Teraz jest 28 marca 2024, o 18:24


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 No i fajnie 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post No i fajnie
Pojawiło się info o turnieju finałowym 2017 w HSW Łuczniczka.
Zdaję sobie sprawę z tego, że pytanie które zadawałem już kilkakrotnie jest niewygodne, ale powtórzę je po raz kolejny: CO Z TURNIEJAMI FINAŁOWYMI Z OSTATNICH KILKU LAT?
Pewnie już się nie odbędą, więc dalej: co z kasą z odpisów na „długą falę”?
Może po prostu trzeba by wypłacić nagrody długofalowe zgodnie z zajętymi miejscami? Nie wiem, wiem natomiast jak nazwać zbieranie kasy na obiecane nagrody, a następnie udawanie, że nic się nie stało. Może KR powinna się uaktywnić?

_________________
Pozdr.
T.


20 grudnia 2017, o 22:12
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: No i fajnie
spróbuję, przynajmniej po części, zaspokoić Twoją i innych ciekawość w tym temacie.
Nigdy wcześniej nie interesował mnie żywo ten temat i mimo, że wyniki za 2016 rok wskazywałyby mnie jako mocno zainteresowanego to machnąłem ręką - trudno, tak musiało być widocznie. Ostatnie wydarzenia w naszym Okręgu zdopingowały mnie jednak do zagłębienia się w sprawę.

Podczas jednego z pierwszych turniejów roku 2017 organizator ustami sędziego poinformował uczestników rozgrywek w HSW o anulowaniu turnieju finałowego, tym samym skasowaniu nagrody rocznej za 2016 oraz rezygnacji z długiej fali kwartalnej i rocznej w roku 2017.
Zostało to wytłumaczone wprowadzeniem w 2017 wysokiej opłaty za salę gry w HSW, koniecznością przeznaczenia ww. nagród na poczet opłat.
Przypomnę, że odpisy na długą falę pochodziły z każdego turnieju, przy czym w turniejach KMP nie było bieżących nagród - całość była przeznaczana na długą falę.

Pozwoliłem sobie wysłać w ostatnim czasie pytanie do Zarządu, czy jest li to prawda, że, zgodnie z informacją od organizatora, środki przeznaczone na nagrody za 2016 w HSW zostały alokowane na opłatę za salę w HSW.
Otrzymałem jednoznaczną odpowiedź, że nie. Sala gry jest opłacana z bieżącego wpisowego do turnieju. Mimo, że opłata za salę gry w tym roku wzrosła niebanalnie organizatorowi udało się wygenerować środki na finał za rok 2017.
bez komentarza lub też powyższe samo chyba jest komentarzem.

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


21 grudnia 2017, o 10:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: No i fajnie
Aha.
Znaczy: „Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi”.

Wobec powyższego mam kolejne pytanie do Zarządu.
Kilku członków Zarządu, a przede wszystkim Pan Prezes i Przewodniczący WG, podało się do dymisji. Zapewne w reakcji na nagonkę kilku forumowych frustratów.
Nastał nowy (tymczasowy?) Prezes i nowy (tymczasowy?)Przewodniczący WG - Nadzwyczajne Walne dopiero/już w marcu, które zapewne/być może usankcjonuje te zmiany.
Pytanie: któremu Zarządowi będzie (nie)udzielane absolutorium?

_________________
Pozdr.
T.


21 grudnia 2017, o 11:43
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: No i fajnie
Witam!
Na wstępie muszę pochwalić Eltomka, za bardzo trafne, choć może nieco delikatne, określenie pewnej grupy udzielającej się na forum jako :" forumowych frustratów ". Od siebie dodałbym jeszcze "nicnierobów" - oczywiście w sensie pracy konstruktywnej, bo destruktywna praca jest tytaniczna :lol: . Jednak zostanę przy delikatnej formie zaproponowanej przez Eltomka i w skrócie będę ową grupę nazywał "Fruści" ;) .

Chciałbym omówić trzy sprawy poruszone w poprzednich postach:

1) Obecny Prezes został wybrany zgodnie ze Statutem naszego Związku :
"§ 23
W razie ustąpienia Prezesa w czasie trwania kadencji, Zarządowi przysługuje prawo wyboru nowego Prezesa, który pełni tę funkcję do czasu najbliższego Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego Delegatów."

i zarówno On jak i Zarząd są pełnoprawnymi, statutowymi, władzami naszego Związku i tylko od nich zależy czy skrócą swoją kadencję, a w wycieczki słowne typu "tymczasowy" świadczą o niedoczytaniu lub złej woli piszącego.

2) Jak już wcześniej piałem, Zarząd pod moim kierownictwem, zostawiał maksymalną autonomię organizatorom turniejów lokalnych, ciesząc się, że ktoś robi coś konstruktywnego. Jeżeli nie było oficjalnych skarg (plotkami zajmują się raczej "Fruści") i odpisy na rzecz KPZBS były terminowo płacone, nie wtrącaliśmy się. Uczestnicy każdego turniej głosują "nogami" czy im się dana formuła podoba czy nie i albo przychodzą albo nie.

Turniej bydgoski też do takich należał, na początku 2017r. organizator turniej zrezygnował z dalszej pracy nad tym projektem, a Zarząd podjął decyzję o przejęciu turnieju i zajął się sprawami organizacyjno - finansowymi. Obecnie nie wiem jak jest rozliczany ten turniej, ale znając skrupulatność i uczciwość kolegów tym się zajmujących, jestem przekonany, że wszystko ok.

Fruści jeżeli uprzykrzycie życie osobom prowadzącym takie turnieje i powiedzą "dość", to będziecie grać w brydża tylko "u cioci na imieninach", bo nigdzie dalej niż kilka kilometrów od domu i tak nie jeździcie.

3) Zarząd pod moim kierownictwem, dość oszczędnie wydawał Wasze pieniądze, np. nie było żadnych premii finansowych dla członków Zarządu za organizację poszczególnych imprez (co jest dość często spotykane). Ponadto udawało się skutecznie pozyskać środki od sponsorów i dobroczyńców naszej dyscypliny, co spowodowało dość znaczne ich nagromadzenie . Dokumentów kosztowych było bardzo niewiele i Komisja Rewizyjna nie miała z tym dużo pracy. Po mojej rezygnacji nie wezwano mnie do żadnych wyjaśnień dotyczących spraw finansowych.

Patrząc z perspektywy czasu uważam, że tak restrykcyjna polityka finansowa była błędem i zachęcam obecnie rządzących, do wydania nadmiernie nagromadzonych środków na szczytne cele, chociażby dlatego aby nie kusiły przyszłego Zarządu do wypłacania sobie premii.

Pozdrawiam
Adam Błachnio


21 grudnia 2017, o 15:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: No i fajnie
Dzięki Adam za obszerne wytłumaczenie.
Określenia „tymczasowy” użyłem ze znakiem zapytania, i to wyłącznie dlatego, że w kalendarzu ogłoszono termin Walnego, wiec obecny Zarząd zdecydował (?) o przerwaniu kadencji. Zresztą trzeba mieć wyjątkowo dobrą wolę by odebrać mój wpis jako próbę deprecjonowania tegoż Zarządu.
Co do meritum. Sygnały o niewywiązywaniu się z postanowień własnych regulaminów turniejowych pojawiały się na forum wielokrotnie. No tak, ale forum to miejsce gdzie plują jadem i hejtują każdy ruch. Zarząd pozostawił pełna autonomię Organizatorowi (mimo, że odbywa się to pod jego patronatem) i na tym jego rola się kończy. Rozumiem zero kontroli, zero odpowiedzialności. OK.
Co prawda nie wprost, ale wyjaśniłeś gdzie podziały się odpisy na nagrody z PDF.

_________________
Pozdr.
T.


21 grudnia 2017, o 16:46
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL