Teraz jest 29 marca 2024, o 12:07


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Finał 3.ligi 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Finał 3.ligi
Czytam i liczę....
Wychodzi mi ciut inaczej niż Jarkowi.
Grupa awansowa:
1. Lambda 62
2. GOK 54
3. Forta 40
4. BTG 21

Grupa spadkowa:
1. Kaziki 54
2. AZS 50
3. Bemix 45
4. Tarpan 26

O ile w lepszej grupie nie zgadza się tylko ilość VP, to w tej gorszej różnica jest na tyle znaczna, że zmienia kolejność na miejscach 2-3 i będzie to pewnie miało wpływ na kolejność gier.

_________________
Pozdr.
T.


7 marca 2013, o 15:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 81
Post Re: Finał 3.ligi
Rzeczywiście w liczeniu grupy awansowej nastąpił błąd (pominięta jedna kolumna w Excelu). Wyszłoby pewnie w sobotę, ale im wcześniej tym lepiej. Dzięki Tomek.
Natomiast w grupie spadkowej wyniki się zgadzają.
Po prostu trzeba uwzględnić wynik 22:8 z meczu Więcbork-Mrocza.
Z przyczyn technicznych nie możemy go wprowadzić w wynikach rund 1-9, zatem stosowne wyrównanie (do wyjściowego 15:15) jest w wynikach rund 10-15. Mecz ten za zgodą Wydziału Gier został rozegrany poza zjazdem.
Pozdrawiam


7 marca 2013, o 17:38
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Finał 3.ligi
OK.
Widać w tabeli jakieś wyrównania w kolumnie +/-VP. Niestety trudno zgadnąć (przynajmniej mi) za co :oops: .
Pewnie się mylę uważając, że faktycznie osiągnięty rezultat można było po prostu wpisać do krzyżówki, zamiast "wyjściowego" 15:15. :o

Edit: już nawet mi się udało znaleźć :D [tabela rund 10-15/kary]

_________________
Pozdr.
T.


7 marca 2013, o 17:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Ale o co się rozchodzi???
:shock: Finał odbył się wczoraj, a do teraz żadnych wyników :shock:

Znalazłem za to coś, co mnie letko zdziwiło/zaniepokoiło:

http://www.kpzbs.host4u.pl/wyniki/liga/ ... aderb.html

Tabela Final4. Niestety pusta, ale też nie tak do końca.
Znalazło się zestawienie poszczególnych rund (bez wyników :( )
W tabeli tej umieszczono drużynę, która zajęła 8. miejsce w sezonie zasadniczym - MOSiR Rypin.
Mam nadzieję, że to błąd "pisarski" i niebawem wszystko się wyjaśni i tabela wyników zostanie skorygowana i wypełniona.
Teraz nawet nie wiemy do kogo się zaprosić na oblewanie awansu :(

_________________
Pozdr.
T.


10 marca 2013, o 20:38
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: Finał 3.ligi
Hi, All.

Staram się z całych sił nie być malkontentem, ale zwróćcie uwagę:
W czasie Mistrzostw Europy w 2006 roku w Warszawie (7 lat temu!) wyniki turniejów podawane na stronie PZBS były w czasie bieżącym (sic!) Co to znaczy? To znaczy, że jeśli pierwsze rozdanie skończono i wpisano do piernika, 3 sekundy (sic!) później miałem je na ekranie. Jako kibic bardzo mi to odpowiadało. Proszę zauważyć, że nie opisuję techniki jakiś Japończyków z Księżyca, ale naszych rodaków. W związku z powyższym uprzejmie proszę o odp. na nast. pytania:

1. Dlaczego my (KPZBS) nie mamy takiej możliwości?
2. Dlaczego wyniki nie są NIGDY podawane na bieżąco?
3. Dlaczego ZAWSZE coś jest nie tak?
4. Dlaczego po dwóch dniach dalej nie wiadomo co się działo?
5. Czy KPZBS ma ma dyspozycji komputery Atari czy ZX Spectrum?
6. Dlaczego muszę odbierać telefony i zdawać relację z ligi, tylko dlatego, że ciągle nie ma wyników?
7. Kogo przerasta prosty program, któremu może podołać byle laptop?

Dla ciekawskich: Po trzech meczach rundy finałowej tabela zachowała status quo. A Mosir rzeczywiście grał. Co, jak i dlaczego, to pytania już nie do mnie.

Robert Kamiński, Toruń


10 marca 2013, o 21:19
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Ale o co się rozchodzi???
1.
Robert napisał(a):
tabela zachowała status quo

Gratulacje dla Lambdy. Niestety podejrzewam, że już skończyliście to opijać i się nie załapiemy... :(

2.
Robert napisał(a):
Mosir rzeczywiście grał


A na podstawie którego punkty Regulaminu ?????
Łapanka na przystanku autobusowym?

W tym Regulaminie nie ma nawet wytrychu, dającego Zarządowi prawo do jedynej słusznej interpretacji.... :(
Na szczęście pozostaje niezatapialny-sprawdzony argument. Zawsze ktoś może napisać coś w stylu: "w poprzednim Regulaminie tak było... a teraz - mea culpa - przy kopiowaniu,... nie wiem jakim cudem..., to zniknęło, ale przecież było".
Pewnie, że było - wszyscy widzieli :lol:

_________________
Pozdr.
T.


10 marca 2013, o 22:46
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Finał 3.ligi
Nie do mnie kierowano pytania, ale odpowiem na nie wybiórczo unikając tym samym zaczepek oraz udzielając szerszych informacji.
de Visee napisał(a):
2. Dlaczego wyniki nie są NIGDY podawane na bieżąco?

Współcześnie nie ma możliwości technicznej izolacji zawodników od wyników na bieżąco, co samo w sobie jest okropne. Ligi centralne mają przygotowany skrypt opóźniający "pojawianie" się rozdań na stronie do czasu ich zagrania, jednak jest on nieprzyjemny, bo:
a) tylko dla lig centralnych (bez możliwości adaptacji niżej)
b) wymaga grania barometrem tzn. wszyscy grają to samo rozdanie na raz (ogromne nakłady związane z powielaniem)
Podawanie wyników na żywo jest ogólnie rzecz biorąc złe.

Cytuj:
7. Kogo przerasta prosty program, któremu może podołać byle laptop?

Programistę.
Program (praktycznie każdy) napisał Jasiu Romański. Z Jasiem było kilka kłopotów (np. fakt, ze był matematykiem, a nie programistą, albo fakt że jego programy wykazują się wysoką wadliwością), a dwa lata temu doszedł kolejny, bo Jasiu umarł, zatem dalszy rozwój programów (dotychczas powolny, w tempie około 1 drobnej poprawki miesięcznie) został ostatecznie zatrzymany. Problemy z Teamami i Parami to raczej norma dla każdego sędziego komputerowego. Ci bardzo zaawansowani mają wypracowane sposoby radzenia sobie z większością, ale zwykle wynika to nie z "wiedzy o programie", a z szeroko rozumianych umiejętności informatycznych.
W skrócie - programy są "nie takie" i same z siebie robią, że coś "jest nie tak".

Zainteresowanych informuję, że "byle laptop" poza dostępem do internetu i systemem operacyjnym Windows XP lub nowszy musi posiadać około 10 zainstalowanych programów, serwer MySQL i jakiś sposób łączenia się z serwerkiem od pierniczków w standardzie RS232 (to bardzo kapryśna metoda połączenia gdy używa się konwertera, a trzeba go używać). Dość by wspomnieć, że wśród "byle laptopów" spotkałem dwa, które bez wyraźniej przyczyny obsługiwały połączenia do bazy MySQL w tempie zupełnie nieakceptowalnym. Inny "byle komputer" wykazał się samoistnym zatraceniem umiejętności uruchomienia programu Pary. Kolejny wykazał się umiejętnością zepsucia miliarda rzeczy, których zepsuć się teoretycznie nie dało. Wiem o około 8 "byle komputerach", które zawiodły (ale tylko raz i tylko na drodze niespodzianki) w zakresie połączenia się z serwerkiem po tym nieszczęsnym RS232. Jakby tego było mało samo oprogramowanie do pierniczków potrafi płatać psikusy.
Lista rzeczy, które trzeba wiedzieć oraz umiejętności, które trzeba posiadać by najzupełniej sprawnie tym wszystkim operować i zminimalizować prawdopodobieństwo "bycia czegoś nie tak" wyraża się w wynagrodzeniu dla "profesjonalnych" sędziów komputerowych i jest ono... hmm... wysokie. Na wspomnianych mistrzostwach zgromadzono komplet tęgich głów informatyczno-sędziowskich.
Pocieszę więc, że w Pomorskiem problemów z transmisją z III ligi nie ma tylko wtedy, gdy jestem na miejscu (a nie np. sędziuję inną ligę w tym samym czasie). Choć i wtedy czasem zdarza się zerwanie transmisji, bo priorytetem jest działanie sprzętu na sali i sprawne prowadzenie turnieju, a nie zadowolenie kibiców.
Dopowiem jeszcze, że na tegorocznej kursokonferencji w kilka osób próbowaliśmy rozwiązać problem z transmisją ligową jednego sędziego i stanęło na tym, że prawdopodobnie serwer FTP mu nie działa. Niby ok, tylko że to było zupełnie nieprawdopodobne, więc choć to niby jedyna możliwość, to jednak nie wszyscy się do niej przekonali. :)

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


11 marca 2013, o 04:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: Finał 3.ligi
Dziękuję za odpowiedź i przepraszam. Przepraszam, że użyłem zwrotu "prosty program" nie mając zielonego pojęcia o trudnościach informatycznych na jakie napotyka takie oprogramowanie. Tak to jest jak się ignoranci biorą za wypowiedzi na tematy, o których nic nie wiedzą. Pusty śmiech jedynie wśród fachowców wzbudzają.
Jako kompletny laik rozumowałem tak: skoro NASA jakiś czas temu za pomocą sondy kosmicznej przy użyciu rakiety Atlas V (konfiguracja 541) posłała na Marsa bezzałogową misję - łazika Curiosity (gościu wygląda z grubsza tak):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Mars_ ... 011%29.jpg

i skoro Ziemianie utrzymują z nim stały kontakt, skoro w ogóle mają na trasie Ziemia - Mars "zasięg" i dobrze się im wiedzie, to - uroiłem sobie, że z przesłaniem wieści z Bydgoszczy do Torunia nie będzie raczej problemu, tym bardziej, że już kiedyś udało się to na trasie Warszawa - Toruń, co jest o lata świetlne dalej (ów feralny rok 2006). Skoro jednak jest to póki co niemożliwe, bo: (i tu lista argumentów, których jako ignorant i tak nie zrozumiałem), uprzejmie proszę o odp. na pytanie:

KIEDY?

Kiedy będę mógł oglądać w woj. Kuj-Pom. przekazy z gry moich kolegów online, tak jak oglądam przekazy z lig wyższych. Proszę o podanie przybliżonego terminu. Np: przekazy na żywo rozpoczniemy w roku 2067 (sezon 2067-68). Do tego czasu nie będę po prostu co chwilę wchodził na stronę w nadziei, że się coś ruszyło.

Robert Kamiński, Toruń

PS Inna rzecz, że mieszkam przy ulicy Żwirki i Wigury... A tam jest taka wielka antena pewnego radia, co to Państwo wiedzą jakiego, a ja rozumiem. A ci to potrafiliby zagłuszyć nawet łazika Curiosity w kraterze Gale. Może więc wszyscy inni mają wyniki na żywo, tylko ja nie, i czepiam się bezsensownie? Jeśli tak, to z góry przepraszam. :D


11 marca 2013, o 07:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 81
Post Re: Finał 3.ligi
Chciałbym wyjaśnić kilka spraw związanych z obsługą ligi w naszym okręgu.
1. Absolutnym priorytetem od strony technicznej obsługi ligi jest dla nas to, żeby działało przesyłanie wyników ze stołów do komputerów obsługujących obie ligi. Wszystkie inne sprawy jak np. przesyłanie wyników na stronę jest sprawą drugorzędną, co wcale nie znaczy że nieważną.
2. W minionym sezonie mieliśmy dwa główne problemy techniczne z ligami. Jeden w lidze okręgowej (ostatnia runda zasadnicza), gdzie wysypała się co nieco baza danych i drugi w trzeciej lidze (na finale), gdzie najprawdopodobniej wysypał się program TEAMY. Jednakże w każdym z tych przypadków transmisja danych z pierniczków do komputerów mimo wszystko przebiegała bez zarzutów.
3. Nie jest prawdą, że transmisji on-line nie było nigdy na lidze. Była ona włączana na każdej lidze w tym roku (zarówno na trzeciej jak i na okręgowej). Niestety system transmisji szwankował podobnie jak i w poprzednim roku. Czasem szło wszystko dobrze ale często rwało się jak papier. Częściowo winę ponosi za to słabe łącze, ale myślę (czytaj wypowiedź Marcina Wasłowicza), że sprawa jest bardziej skomplikowana.
Do tego wszystkiego mieliśmy problemy w obstawą sędziowską, które w tym roku bardzo mocno nam doskwierały. Dochodziło np. do tak kuriozalnych przypadków, że przy stoliku sędziowskim nie było nikogo ! i kilka razy transmisję on-line po prostu ktoś wyłączył.
4. Warto może jeszcze na jeden aspekt zwrócić uwagę. Żaden sędzia, także ten, który zawiesza wyniki z ligi na stronie nie jest cyborgiem i oprócz zajmowania się brydżem czasami je, śpi i ma inne ważne dla niego sprawy. Jeśli na lidze jest jakiś poważny problem techniczny (tak jak właśnie teraz), to usunięcie go zajmuje trochę czasu i proszę nie oczekiwać, że będzie to zrobione między godz. 2 a 4 w nocy.
5. Z przyjemnością powitamy w składzie obsługi technicznej osobę, która następną ligę zrobi lepiej od nas.

Pozdrawiam
Mariusz Żurek


11 marca 2013, o 12:07
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2008, o 17:24
Posty: 77
Post Re: Finał 3.ligi
Witam
Doceniając postęp jaki został dokonany w sprawach technicznych przy organizacji rozgrywek ligowych (mimo występujących
sporadycznie awarii) chciałbym serdecznie przeprosić za brak szybkiej publikacji wyników z rozgrywek finałowych.
Przepraszam zarówno grających w sobotnim finale, jak również wszystkich zainteresowanych członków naszego Okręgu.
Gratuluję awansu zwycięzcom obu lig. Natomiast wszystkim uczestnikom rozgrywek ligowych w sezonie 2012/13 serdecznie dziękuję.
pozdrawiam
Wiesław Paczkowski

_________________
Brydż-Trenerem umysłu i charakteru


11 marca 2013, o 12:55
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL