Teraz jest 28 marca 2024, o 22:25


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Klub 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Klub
Dla Kolegów którzy nie znają historii naszej organizacji ..


Kujawsko Pomorski Związek Brydża Sportowego po nowelizacji prawa został zarejestrowany w 2001 roku .


Związek założyły kluby sportowe

Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz
Międzyzakładowy Klub Sportowy Gwiazda
Bydgoski Klub Sportowy Chemik
Ludowy Klub Sportowy Pogoń Mogilno
MLKS Zremb Solec Kujawski
Klub Sportowy Noteć

Komitet Założycielski
Waldemar Jeziorowski-Gwiazda
śp.Jerzy Pietrzak-BKS
śp.Tadeusz Pokorski -Chemik

Pierwszy Zarząd KPZBS po nowelizacji ...

Marek Kochowicz -prezes
Roman Wachowiak-wiceprezes
Grzegorz Rojewski -sekretarz
członkowie
Piotr Szczuka
Jan Bochat
Eugeniusz Kukliński
Alojzy Lewandowski
Andrzej Pilarski
Janusz Plewa
Ryszard Szostak


21 kwietnia 2018, o 17:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Klub
mietek napisał(a):
Jest różnica pomiędzy Wiem , a wydaje mi się że Wiem ..

Obecnie obowiązuje ustawa o sporcie

z dnia 25 czerwca 2010 r.

wraz z nowelizacjami , w zgodzie z nią jest Statut PZBS

potem powinien być w zgodzie statut KPZBS

a w zgodzie z powyższymi powinien działać Zarząd KPZBS

Czy ja w poście #4 napisałem coś innego?
Jak już tak próbujesz egzaminować z uregulowań prawnych, to zacytuj paragraf/ustęp/artykuł tej ustawy, którą przywołujesz.
A gdybyś poczytał kilka stron dyskusji na ten temat na forumbridge, to być może byś zauważył, że nikt takiego zapisu - wprost o obowiązku NIE ZNALAZŁ, a Zarząd PZBS milczy.

_________________
Pozdr.
T.


21 kwietnia 2018, o 18:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Klub
Tomek , piszemy o różnych rzeczach...

Działania PZBS mogą być spowodowane wymaganiami Ministerstwa Sportu i innymi ustawami , można się domyślać że chodzi o pozyskiwane wszelkiego rodzaju dotacje..


22 kwietnia 2018, o 07:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Klub
Tomek odpowiedziałeś 3 x TAK , pewnie tak odpowiedziałby większość , a ja to kwestionuję ...

Powiedzmy ,że 4 kolegów zgłosiło drużynę X do ligi okręgowej i zapłaciło składki PZBS .

Teraz zaglądamy do Statutu PZBS gdzie jest napisane że członkami PZBS są WZBSy , kluby sportowe oraz spółki sportowe.
Nie ma tam ani słowa o możliwości przyjęcia drużyny X , cóż nie jestem prawnikiem , ale tak mi wygląda ,że te składki zostały pobrane nielegalnie ??


22 kwietnia 2018, o 07:56
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Klub
Nie sądzę, że prawimy o różnych rzeczach.
Nikt (przynajmniej ja) tutaj nie podważa „struktur” i praw z tym związanych.
Jest tylko problem interpretacyjny zapisów legislacyjnych. ZG PZBS nie chce się odnieść do zarzutu braku takiego ustawowego obowiązku.

A tak poza tym, zastanawiam się nad jeszcze jedną kwestią.
W tej Uchwale zapisali, że prawo zgłaszania drużyn do DMP od sezonu 2018/19 mają kluby i stowarzyszenia.
No i moje pytanie: czy WZBSy nie działają jako Stowarzyszenia? (Ustawa o stowarzyszeniach)

Co do ostatniego Twojego wpisu:
NIE.
czterech ludków wyraża chęć uczestnictwa w DMP do WZBSu, który zgłasza ten team do rozgrywek.
W Regulaminie DMP PZBS stoi, że zgłoszenia dokonuje się ZA POŚREDNICTWEM WZBSów.

PS. nie bardzo wiem, jak możesz kwestionować moje 3xTAK, na tak postawione pytania.
Wiesz lepiej ode mnie, czy coś przeczytałem? /nie pytałeś, czy i jak zrozumiałem/

_________________
Pozdr.
T.


22 kwietnia 2018, o 08:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Klub
Pomijając co myślisz o mnie, ale naprawdę uważasz, ze ktokolwiek inny może mieć problem ze zrozumieniem:
Cytuj:
Zwiazek jest członkiem Polskiego Związku Brydża Sportowego oraz działa zgodnie z jego statutem, regulaminami, uchwałami i wytycznymi.
???

_________________
Pozdr.
T.


22 kwietnia 2018, o 10:23
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Klub
Tomku jestem rozczarowany twoimi wpisami , od znawcy Regulaminów można wymagać coś więcej .

Moje 3 pytania miały charakter prowokacyjny i chciałem zachęcić Kolegów do przeczytania Statutów organizacji do , której należą , lub im się wydaje , że należą


Organizacja PZBS wpisała do swojego Statutu ,że jej członkami mogą być jedynie kluby sportowe i spółki sportowe , jednocześnie przyjmuje składki członkowskie od osób i drużyn , które nie spełniają takiego wymogu .
Czym są te pieniądze , składkami ? Zapłaciłeś składki a w myśl Statutu nie możesz być członkiem tej organizacji ?

Naprawdę tak trudno dostrzec tu paradoks ???
RW


22 kwietnia 2018, o 15:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Klub
Skręciłeś. Majraj rozpoczął o wymogu zgłaszania drużyn przez kluby.
Składki członkowskie to inna bajka.
Ale OK. Nie ma problemu. Organizacja centralna określa wysokość składki członkowskiej dla klubów i stowarzyszeń uzależniając ją od ilości członków. Aby było jednoznacznie i przejrzyście określa daninę „od głowy”. Klub lub stowarzyszenie chcąc podołać wymogom finansowym centrali, obciążają tymi kosztami swych członków.
Wyglada to dosyć prosto.

_________________
Pozdr.
T.


22 kwietnia 2018, o 15:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Klub
Uchwała Zarządu PZBS

UCHWAŁA NR 57/2017/2016–2020

W Drużynowych Mistrzostwach Polski 2018/19 będą mogły uczestniczyć tylko drużyny zgłoszone przez kluby lub stowarzyszenia. Drużyny powinny uregulować swój status do 31 lipca 2018 roku.

Głosowało 10 członków Zarządu. 9 głosów za, 1 przeciw.


26 kwietnia 2018, o 21:09
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Klub
Chyba straciłeś formę. :(
Jeszcze raz proponuję: zerknij na post #4 w tym wątku.

_________________
Pozdr.
T.


26 kwietnia 2018, o 21:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL