Teraz jest 29 marca 2024, o 00:15


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Dewaluacja 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dewaluacja
(Nie?)Ostatecznie Polityka Systemowa GP KPZBS wygląda więc następująco:
Cytuj:
Polityka systemowa
Do turniejów (zalecana karta konwencyjna) dopuszcza się systemy „zielone” (WJ, Strefa) oraz „niebieskie”. Przyjmuje się jako zasadę, że para nieposiadająca karty konwencyjnej może stosować tylko „system zielony” W turniejach GP KPZBS 2012 obowiązuje zakaz stosowania Systemów Wysoce Sztucznych (żółtych - dop.:LT) oraz konwencji brązowych (jedynie za zgodą przeciwników).
(...)
Dopuszcza się licytacje konwencją MULTI również po otwarciu przeciwnika.


Nie żebym węszył spisek... :?

Czy to po konsultacji:
Cytuj:
(...)odnośnie regulaminu GPPP nie do końca mi się on podoba, bo na przykład nie wolno grać Multi po treflu i karze, a my tak się kiedyś nauczyliśmy i tak gramy.
pojawiło się osatanie zdanie?

Osobiście nie mam nic przeciwko temu zapisowi (też siem tak naumiałem i tak próbuję grać), ale co z równie popularną w okręgu i dopuszczoną przez Politykę Systemową PZBS, Konwencją Wilkosza?
Rozumiem, że jako BRĄZOWA jest ZABRONIONA w każdej pozycji. :shock: :?:

Pewnie dla wielu jestem już upierdliwy, ale uściślijmy jeszcze jedną rzecz.

Wg definicji (za Polityką Systemową PZBS), system żółty, to m.in. taki w którym "otwarcie licytacji na wysokości jednego może być zgłoszone z siłą poniżej siły średniej ręki (średnia ręka zawiera 10 HCP) o co najmniej wartość króla"

O ile, jeżeli chodzi o Wilkosza, to możemy liczyć na uprzejmość naszych przeciwników, za których zgodą dopuszcza się konwencje brązowe, o tyle w przypadku par, które się "kiedyś nauczyły" ;) grać otwarciem od 8 HCP, takiej furtki nie ma. (Nie mówię o otwarciach trzecioręcznych, które PZBS kwalifikuje jako uzgodnione odzywki psychologiczne, wymagające alertu.)

Czy jako przeciwnicy mamy prawo przymknąć, ze zrozumieniem, oko?

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


11 stycznia 2012, o 16:09
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 81
Post Re: Dewaluacja
Ani otwarcie Wilkosza, ani wejście po 1 treflu nie jest konwencją brązową (patrz wyjątki). Inaczej jest z multi. Wyjątek mówi o wyłączeniu z konwencji brązowych tego otwarcia, natomiast w przypadku wejścia po 1 treflu - już nie.
Regulacja Zarządu w tym zakresie dodaje zatem również i tę możliwość.
Podsumowując: zarówno Wilkosz jak i multi jest u nas dopuszczalne w każdej sytuacji.


11 stycznia 2012, o 16:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dewaluacja
Jeżeli tak wygląda oficjalna interpretacja Polityki Systemowej PZBS, to wszystko jest OK!

Wyjątki znam. :D
Konwencje brązowe to przede wszystkim takie, które przy słabych otwarciach na wysokościach od 2trefl do 3pik, i wejściach, nie precyzują jednoznacznie przynajmniej jednego koloru.

Moje wątpliwości dotyczyły właśnie interpretacji.

Czy w PS PZBS "Wyjątki" określają:
1. dopuszczalne (wyjątkowo) konwencje brązowe;
2. jako wyjątki - nie są one konwencjami brązowymi?

Jest to, prawie niezauważalna, ale istotna różnica.
Jeżeli 1., to nasza PS GP PZBS, nie uwzględnia takowego wyjątku,
Jeżeli 2., to jak we wstępie - wsjo w porjadkie.

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


11 stycznia 2012, o 17:24
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Dewaluacja
Jestem.........zrozpaczony , a przecież mogliśmy przejści do historii światowego brydża , jako pierwsza Organizacja ,która zabroniła grać ludziom klasycznym bez atu....jakież pole do popisu mieliby teoretycy brydża
wszystkie dotychczasowe wersje WJ do śmietnika , nowe konwecnje , nowy WJ 2012 , itp
:(


11 stycznia 2012, o 19:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Dewaluacja
Tomek, chyba niezbyt dokladnie przeczytales, moje obiekcje do stosowania MUlti po treflu i karze dotyczyly regulaminu GP PZBSu, a nie KPZBSu, gdzie Multi moznabylo grac zawsze
Ciesze sie, ze teraz nikt nie bedzie mial ograniczen w stosunku do tego co ma u siebie ustalone, jak rowniez ciesze sie, ze Vox Populi VOx Dei.

POzdr
A


12 stycznia 2012, o 02:08
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dewaluacja
Twoją sugestię, dotyczącą Multi, zrozumiałem w pierwszym czytaniu. Chciałem trochę podszczypać :lol: ;)

Przyznaję się bez bicia, że nie udało mi się natomiast czytanie PS PZBS.
Rzeczywiście "Wilkosz" jest wskazany jako "wyjątek" w punkcie "konwencje brązowe", a nie jako konwencja brązowa - wyjątkowo dopuszczona.

Dzięki i gratulacje dla Zarządu za szybką i sensowną reakcję.

PS. a jak z interpretacją otworków od 8 PC? :|

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


12 stycznia 2012, o 22:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Dewaluacja
Zgodnie z MPB regulacje dotyczące systemów może wydawać na terenie Polski PZBS (o organizatorze zdaje się w tym kontekście nie wspomniano).
podstawa prawna MPB 40B2

PZBS w tym celu wydał regulamin o nazwie Polityka Systemowa PZBS. PS PZBS nie pozostawia delegacji dla WZBSów / organizatorów w zakresie jakichkolwiek zmian odnośnie obowiązujących regulacji systemowych. PS PZBS.

Przypominam, że legalnymi turniejami pod egidą PZBS będą te, które przestrzegają przepisów brydża porównawczego oraz regulacji wydanych przez PZBS.

Zastanawiam się jaka jest podstawa prawna wprowadzania własnych wersji Polityk Systemowych. Odpowiedź jest prosta: nie ma żadnej. Tak, aktualnie PZBS uważa, że PS PZBS jest kompletną porażką, niespójną, wewnętrznie sprzeczną, z której można wyprowadzić dowolne twierdzenie jak i jego zaprzeczenie, więc przymyka oko na tego typu pomysły i co więcej deklaruje, że w przyszłości PS PZBS będzie pozostawiała organizatorom szerokie pole do popisu.

Mimo to nieodmiennie z uśmiechem witam własne, lokalne regulacje. :D

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


12 stycznia 2012, o 23:56
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL