Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 11:32


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012
No to jeszcze ja....
Wykazałem się wstępnie małą asertywnością i pochopnie zgodziłem się na zagranie w tym turnieju, ale po przeczytaniu regulaminu zastanawiam się czy nie wyrządzę komuś krzywdy.
Otóż nie należę do PZBS-u od tego roku, to założenie wyjściowe.
1. Czy mam prawo zagrać w eliminacjach, bo sobie ktoś tam wymyślił, że chciałby ze mną zagrać.
Jeśli nie, to reszta nieistotna
2. Czy na starcie nie zostanie para wykluczona przez co zepsuję koledze dzień
Jeśli tak to:
3. Czy mój partner otrzyma dofinansowanie a że raczej zechce już zagrać z czynnym członkiem związku, to jaka będzie wysokość dofinansowania.
Nie pytałbym, bo jakoś mało napięty na granie jestem, ale nazwanie turnieju OPEN skłania mnie do zadania tych pytań. Ot, załóżmy, że w Brdzie nocuje akurat Prezydent RP i miałby kaprys zagrać w turnieju bo np. samolot z B. Obamą na pokładzie się spóźnia (eh te wybuchy na słońcu). Podejrzewam, że nie jest członkiem JakiegokolwiekZBS-u. Czy zostałby spuszczony do kanału, czy też formuła OPEN zezwoliłaby na start?

_________________
Tomasz Nadolski


8 marca 2012, o 23:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 15:16
Posty: 20
Post Re: Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012
Asterixie,
wychodzi na to, że jestem "tubą propagandową" Zarządu, ale powiedzmy, że w sprawie MPPar2012 będę się starał wypowiadać prezentując wspólne, uzgodnione stanowisko Zarządu. Odpowiadając po kolei na Twoje pytania możemy stwierdzić, że:
Twoje "założenie wyjściowe", aby nie należeć do PZBS skutecznie zamyka Tobie drogę do uczestnictwa w MPPar2012 (patrz Regulamin MPPar2011, punkt I.2 - tegoroczny regulamin będzie zatwierdzany w PZBS w ten weekend i wiem, że nie będzie się różnił w tej mierze od zeszłorocznego...) W zasadzie na tym można skończyć odpowiedzi na Twoje rozterki.
Ale odpowiadając dalej, to odpowiedź na pytanie 1 brzmi - nie. Na pytanie 2 brzmi - para nie zostanie dopuszczona do gry. Odpowiedź na pytanie 3 jest zawarta w opublikowanym na naszej stronie regulaminie eliminacji wojewódzkich, wysokość ewentualnego dofinansowania będzie zależna od zajętego miejsca.
To, że mistrzostwa są OPEN nie oznacza, że może w nich zagrać Prezydent RP, B. Obama, czy Benedykt XVI (chyba, że do 18 marca zapiszą się do PZBS, to zapraszamy :) .
Co do pojęcia OPEN... PZBS organizuje np. Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów czy Kobiet. Chyba nie muszę Tobie tłumaczyć jakie jest kryterium umożliwiające start w takich mistrzostwach ;) W Mistrzostwach OPEN mogą startować wszyscy zawodnicy i zawodniczki PZBS - dziatwa, kobiety (te to mają dobrze, mogą zagrać i w OPEN, i w KOBIETACH, i niektóre np. w JUNIORACH lub SENIORACH) czy seniorzy, oraz my - między juniorem, a seniorem 8-)
Reasumując, tak zacne osoby wymieniane przez Ciebie z pewnością nie zostaną "spuszczone do kanału" - gdzieżbyśmy śmieli pomyśleć o czymś takim... ", ale co jest też pewne - nie zagrają :( .
Uff, Asterixie, ten przydługi wywód (starałem się wpaść w Twój żartobliwy ton ;) ) można zakończyć tylko jednym stwierdzeniem - zmieniaj szybko chłopie swoje tegoroczne "założenie wyjściowe" - zapisuj się do Związku, jak w zeszłych latach, i WALCZ. Będziesz z pewnością mile widzianym gościem!
Pozdrawiam
Grzegorz


9 marca 2012, o 14:37
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 marca 2010, o 18:17
Posty: 53
Post Re: Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012
Szanowny Zarządzie,
wyjazd na kilka dni do Warszawy (bo chyba tam będzie finał)jest kosztowny i dofinansowanie 100,200 czy nawet 500 PLN na parę jest raczej symboliczne.Najczęściej pary nie jadą co przekłada się na zwiększenie puli dla par startujących(a niekoniecznie grających do końca).
Moim zdaniem jest tu coś nie tak.Proponuję zmienić formułę .

I wariant

-nagrody w turnieju zgodnie z regulaminem PZBS (jaki on by nie był bo nie mogę się doszukać dokładnego podziału nagród z wpisowego)
-Zarząd funduje wyjazd 2 parom ponosząc udokumentowane koszty przejazdu,wpisowego,noclegów i wyżywienia.

II wariant

-wzorem innych okregów "dofinansowanie" wypłacić w postaci nagród dla kilku najlepszych par z finału wojewódzkiego

W ten sposób bedziemy wiedzieli ,że "przychodząc w kasie" otrzymamy nagrodę finansową a nie wywalczymy ją dla pary , która zejmie miejsce za nami.
W tym roku to juz pewnie za późno:(

Jarosław Michałowski


12 marca 2012, o 10:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012
greg_roy napisał(a):
tegoroczny regulamin będzie zatwierdzany w PZBS w ten weekend i wiem, że nie będzie się różnił w tej mierze od zeszłorocznego...


greg_roy napisał(a):
Na pytanie 2 brzmi - para nie zostanie dopuszczona do gry.


Proponuję zajrzeć w listę graczy startujących w eliminacjach w latach ubiegłych

greg_roy napisał(a):
Co do pojęcia OPEN... PZBS organizuje np. Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów czy Kobiet.


Zawody te nie zawierają rozszerzenia OPEN, przez co rozumiem, że sklepowa obsługująca mnie w osiedlowym sklepiku raczej tam nie wystartuje.

A tak w ogóle wtf. jest ten OPEN? Mamy zawody które kojarzą się jednoznacznie - Łuczniczka, warszawska majówka czy turniej im. Nowaka dla przykładu i wszyscy wiedzą o co chodzi.
Ten OPEN to musi być jakiś możny sponsor związku, skoro jego imieniem nazwano Mistrzostwa Polski Par :) Tak myślę, bo przykładowo organizowane, przykładowo, maratony gdzie startują zawodnicy od 5-100 lat, w tym kobiety, mężczyźni, dziadkowie, babcie, dzieci, nie wspomnę o kolorze skóry czy orientacji seksualnej nie zawierają dopisku OPEN, czyli idąc tym tropem nie jest to nazwa obligatoryjnie obiecująca otwartość zawodów dla wszystkich :) Chyba właśnie OPEN powinno gwarantować dostępność dla każdego z milionów mieszkańców tego kraju a także dla gości z zagranicy.
I dla jasności - wiem, ze nazwa zawodów narzucona jest odgórnie :) Po prostu, mamy zawody pod nazwą Mistrzostwa Polski Par, lub Mikst lub Junior a także Senior. Ale po co ten open do MPP skoro nie są open?

_________________
Tomasz Nadolski


12 marca 2012, o 13:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012
Zgadzam się z Jarkiem, że dofinansowanie proponowane przez Zarząd jest symboliczne.

Nie wyobrażam sobie realizacji wersji I. (choć nie mam nic przeciwko :lol: )
:? Wystawiony rachunek mógłby opiewać na kilka tysięcy od pary :shock:

Myślę, że należałoby przemyśleć ilość par dofinansowanych. W związku z niewielkimi możliwościami Związku proponuję ograniczyć ją do ilości par uprawnionych do bezpośredniego udziału w półfinałach. O ile się nie mylę, to są to 2 miejsca dla naszego okręgu. Podział np. 6:4. 5:3
Będzie to nadal niewiele, ale cóż.... Dofinansowanie w kwocie 100zł, to chyba rzeczywiście na pokrycie kosztów napojów energetyzująco - chłodzących. (podobno najskuteczniejsze są gazowane soki chmielowe)


PS wydaje mi się, że dofinansowanie proponowane w Regulaminie, dotyczy zawodnika, nie pary. Przynajmniej tak ja to rozumiem...
Cytuj:
Prawo do dofinansowania mają najwyżej sklasyfikowani w finale wojewódzkim zawodnicy KPZBS. Wysokość dofinansowania wynosi:
Tu nie ma nic, że na parę... :)
Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


12 marca 2012, o 14:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012
Kurna, koniecznie chciałbym pograć i patrzę jak to się układa w Polsce.
Rzut oka na stronę innego związku okręgowego i czytam:

Ustalenia regulaminowe:

Zawody mają charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni. W związku z tym, że impreza stanowi jednocześnie eliminacje do Finału Mistrzostw Polski Par na zapis maksymalny, to do półfinału centralnego kwalifikują się 2 pary (tylko członkowie Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego w Gdańsku mający opłaconą składkę na 2012 rok).

Dlaczego u nas jest dyskryminacja?
btw. zniesmaczony dalej nie sprawdzałem ....
A może to jakieś inne mistrzostwa?

_________________
Tomasz Nadolski


13 marca 2012, o 22:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012
Warto przypomnieć że składka zawodnicza na rzecz KPZBS wynosi 15 zł/rocznie i jest najniższa w Polsce.Jako nieliczni prowadzimy jawne dofinansowywanie najlepszych par.
Warto też przypomnieć że Zarząd prowadzi bardzo aktywny lobbing sponsorski na rzecz naszego związku.
Warto również powiedzieć że jesteśmy zobowiązani do odprowadzania stosownych podatków od nagród finansowych powyżej odpowiedniego progu podatkowego.
Najlepszym sposobem abyśmy mogli cieszyć się naszą dyscypliną sportową jest aktywne uczestnictwo w imprezach opisanych w kalendarzu KPZBS.
Zapraszamy do wzięcia udziału w finale eliminacji do MPP Naszego związku który odbędzie się w niedzielę 18 marca 2012 roku w Hotelu BRDA o godz 10,00.
http://kpzbs.host4u.pl/images/zaproszenia/zapreg.pdf
Zapraszamy serdecznie.
ps
Oprócz wszystkich par które zakwalifikowały się na eliminacjach turniej ten otwarty jest dla wszystkich par związkowych z opłaconą składką członkowską na 2012 rok które mają WK wspólne powyżej 1,5%

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


16 marca 2012, o 11:55
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 27 kwietnia 2009, o 07:29
Posty: 41
Post Re: Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012
Witam Panie Skarbniku, chyba jednak podana kwota wpisowego, jest inna, pozdrawiam
Bartek


17 marca 2012, o 10:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012
bartaka napisał(a):
Witam Panie Skarbniku, chyba jednak podana kwota wpisowego, jest inna, pozdrawiam
Bartek
Opłata PZBS + 15 zł od KP ZBS.
W niektórych okręgach (może wszystkich?) dopłaty okręgowe są wyższe.

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


17 marca 2012, o 15:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Eliminacje wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open 2012
Niespodziewanie wątek się rozwinął i letko zakręcił.

Michał,
nikt nie kwestionował możliwości dofinansowywania. Uwagi dotyczyły dystrybucji tych środków, które gotów jest dołożyć (do czego nie jest zobligowany!) Zarząd. Po prostu rozdrabnianie tych niewielkich sum na 5-6 par, wydaje się mało celowe.

Bartek pewnie ma rację. Składka członkowska w KP ZBS-ie w sezonie 2012, to (wg Uchwały Zarządu, z września 2011): normalna 90zł PZBS + 20zł KP ZBS.

Interesująca w tej kwestii (w kontekście - "...jest najniższa w Polsce"), jest wcinka Marcina, chyba że to literówka "od"... albo "do". Prawie to samo, ale czyni różnicę :lol:

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


17 marca 2012, o 19:24
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL