.
Efekt jest taki, że liczba ta niestety maleje a był nawet taki rok, że kiedy nie mogłem w niej uczestniczyć, to nie pojechał nikt.
Oczywiście ciężko się nam porównywać do takich ośrodków jak wielkopolski czy mazowiecki, lecz nie znaczy to, że problem nie istnieje.
Niech się zatem wypowiedzą inni sędziowie, dlaczego w takim doszkalaniu nie uczestniczą.
Wtedy, być może, Zarząd znajdzie jakąś receptę.
Pozdrawiam


24 stycznia 2022, o 12:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Absencja na kursokonferencji sędziowskiej.
Mariusz_Z napisał(a):
Od wielu lat gdy pełniłem funkcję członka Zarządu odpowiedzialnego za sprawy sędziowskie, namawiałem wielu sedziów (a także osoby zainteresowane uzyskiwaniem uprawnień (chociaż to nie jest najlepsze miejsce do ich zdobywania)) do udziału w tej imprezie.

Potwierdzam że zgłaszałem akces wyjazdu do Starachowic jednak po rozmowie z Mariuszem dałem się przekonać że nie jest to najlepsze miejsce do zdobywania podstawowych uprawnień sędziowskich.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


24 stycznia 2022, o 23:01
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 81
Post Re: Absencja na kursokonferencji sędziowskiej.
Tegoroczna kursokonferencja była zorganizowana w innym formacie niż dotychczasowe. Był tylko jeden blok ćwiczeniowy. Osoby bez uprawnień sędziowskich nie skorzystały zbyt wiele.
Zdecydowanie polecam wyjazd na kurs sędziowski, który na pewno jakiś W-ZBS zorganizuje w niedalekiej przyszłości.


25 stycznia 2022, o 11:43
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 18 marca 2009, o 23:57
Posty: 70
Post Re: Absencja na kursokonferencji sędziowskiej.
Mariusz_Z napisał(a):
Darku,
Może zacznij od siebie i powiedz, dlaczego nie zdecydowałeś się nigdy (o ile tylko sięgam pamięcią) na udział w kursokonferencji?
Od wielu lat gdy pełniłem funkcję członka Zarządu odpowiedzialnego za sprawy sędziowskie, namawiałem wielu sedziów (a także osoby zainteresowane uzyskiwaniem uprawnień (chociaż to nie jest najlepsze miejsce do ich zdobywania)) do udziału w tej imprezie.
Jako Zarząd zawsze znacząco dofinsowywaliśmy te wyjazdy.
Efekt jest taki, że liczba ta niestety maleje a był nawet taki rok, że kiedy nie mogłem w niej uczestniczyć, to nie pojechał nikt.
Oczywiście ciężko się nam porównywać do takich ośrodków jak wielkopolski czy mazowiecki, lecz nie znaczy to, że problem nie istnieje.
Niech się zatem wypowiedzą inni sędziowie, dlaczego w takim doszkalaniu nie uczestniczą.
Wtedy, być może, Zarząd znajdzie jakąś receptę.
Pozdrawiam

Mariuszu,
młodszy jesteś, to możesz tego nie pamiętać, że w ubiegłym wieku, gdy byłem jeszcze czynnym sędzią okręgowym, jeździłem na kursokonferencje (m.in. Warszawa, Legionowo, Spała, Gorlice) oraz zdawałem egzaminy (Warszawa, Gdańsk). Jednak w nowym tysiącleciu postanowiłem skupić się na szkoleniu młodzieży, a później udzielałem się wyłącznie jako zawodnik obserwując systematyczną degrengoladę rozstrzygnięć sędziowskich na różnych szczeblach rozgrywek. O ile cotygodniowe turnieje klubowe nie potrzebują (IMO) wysokich umiejętności, wszak rozgrywane są po części amatorsko lub towarzysko i służą ogólnie pojętej animacji brydża sportowego, to jednak już turnieje OTP+ czy rozgrywki ligowe na wszystkich szczeblach powinny mieć fachową i sprawną obsługę. Uważam, że ktoś, kto bierze za to kasę powinien nie tylko spełniać określone warunki (posiadanie licencji itd.) ale i posiadać merytoryczną wiedzę zdobywaną poprzez szkolenia, kursy itp. Żebyśmy my jako zawodnicy nie mieli potem wątpliwości, że podejmowane przy stoliku decyzje nie są wadliwe. Uważam, że uczestnicząc w rozgrywkach sportowych mamy absolutne prawo żądać od obsługi sędziowskiej wysokich kwalifikacji. A egzekwowanie tego należy do zarządu okręgu. Jeśli nie masz pomysłu, to może podpowiem (jako sędzia w stanie spoczynku ;) - wystarczy nie powierzać sędziowania turniejów osobom, które nie chcą podnosić swoich umiejętności.

pozdr.

PS mój udział w szkoleniach sędziowskich nigdy nie był dofinansowywany przez związek, koszty pokrywałem z własnej kieszeni

_________________
Darek Góralski


25 stycznia 2022, o 12:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Absencja na kursokonferencji sędziowskiej.
Mariusz_Z napisał(a):
Zdecydowanie polecam wyjazd na kurs sędziowski, który na pewno jakiś W-ZBS zorganizuje w niedalekiej przyszłości.

Może kuj-pom coś zrobi.Szczerze zachęcam.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


25 stycznia 2022, o 16:16
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL