Teraz jest 28 marca 2024, o 20:44


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Długa fala GP KPZBS 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Długa fala GP KPZBS
Ślicznie dziękuję za odpowiedź.


19 października 2012, o 13:43
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Długa fala GP KPZBS
Rzeczywiście....
tak to jest, jak Regulaminu nie czyta się do końca :oops:

Co z tego, że ktoś popełnił text:
Cytuj:
Ustala się, że pdf-y naliczone będą dla zawodników grających z partnerem o WK maksymalnie 2,5. W innym wypadku, na przykład dla pary o 2,5 WK i 4,0 WK, pdfy zaliczone zostaną tylko do GP KPZBS.


Przecież stoi jak byk:
Cytuj:
Interpretacja Regulaminu GP KPZBS 2012 należy do Zarządu K-P ZBS


Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


19 października 2012, o 18:24
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Długa fala GP KPZBS
eltomek napisał(a):
Przecież stoi jak byk:
Cytuj:
Interpretacja Regulaminu GP KPZBS 2012 należy do Zarządu K-P ZBS

I słowo ciałem się stało:

http://www.kpzbs.host4u.pl/wyniki/2012/ ... e_2012.pdf

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


21 listopada 2012, o 11:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: Długa fala GP KPZBS
prawdę mówiąc zwisa mi to, bo ja teraz niemieckie pekle będę zbierał, ale coś ta nagrałem w S(t)olcu nie ma mnie wcale na liście.....

_________________
Tomasz Nadolski


21 listopada 2012, o 22:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: Długa fala GP KPZBS
ojtamojtam... to taka "interpretacja" Tomek - jak grasz teraz w germanii, to Ci nasze pdfy wykasowali :lol:

Dobra - ale tak na serio też mam pytanie.
Czy zaprezentowana na stronie klasyfikacja (update z 19 listopada) jest zweryfikowana (w sumie bez sensu pytam, bo już widać że nie ;) ) oraz zgodna z regulaminem GP KPZBS 2012 (opublikowanym 2 stycznia - interesuje mnie szczególnie część dotycząca GP Popularnego)?

dziękuję

_________________
Maciej Wawrzyniak


22 listopada 2012, o 09:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 15:16
Posty: 20
Post Re: Długa fala GP KPZBS
No i trochę się zamieszało... to znaczy ja zamieszałem. Popularne GP istnieje u nas chyba od 2010 roku. Na początku zastanawialiśmy się, jakie przyjąć zasady, tzn. dla kogo skierowane będzie to GP. Uznaliśmy, że decydować będzie niezbyt wysoko ustawiona poprzeczka sumy WK pary. Ale pojawił się problem na kiedy liczyć WK? Przed każdym turniejem? Raz w roku? Ze względów technicznych (nie wszyscy sędziowie aktualizowali bazę danych wystarczająco często) uznaliśmy, że stan wyjściowy, to WK na 1 stycznia danego roku. Taki zapis pojawił się na stronie KPZBS w regulaminie GP na rok 2010! Ponieważ dyskusja trwała w Zarządzie czas jakiś, ten sposób utrwalił mi się jako "żelazny". No i teraz o zamieszaniu... W regulaminie GP 2011 zapis ten został przeze mnie pominięty. Nieświadomie, słowo komsomolca... musiałem to zgubić przy kopiowaniu. Zapis z poprzedniego roku funkcjonował jednak na tyle mocno w moim coraz starszym i słabszym łbie, że nie było problemów z obliczaniem popularnego GP, robi to zresztą fajny program autorstwa Mariusza... Chyba więcej osób tak rozumowało, bo nie było uwag co do braku precyzji regulaminu. W tym roku regulamin utworzony metodą "kopiuj - wklej" z regulaminu 2011, a nie 2010 znowu został pozbawiony tego zapisu. Ale nie zmienia to jego kształtu (co zaznaczył również Mariusz w swoim wpisie w tym wątku). Jak to Eltomek zauważył, w regulaminie istnieje zapis o tym, że jego interpretacja należy do Zarządu. No i to jest właśnie ta interpretacja. Dla zachowania ciągłości między GP 2010, 2011 i KOLEJNYMI czekającymi nas GP taka jest wykładnia - do naliczania pdfów w popularnym GP posiłkujemy się stanem WK na 1 stycznia roku, w którym gramy. Howgh, rzekłem :oops:
Przepraszam wszystkich zainteresowanych za brak precyzji w tegorocznym regulaminie.
Brak naliczenia pdfów w pewnym momencie tego roku dla niektórych zawodników, szczególnie Kasi i Grzesia wynikał z różnic między plikami sędziowskimi z turniejów, a programem liczącym "długą falę" GP.
Co do zastrzeżeń "Thomasa Nadolsky'ego" ;) z przykrością informuję, że grając z mistrzem międzynarodowym Gieniem wykluczył się w tych turniejach z popularnego GP. Ale dwa "srebrne medale" chyba osłodziły ten zawód... 8-)
Pozdrawiam
Grzegorz Rojewski


22 listopada 2012, o 20:46
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 15:16
Posty: 20
Post Re: Długa fala GP KPZBS
No jednak coś nie gra... Przejrzałem GP open i faktem jest, że Tomek nie ma naliczonych pdfów za turnieje w Solcu. Nie mam zielonego pojęcia, czemu program tego nie policzył. Wobec powyższego proszę traktować aktualną klasyfikację jako... "prawie" oficjalną ;) W tej sytuacji muszę sprawdzić WSZYSTKIE turnieje GP z tego roku. Po sprawdzeniu GP open i popularnej napiszę o wyniku śledztwa :o
Proszę o parę dni cierpliwości.
Grzegorz


22 listopada 2012, o 21:22
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: Długa fala GP KPZBS
greg_roy napisał(a):
... W tym roku regulamin [...] znowu został pozbawiony tego zapisu. Ale nie zmienia to jego kształtu ...

Aha. :shock:

Dialog policjanta z kierowcą:
- Panie kierowco, będzie mandacik. Ograniczenie mamy do 60, a Pan jechał 89.
- Jakie ograniczenie?! Nie widziałem żadnego znaku z ograniczeniem!
- Ale był w zeszłym tygodniu. Tylko wandale zniszczyli, a jeszcze nie postawiliśmy nowego. Ale to nic nie zmienia. Ograniczenie obowiązuje.

greg_roy napisał(a):
... Jak to Eltomek zauważył, w regulaminie istnieje zapis o tym, że jego interpretacja należy do Zarządu...

Najwyraźniej Tomek używa za mało uśmiechniętych buziek :lol:

Po co w ogóle tworzyć jakiekolwiek regulaminy, skoro nie przestrzegają ich nawet autorzy tychże regulaminów???
No nic, gdyby jednak było to potrzebe, to w świetle powyższego mam jeszcze jedną propozycję na 2013 rok:
Regulamin napisał(a):
1. Gramy w brydża sportowego według wybranych przepisów z MPB2007, Regulaminu DMP, Regulaminu Zawodów BS, Regulaminu Sedziowskiego, Polityki Systemowej PZBS oraz tego co powie ... [Rychu, Zbychu, Miro, etc - tu odpowiednie wstawić].
2. Interpretacja tego Regulaminu należy do Zarządu K-P ZBS

Ten regulamin ma 3 podstawowe zalety:
A. krótkość i zwięzłość - jest szansa że każdy uczestnik go przeczyta
B. uniwersalność - będzie pasował do każdej imprezy brydżowej w KPZBS
C. doskonałą "interpretowalność" - w sytuacjach jakichkolwiek zastrzeżeń, sporów czy reklamacji, wszelkie rozstrzygnięcia (nawet 2 sprzeczne ze sobą) będą zgodne z tym regulaminem.

życzę sukcesów

_________________
Maciej Wawrzyniak


27 listopada 2012, o 16:12
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL