Teraz jest 28 marca 2024, o 21:52


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 2. liga 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post 2. liga
Znowu mam problem. I jak poprzednio, liczę że Pan Prezes mi wszystko wytłumaczy. Może Przewodniczący Wydziału Gier? Sorry, ale już tak mam, że samodzielnie ciężkawo mi idzie.

Sezon 2016/2017 (w 3.lidze) zakończył się sukcesem drużyny BTG (spóźnione, ale szczere gratulacje), która tym samym zgodnie z Regulaminem DMP uzyskała, jako jedyna z naszego okręgu, awans do 2. ligi.
Pomimo znacznego wzmocnienia - moją absencją - drużyna Chemika nie zdołała zająć premiowanego miejsca :( Czegoś zabrakło.
Nieprzypadkowy był mój post dotyczący baraży
(viewtopic.php?f=5&t=581)
Po cichu liczyliśmy, że koledzy z drużyn, które były lepsze od nas, z różnych względów zrezygnują z gry na wyższym szczeblu i otworzy się furtka dla nas.
Tak wiem, trzeba było wygrać lige i na nikogo się nie oglądać.

Ale do rzeczy:
do 2. ligi została zgłoszona drużyna Radio-Hit Włocławek.
Pomyślałem, że Koledzy z BTG wsparli się sponsorem. Sponsor tytularny stawia warunki. Ale ups ... w tej drużynie jest dwóch zawodników z BTG, tymczasem Regulamin Drużynowych Mistrzostw Polski (PZBS) nie pozostawia w kwestii sukcesji najmniejszych wątpliwości:
Cytuj:
pkt 4 ust. 3
Dla szczebli rozgrywek poniżej ekstraklasy – kontynuatorem praw i zobowiązań z poprzedniego sezonu jest w pierwszej kolejności drużyna reprezentująca ten sam klub, co w sezonie poprzednim; a następnie taka, której obecni członkowie stanowią ponad połowę składu z sezonu poprzedniego.

wobec powyższego, dwóch to trochę mało, więc w tym przypadku sukcesja nie ma miejsca.
Zgodnie z Regulaminem, w przypadku rezygnacji z wywalczonego awansu do rozgrywek wyższego szczebla, "prawo" to przechodzi na kolejne drużyny, jednak nie niżej niż do 6. miejsca.
Nie wiem jak Znicz Rojewo, czy PolGra, ale Chemik NA PEWNO nie został poinformowany o możliwości zajęcia vacatu. Plizzzzz nie kpij i NIE MÓW, że powinniśmy się dopytywać.

Skąd zatem Radio-Hit???
Czy zgodnie ze stwierdzeniem Prezesa? (z przywołanego powyżej wątku):
Cytuj:
spróbuję pomóc - powinno się udać.

Ufam, że fakt iż w składzie beniaminka 2. ligi jest Adam Błachnio jest przypadkowym zbiegiem okoliczności i nie miało to żadnego wpływu na (nie)zastowane procedury.

_________________
Pozdr.
T.


3 października 2017, o 21:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: 2. liga
Witam!

Przewidując dociekliwość "dociekliwych", przed podjęciem decyzji o roszadach ligowych, zapytałem p. Jacka Grzelczaka i p.Jerzego Gresia ( Wydziału Gier PZBS) o możliwość dokonania takich działań. Usłyszałem, że jest to powszechna praktyka i nie ma ku temu przeciwwskazań.
Interpretacja regulaminu w/g WG PZBS jest taka, że WZBS wyznaczają drużynę do gry w II lidze centralnej i może to być dowolny skład pod warunkiem, że drużyna, która jest uprawniona do tego miejsca nie wnosi zastrzeżeń (w naszym przypadku III ligę wygrała drużyna BTG i nie wnosi zastrzeżeń), a zapis odnośnie 50+% dotyczy roszad pomiędzy ligami centralnymi, będącymi bezpośredniej w gestii PZBS. Jako ciekawostkę dodam, że trwają prace nad zmianą tego dziwnego punktu regulaminu (podobno nie był jeszcze egzekwowany), jest propozycja wprowadzenia "Karty drużyny", którą będzie można przekazać prawie dowolnej osobie przy bardzo niewielkich obostrzeniach.
Generalnie WG PZBS stara się nie wnikać w rozgrywki prowadzone przez WZBS-y, rozpatrując jedynie oficjalne skargi na działanie lokalnych WG i Zarządów.
Jeżeli moje wyjaśnienia są niewystarczające proszę o oficjalne wniesienie sprawy do WG PZBS-u.
PS.
Tomku rozumiem, że zgłaszacie chęć gry w II lidze jako Chemik i jesteście na to przygotowani kadrowo i finansowo. " Spróbuje pomóc" - podobno mają się pojawić vacaty - bo nie wszyscy opłacili wymagane składki.

Pozdrawiam
AB


4 października 2017, o 12:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Adach napisał(a):
Witam!

Przewidując dociekliwość "dociekliwych", przed podjęciem decyzji o roszadach ligowych, zapytałem p. Jacka Grzelczaka i p.Jerzego Gresia ( Wydziału Gier PZBS) o możliwość dokonania takich działań. Usłyszałem, że jest to powszechna praktyka i nie ma ku temu przeciwwskazań.
Interpretacja regulaminu w/g WG PZBS jest taka, że

1. WZBS wyznaczają drużynę do gry w II lidze centralnej i może to być dowolny skład pod warunkiem, że drużyna, która jest uprawniona do tego miejsca nie wnosi zastrzeżeń (w naszym przypadku III ligę wygrała drużyna BTG i nie wnosi zastrzeżeń),

2. zapis odnośnie 50+% dotyczy roszad pomiędzy ligami centralnymi, będącymi bezpośredniej w gestii PZBS.

Jako ciekawostkę dodam, że trwają prace nad zmianą tego dziwnego punktu regulaminu (podobno nie był jeszcze egzekwowany), jest propozycja wprowadzenia "Karty drużyny", którą będzie można przekazać prawie dowolnej osobie przy bardzo niewielkich obostrzeniach.

3. Generalnie WG PZBS stara się nie wnikać w rozgrywki prowadzone przez WZBS-y, rozpatrując jedynie oficjalne skargi na działanie lokalnych WG i Zarządów.

4.Jeżeli moje wyjaśnienia są niewystarczające proszę o oficjalne wniesienie sprawy do WG PZBS-u.



PS.
Tomku rozumiem, że zgłaszacie chęć gry w II lidze jako Chemik i jesteście na to przygotowani kadrowo i finansowo. " Spróbuje pomóc" - podobno mają się pojawić vacaty - bo nie wszyscy opłacili wymagane składki.

Pozdrawiam
AB


Pozwoliłem sobie (dla czytelności) trochę zmienić grafikę, i tak na szybko:

1. Przede wszystkim uprawnienia przechodzą na kolejne drużyny do 6. włącznie. A tak na poważnie: co drużynie, która rezygnuje, do tego, kto będzie grał za nią? Może ma jeszcze stawiać warunki? :shock: :lol:
BTG po rezygnacji z gry w 2. lidze nie ma w tej kwestii żadnych uprawnień.

2. zapis ten nie mówi o żadnych roszadach! jest jednoznacznym określeniem warunków wejścia w prawa i zobowiązania poprzednika (w prawie cywilnym nazywa się to sukcesja). Dotyczy zaś wszystkich lig poniżej extraklasy. Nawet niekoniecznie związane z awansem/spadkiem.


3. Czy 2.liga jest prowadzona przez WZBS? Chyba, że "rozgrywkami" nazywasz te wygibasy, które wywijasz, śmiem przypuszczać - jednoosobowo (ale pewnie że łatwiej schować się za Zarząd)

A swoją drogą to chyba "ktoś" nawywijał tych, jak to nazywasz, "roszad".
Narazie widać tylko nazwy zgłoszonych drużyn do 3. i LO. Poczekajmy na składy, wiele się wyjasni :D

4. Naprawdę tego chcesz?

PS.
oczywiście, że tak. Z tego co wiem, to nie tylko my.
Inni pominięci również.

_________________
Pozdr.
T.


4 października 2017, o 13:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: 2. liga
ad.4

Oczywiście, pisz do WG PZBS - mogę się mylić lub źle coś interpretować (Nie myli się tylko ten kto nic nie robi ;) ), ale szybko, żeby można było zamienić drużyny jeżeli roszady były nieuprawnione.
Proszę o przesłanie odpowiedzi WG PZBS.

Ja mam jeszcze kilka zajęć w życiu, poza korespondencją na forum, np. grywam w brydża, oczywiście każdy ma prawo do swojego hobby ;) .

PS
Trzymam za słowo odnośnie deklaracji gry w II lidze.

Pozdr
AB


4 października 2017, o 13:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Naprawdę chcesz to sprowadzić do poziomu: kto kogo i za co będzie trzymał?
Jako pokerowe też słabe.

Pewnie, że nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi.
Ale, ale..., to po prostu nie był żaden błąd.
Ufam, że kto jak kto, ale Prezes wie jakie podpisuje regulaminy i nie ma problemów ze zrozumieniem prostych/jednoznacznych regulacji wyższego rzędu.

Transparentność działań to podstawa budowania zaufania.
Nie trzeba wtedy "przewidywać dociekliwości dociekliwych".

_________________
Pozdr.
T.


4 października 2017, o 14:58
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: 2. liga
wtrące 3 grosze , choć może nie powinienem

Przepis na który się powołuje Tomek , jest martwy od wielu lat , ,, tzn od chwili jego napisania ..

W praktyce PZBS olewa to kto zostanie zgłoszony do 2 ligi , byleby zapłacił składkę .

Najczęściej stosowaną praktyką było to że Zarząd KPZBS pytał kolejne z listy drużyny 3 ligi czy " chcą awansować " a decydowały chęci i posiadanie odpowiedniego finansowania

o ile dobrze pamiętam to do 2 ligi "awansowała" nieistniejąca wcześniej drużyna Konkretu Chełmno ...... i zrobiła światową karierę .. pozazdrościć


RW


4 października 2017, o 18:58
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Czy przepis był martwy nie wiem/nie sądzę.
Konkret „wszedł” do 2. ligi właśnie na jego podstawie.
Przejął 4 ludzi Bemaru którzy nie powąchali drugoligowego boiska, ale wszystko było zgodnie z tymi wg Was martwymi przepisami.
Widocznie w tym przypadku (BTG) nie było chętnych do robienia za statystów, bo wszyscy chcą sobie dalej grać w 3.
Najczęściej stosowana praktyka, to była „łapanka” ale wśród kolejnych uprawnionych, a nie wstawianie cichaczem drużyny z nikąd.
Roszada, a ja powiedziałbym szarada, Prezesa delikatnie mówiąc waniaje.
Pewnie po ujawnieniu składów kilku drużyn będzie łatwa do rozwiązania, mało tego - pokaże intencje interpretacyjne. :D

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 5 października 2017, o 10:57 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

4 października 2017, o 19:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: 2. liga
Interpretacja omawianego przepisu jest taka sama od lat, oczyścicie Mietek ma racje, że Konkret dopisał się do drużyny 5:5 czyli dokładnie 50%, a nie powyżej 50% (dla Eltomka o dziwo to nieistotne ;) ).

Na logikę każdy powinien mieć prawo dysponowania swoją własnością zgodnie ze swoją wolą(a prawo do gry w danej lidze takową własnością, wydaje się być), można dowolnie podzielić drużynę, zamienić, przekazać, podarować etc.

Rolą osób zarządzających danym WZBS-em jest dopilnowanie żeby było jak najwięcej drużyn reprezentujących dany okręg, rozgrywki przebiegały sprawnie i nie trzeba było dopłacać do organizowanych lig. Jeżeli ktoś się nie zgadza z moją teorią może oczywiście przedstawić swój pomysł na funkcjonowanie naszego KPZBS-u i zostać wybranym nowym zarządzającym - czas szybko płynie - wybory niebawem.
Ja osobiście zgłoszę kolegę Eltomka na funkcję Prezesa, argumentują że mój kandydat ma bardzo duuuużo wolnego czasu, lubi regulaminy i jest mocno zaangażowany w funkcjonowanie naszego Związku pomimo że nie gra. Na argument, że nic dotychczas nie zrobił- odpowiem, że wszystko nadrobi jako Prezes :lol: .

PS

Tomku czy napisałeś już do WG PZBS-u? Chyba nie boisz się, że coś z Twoimi "wygibasami" jest nie tak? :oops:

Pozdr
AB


4 października 2017, o 22:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: 2. liga
Prezes rzekł: „Każdy powinien mieć prawo dysponowania swoją własnością zgodnie ze swoją wolą (a prawo do gry w danej lidze takową własnością, wydaje się być), można dowolnie podzielić drużynę, zamienić, przekazać, podarować etc.„ – zwłaszcza nie swoją (że dodam od siebie).

Naszą drużynę, bez naszej wiedzy i zgody, podzielono na dwie różne. Staremu składowi przyszyło grać w zespole Lambda (II). Kto gra w pierwszym składzie nie mamy pojęcia. Pewnie jest na to jakiś przepis „od lat martwy” czy jakiś inny. W każdym razie kolegom z Zespołu Lambda (I) życzymy sukcesów i liczymy, że kiedyś może się nawet poznamy.

Robert Kamiński, kapitan drużyny Lambda (II).


5 października 2017, o 07:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: 2. liga
Niepotrzebnie Adam włączasz wątki personalne udzielając odpowiedzi Tomkowi. Tomek jest dociekliwy, ma prawo, jest na tyle dociekliwy, że zasugerował kiedyś, że palenie papierosów pomogło mnie i Mirkowi Szparadze w turnieju (nie paliliśmy już wówczas - łatwiej było coś odpisać). Jeżeli koledzy czują się skrzywdzeni/oszukani to są chyba w tych regulaminach zapisy o ewentualnych środkach odwoławczych.
Rok temu REGULAMINOWO (akcja SCANIA) zmieniono nam miejsce do grania w brydża we Włocławku.
Rozumiem działania Adama, któremu zależy może trochę bardziej na przyciągnięciu bardziej zasobnych zawodników niż mniej (po to go też wybraliśmy).
Dlatego Tomek proszę, nie sugeruj publicznie, że Wiesiek Rafalski właściciel Radia HIT (znowu sponsor z Włocławka) skorumpował Adama bo obrażasz jednego i drugiego. Jeżeli uważasz, że działają niezgodnie z właściwym regulaminem, to po publicznym zapytaniu, po prostu się odwołaj.
Przemek


5 października 2017, o 08:37
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL