Teraz jest 28 marca 2024, o 12:23


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 2. liga 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: 2. liga
Co do argumentów ad personam – pełna zgoda. Adam każdą swoją wypowiedź kończy w duchu: „Jak takiś mądry, to zrób lepiej”. Jakby to miało coś do rzeczy.

Co do ew. odwoływania się do regulaminów… To jest właśnie istota problemu: wszelkie regulaminy są ośmieszane, jak tylko pojawi się parę złotych… Gmera się w nich dowolnie dorabiając później tylko odpowiednią teorię. Więc odwoływać się możemy ew. przez okno.

I jeszcze jedno. To, o czym śpiewa Eltomek: Jak ktoś wypadł z gry, to inna drużyna ma prawo powalczyć o awans. Tak, jak chcieli chłopaki z Chemika II. A to, ile mają aktualnie w kasie to już tylko ich prywatna sprawa.


5 października 2017, o 09:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Przemol napisał(a):
[...]Tomek jest dociekliwy, ma prawo, jest na tyle dociekliwy, że zasugerował kiedyś, że palenie papierosów pomogło mnie i Mirkowi Szparadze w turnieju[...]).


Przemku,
pamięć da się wspomagać. Poradź się specjalisty.
Może Ci przypomnę:
Adach napisał(a):
Bo wist w atu mając singla, na maksy faktycznie dziwny się wydaję - tak wistują mistrzowie galaktyczni lub jak ktoś z papierosa wraca

I moja sugestia/zarzut pod Waszym adresem:
eltomek napisał(a):
Galacticos w okręgu?
bez urazy....
przerwa na papierosa?
nawet gdyby palili, a chyba nie, to i tak bym nie podejrzewał!

źródło: viewtopic.php?f=3&t=422
Wspominałeś coś o obrażaniu? :shock:

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 5 października 2017, o 10:50 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

5 października 2017, o 10:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Adach napisał(a):
1. Interpretacja omawianego przepisu jest taka sama od lat, oczyścicie Mietek ma racje, że Konkret dopisał się do drużyny 5:5 czyli dokładnie 50%, a nie powyżej 50% (dla Eltomka o dziwo to nieistotne ;) ).

2. Na logikę każdy powinien mieć prawo dysponowania swoją własnością zgodnie ze swoją wolą(a prawo do gry w danej lidze takową własnością, wydaje się być), można dowolnie podzielić drużynę, zamienić, przekazać, podarować etc.

3. Rolą osób zarządzających danym WZBS-em jest dopilnowanie żeby było jak najwięcej drużyn reprezentujących dany okręg, rozgrywki przebiegały sprawnie i nie trzeba było dopłacać do organizowanych lig.

4. Jeżeli ktoś się nie zgadza z moją teorią może oczywiście przedstawić swój pomysł na funkcjonowanie naszego KPZBS-u i zostać wybranym nowym zarządzającym - czas szybko płynie - wybory niebawem.
Ja osobiście zgłoszę kolegę Eltomka na funkcję Prezesa, argumentują że mój kandydat ma bardzo duuuużo wolnego czasu, lubi regulaminy i jest mocno zaangażowany w funkcjonowanie naszego Związku pomimo że nie gra. Na argument, że nic dotychczas nie zrobił- odpowiem, że wszystko nadrobi jako Prezes :lol: .


PS

Tomku czy napisałeś już do WG PZBS-u? Chyba nie boisz się, że coś z Twoimi "wygibasami" jest nie tak? :oops:

Pozdr
AB


1. Po pierwsze- tam stoi napisane, że 50+% składu z sezonu poprzedniego
Albo jednak masz problemy ze zrozumieniem prostego tekstu, albo manipulujesz. Gdyby miało tak być, jak próbujesz nam wmówić, to mogłoby się zdarzyć, że taka sukcesja jest niemożliwa nawet przy 100% przejęciu składu. np. 8 ze starego składu (100%) i 10 nowych. :lol:

Po drugie - pierwotnie w składzie było 6 (z 8) zawodników z byłego Bemara. Tomek Borucki zmienił barwy w trakcie sezonu. Gdybyś chciał się upierać przy swojej interpretacji.

2. Na temat tej logiki można dyskutować, ale to nie ma nic do rzeczy, bo póki co to melodia przyszłości. Na potrzeby chwili załóżmy, że tak jest.
Konsekwencją takiej darowizny, jest to, że darczyńca rozpoczyna rozgrywki w najniższej klasie rozgrywkowej.

I tu jest, Robert, rozwiązanie szarady (o przepraszam roszady) Prezesa.
Zapewne podarowaliście swoje miejsce w 3. lidze kolegom z BTG, którym nie uśmiechała się gra w okręgówce - po zrzeczeniu się awansu, bo Wam wygodniej grać w Krobii, niż jeździć bez sensu do Bydgoszczy.
(stąd Lambda-BTG; mogę przyjąć zakłady o skład tego tworu :D)

3. Rolą osób zarządzających jest przede wszystkim egzekwowanie obowiązującego prawa!

4. Zapomniałeś jeszcze dodać "a u Was biją Murzynów". Dla mnie EOT.

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 5 października 2017, o 12:27 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

5 października 2017, o 10:35
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Muszę się odnieść jeszcze do tego fragmentu:
Przemol napisał(a):
Dlatego Tomek proszę, nie sugeruj publicznie, że Wiesiek Rafalski właściciel Radia HIT (znowu sponsor z Włocławka) skorumpował Adama bo obrażasz jednego i drugiego.

To jakiś kosmos.

1. Nie znam Wieśka Rafalskiego
2. Nie mam pojęcia, że jest on właścicielem Radia Hit, a tym samym sponsorem drużyny.
3. Nie wspomniałem słowem o roli sponsora, tym bardziej imiennie.
4. Gdzieś padł zarzut korupcyjny? :shock:
5. Obraziłem Prezesa?
Jeżeli ktoś w tym wątku obraża, to jest to Prezes - inteligencję czytających.
Nie wiem tylko czy robi to świadomie, czy ze zrozumieniem własnego tekstu pisanego jest lepiej niż "obcego" :D

Wyluzuj, przeczytaj cały wątek od początku.
Aha, może pokusisz się o odpowiedź Robertowi, jeżeli już wspomagasz Prezesa?

_________________
Pozdr.
T.


5 października 2017, o 11:22
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: 2. liga
Tomku, mnie nrawitsa Twoja tionkaja aluzja, więc powiem jak było.

W tym roku ZREZYGNOWALIŚMY Z GRY W OGÓLE. Powody:
1. Nie ma kto grać. Od lat gramy praktycznie w czterech (sam mówiłeś w zeszłym roku, aluzyjnie, że niektórzy nie mają prawa grać, bo nie mają przepisowych 6 zawodników, pamiętasz? Miałeś zresztą rację).

https://msc.com.pl/cezar/?p=209&action=1&id=8755

2. Na sali gimnastycznej piździ jak w Kieleckiem (jak ma się grubo po 70. ma to znaczenie, nie mówię o sobie :D ). O hałasie i piciu nie wspomnę, bo już to kiedyś wałkowaliśmy.
3. Kłopoty zawodowe i rodzinne (kto ich nie ma).

Dlatego powiedzieliśmy: pas. Wolno nam. (chyba)

Ale przyszedł wrzesień i Stary Jul mówi: „To może chociaż w Krobi? Tam ciepło, kawę i paluszki dają za darmo, a poza tym blisko domu.” Jakby kto nie wiedział: Staremu Julu w Toruniu się nie odmawia.
No to do Krobi. Z bidą uzbieraliśmy czterech/pięciu i chcemy sobie pograć w okręgówce. To tyle.
I oto dowiadujemy się, że są dwie Lambdy itd. (pisałem o tym wyżej). Co się stało?
Otóż pewnego dnia Toruń zaszczyca sam Prezes. Rozmawia z Julianem (nie ze mną jako kapitanem, bo mnie na turnieju nie było), co z naszym miejscem?
- A co ma być? – Jul podnosi zdziwiony te swoje brwi krzaczaste. – NIC. Róbta co chceta. Co nas to obchodzi (ktoś by odpowiedział inaczej?)

Powtórzę zatem to już oficjalnie jako kapitan drużyny Lambda Toruń:

Rezygnujemy z gry w III lidze w sezonie 2017-2018, a miejsce oddajemy do dyspozycji Związku. Nie na rzecz żadnej konkretnej drużyny. Niech je zajmie ten, komu się należy.

Pozdrawiam, Robert Kamiński

PS Nikogo z BTG nawet nie znam. A gdybym znał… To ile by tej kasy miało być? :lol: Bo w przyszłym sezonie mamy do „odstąpienia” miejsce w okręgówce.


5 października 2017, o 11:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: 2. liga
Co do wspomagania Prezesa?
Jeżeli wspomaganiem jest organizowanie turniejów klubowych we Włocławku, to i owszem wspomagam.
Jeżeli insynuujesz:
"Ufam, że fakt iż w składzie beniaminka 2. ligi jest Adam Błachnio jest przypadkowym zbiegiem okoliczności i nie miało to żadnego wpływu na (nie)zastowane procedury"
to uważam, że obrażasz Adama i sponsora drużyny Wieśka Rafalskiego (ktoś musiał Prezesa czymś nakłonić) i wcale to nie uprawnia Cię do tego żeby nazywać mnie pomagierem kogokolwiek. Pamiętaj
Odnośnie procedury? Nie znam regulacji, nie wypowiedziałem się słowem


5 października 2017, o 13:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
@Przemek
1. Nic nie insynuuję.
2. Nie obarczaj mnie odpowiedzialnością za swoje „uważanie” i interpretacje.
3. Nie interesują mnie Twoje domysły, kto kogo i czym przekonywał.
4. Sam siebie mianowałeś pomagierem. Dla mnie to określenie jest pejoratywne dlatego nawet w podostrej dyskusji bym go nie użył. Ale bądź wola Twoja. Napisałem tylko/aż o wspomaganiu - odsyłam do SJP.
5. Znowu o obrażaniu. Jeżeli ktoś tutaj kogoś obraził, to Ty mnie, jednoznacznie twierdząc jakobym kiedyś oskarżył Cię -w domyśle- o oszukiwanie. (jw. tzn. nie obarczaj mnie swoim interpretacjami prostego przekazu).
6. Skoro, jak piszesz, nie znasz regulacji, to sam sobie odpowiedz na pytanie: ile są warte Twoje wpisy, bo jak byś nie zauważył, to rzecz tyczy transparentnosci podejmowanych, a umocowanych w prawie (tych regulacjach, których nie znasz) decyzji.

_________________
Pozdr.
T.


5 października 2017, o 14:40
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: 2. liga
10.09 na turnieju w Bydgoszczy podszedł do mnie kolega Julian Jurski i zapytał czy nie będzie kłopotem jeżeli Lambda zagra w LO w Krobi, rzecz jasna nie widziałem problemu, poza potencjalnym vacatem w III, zapytałem Juliana co zamierzają zrobić z ich miejscem w III, na co dostałem odpowiedź, że nie ma żadnych planów i może z nim się dziać co chce.
W tym sezonie wiele drużyn nie mogło ostatecznie potwierdzić swojego udziału gry w III lidze (prawdopodobnie ze względu na podwyżkę składki zawodniczej) i obawialiśmy się o obsadę ligi.
Ponadto drużyna BTG długo rozważała grę w II lidze, dochodząc ostatecznie do wniosku, że w obecnych warunkach nie dadzą rady. Ja posiadając informację, że jest osoba z Włocławka poszukująca drużyny I lub II ligowej, zaproponowałem dopisanie kliku zawodników do BTG i zmianę nazwy. Jednak kilku zawodników drużyny BTG stwierdziło, że wolałoby zagrać w lidze niższej i przejść lub założyć inną drużynę, zostawiając w macierzystej drużynie tylko 2 zawodników. Pamiętając o potencjalnym vacacie w III lidze, telefonicznie zapytałem Juliana czy nie będzie to problemem jeżeli przekażą miejsce po Lambdzie zawodnikom , którzy odeszli z BTG - oczywiście Julian się zgodził, zadeklarował nawet, że w razie czego może przekazanie potwierdzić na piśmie.
Tym sposobem utrzymaliśmy kolejne miejsce w II lidze i skompletowaliśmy III.
W dniu dzisiejszym, dowiedziałem się, że moje ustalenia z Panem Julianem nic nie znaczą bo nie był on upoważniony do reprezentowania Lambdy :shock: , a osoba upoważniona dopiero dziś oficjalnie przesłała e-mali z informacją o rezygnacji z gry w III lidze i przekazaniu vacatu do puli KPZBS-u.
Taka zmiana decyzji i tak późne oficjalne stanowisko Lambdy, skutkuje tym, że zawodnicy którzy odeszli z BTG nie mogą grać w III lidze w miejsce Lambdy. Wydział Gier ma 1 dzień na przeprowadzenie barażu o III ligę, jeżeli to się nie uda, przeprowadzenie "łapanki" spośród drużyn LO. Dodam jeszcze, że jeżeli będzie to drużyna z bydgoskiej grupy LO, to zostanie tam tylko 6 drużyn a to za mało i trzeba będzie rozwiązać grupę, co spowoduje, że zawodnicy z Bydgoszczy będą musieli dojeżdżać do Krobi albo wycofają się z rozgrywek.
Vacat w III lidze lub strata kilku drużyn w LO to uszczuplenie kasy KPZBS-u o prawie 2000zł. Tyle przeznaczamy na organizację darmowych Indywidualnych Mistrzostwo Okręgu z poczęstunkiem dla uczestników.

Mam nadzieję, że "dociekliwi" i "sprawiedliwi" są zadowoleni z wykrycia "afery" i z zadowoleniem będą mogli tropić następne. Życzę miłej pracy i dobrego samopoczucia.
Pozdr
AB


5 października 2017, o 14:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Miałem już nie pisać (tym bardziej, że z telefonu jest to mało komfortowe), ale nie mogę pozostawić kolejnych bzdur bez odpowiedzi.

Po prostu dalej kpisz sobie w najlepsze. Tym razem próbujesz obarczyć mnie winą za rozwalenie naszych lig.

1. Póki co przestań pisać o jakimś przekazywaniu czegokolwiek przez kogokolwiek (z całym szacunkiem do m.in. Juliana) komukolwiek. Obowiązkiem Zarządu jest realizowanie obowiązujących regulaminów, w tym przypadku prawo do awansu przysługuje kolejnym drużynom z opcją barażu włącznie. Że nie było czasu? Czy spytano kogokolwiek (Znicz, Polgra, Chemik) o wolę zajęcia vacatu? Kilka minut z telefonem. Prawdopodobnie wystarczyłby jeden!
Na marginesie- kilka lat temu proponowałem, by naszym regulaminie był zapis dotyczący terminu zgłaszania drużyn do 2. ligi, które odbywa się za pośrednictwem KP ZBS. Sensownym okresem jest 14 dni przed upływem terminu centralnego.

2. Następna manipulacja mająca na celu wskazanie winnego losu BTG, to stwierdzenie „w macierzystej drużynie zostało 2 zawodników”.
Absolutnie! Drużyna BTG w zmniejszonym składzie (w stosunku do ubiegłego sezonu) ma pełne prawo do udziału w rozgrywkach 3. ligi. Sukcesja, którą próbujesz nam wmówić nie dokonała się ze względów formalno-prawnych. Prawo własności, które tu lansujesz nie obowiązuje. Chyba, że prowadzisz państwo w państwie.

3. Co z efemerydą Radio Hit? Nie mam pojęcia, nie mi o tym decydować. Lubię piwo, ale to jest Twoje. Może rzeczywiście zgłoś ten problem do WG PZBS?

I na koniec pytanie do Przewodniczącego WG, pozostałych członków Zarządu:
Zdradźcie tajemnicę jak głosowaliście przy podejmowaniu tych decyzji?
Czy zapadły one jednogłośnie?
Panie i Panowie odwagi

_________________
Pozdr.
T.


5 października 2017, o 15:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: 2. liga
Jeszcze nie zgłosiłeś tego do WG PZBS? - zrób to szybko, a jak tam ci nie wytłumaczą do Trybunał w Strasburgu :lol:

Życzę miłej walki ze Złym Światem!

Pozdr
AB


5 października 2017, o 16:07
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL