Teraz jest 28 marca 2024, o 15:10


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Gwiazda 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2011, o 12:37
Posty: 4
Post Gwiazda
W sobotę, 22 października br, wziąłem udział w turnieju par w klubie „Gwiazda”. Za turniej ten, oprócz nagród regulaminowych, organizator zapewnił nagrody dodatkowe, m. in. dla najlepszej pary seniorskiej.
Wydawało mi się, że nagrodę taką otrzyma para , której obydwaj zawodnicy posiadają w systemie Cezar literkę „S” po numerze ewidencyjnym i zajmą najwyższą pozycję w turnieju. Nic z tych rzeczy. Organizator turnieju ,pan Czesław Bury po turnieju zaczął wyszukiwać inne, niezwiązkowe kryteria dla umożliwienia przyznania tej nagrody swoim pupilom. W poszukiwaniu tym dzielnie wspierał go były wiceprezes Okręgowego Związku BS i bodaj Przewodniczący Wydziału Gier pan Czesław Kołaczyński. Nie wiem czy dlatego, że uważa kryteria PZBS za nieobowiązujące, czy też szukał możliwości uzyskania tej nagrody dla siebie. Dyskusja odbywała się przy biernej postawie sędziego turnieju.
W efekcie po raz kolejny wyszedłem z sali gier oszukany. Nie potrafię odpowiedzieć, czy po prostu mam pecha, czy też moja znajomość przepisów powoduje, że mam świadomość krzywdy jaką mi wyrządzono, a patologiczne decyzje są chlebem powszednim. Wątpliwość tą przedkładam władzom Związku.
Piotr S.


25 października 2011, o 06:32
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Gwiazda
Pewnie za chwilę się okaże, że organizatorem (a przynajmniej fundatorem nagród pozaregulaminowych) turnieju nie był K-PZBS, tylko Zarząd KS Gwiazda. Przypuszczam, że ktoś pisząc zaproszenie "pomylił się" :lol: - miało być: "dla najlepszej pary nestorskiej". :shock:
Nie dziwię się postawie Sędziego (cyt.: pewnie ręce i majty też mu opadły) - gorzej byłoby gdyby wspomagał "poszukiwaczy".

Czkawka???

27.02. 2011 - Mistrzostwa Okręgu Seniorów.
Organizator (jedyny): K-PZBS,
Sędzia: licencjonowany PZBS
Obecni: Prezes K-PZBS i kilku innych członków Zarządu

O ile jestem w stanie (niechętnie) przyjąć, że z definicji obniżono wiek seniorski - w celu zwiększenia frekwencji, o tyle nie widzę żadnego usprawiedliwienia dla dopuszczenia do turnieju par, w wieku niemal juniorskim.
Że byli akurat na sali???, że nie mieli akurat ciekawszego zajęcia???, że nie byli brani pod uwagę w klasyfikacji końcowej???
To jakiś żart.
Uwzględnienie wyników par nieuprawnionych wypaczyło wyniki całego turnieju rangi mistrzowskiej. Oni przecież z kimś wysoko wygrali, z innym wysoko przegrali.

Czyżby interpretacja Regulaminów i wymóg ich przestrzegania zależał od punktu siedzenia? :lol:

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


25 października 2011, o 08:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Gwiazda
zostałem poproszony przez pana Czesława Burego o umieszczenie poniższego:


"Przeprosiny,


dotyczy turnieju z dnia 22.X.2011 organizowanego przez K.S. Gwiazda.

Organizator turnieju przeprasza kol. Piotra Szczukę i Jego partnera za pominięcie w przyznaniu nagrody seniorskiej. W zw. z powyższym przyznaje się dodatkową nagrodę seniorską, którą jako współorganizator turnieju wręczę przy najbliższej okazji.

Jednocześnie wyjaśniam, że zasugerowałem się tym, iż dopiero seniorzy pow. 65 lat dokonują opłat ulgowych, zatem przyjąłem, że parze w której obydwaj zawodnicy są w tym wieku przysługuje nagroda seniorska. Błąd mój polegał więc na nieznajomości w tym zakresie regulaminu PZBS co skutkowało brakiem informacji w tekście zaproszenia o odstępstwie od regulaminu PZBS.

Jednakże stwierdzam, że insynuacje kol. Piotra Szczuki pod adresem moim jak i kol. Cz. Kołaczyńskiego o rzekomym mataczeniu są nieuprawnione. Dobrze byłoby, gdyby kol. Piotr przed napisaniem swojego oczerniającego mnie i kol. Kołaczyńskiego tekstu, skontaktował się ze mną telefonicznie lub przesłał e-mail i poprosił o wyjaśnienie.

Ponadto nadmieniam, że dotychczas nigdy nie zdarzyło mi się, bym świadomie, w zamierzony sposób, postępował niewłaściwie i nieetycznie.

podpisano:
Bury Czesław
27.X.2011 "

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


29 października 2011, o 14:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Gwiazda
Z wielkim uznaniem czytam powyższy tekst.
Przywracacie mi panowie wiarę że nasze środowisko brydżowe jest ekstraklasą.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


30 października 2011, o 11:46
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Gwiazda
szukam i znależć nie mogę ....... wykładni tzn przepisu , który by o jasno określał co się komu należy
istnieją dwa przedziały wiekowe 60 i 65 lat nadające różne uprawnienia
ale co do nagród w turniejach open ....??? podejrzawam , że żaden przepis nie istnieje


1 listopada 2011, o 14:23
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Gwiazda
@Mietek
Nie będę Ci tłumaczył co się komu należy.... (chyba już kiedyś sam pisałeś na tym forum)

Co do nagród w turnieju, to nie bardzo wiem, jakich dodatkowych przepisów chcesz szukać :shock:
Mowa jest przecież o dodatkowych nieregulaminowych nagrodach fundowanych przez dowolnego sponsora. W tym przypadku przez współorganizatora, którym był KS Gwiazda. Nikt nie może fundatorowi zabronić zastosowania własnego kryterium przyznania takiej nagrody. Wyjątkiem powinien tu być przypadek wyróżnienia pary, która zajmie ostatnie miejsce, bo to mogłoby oznaczać wyścig wstecz i wypaczyłoby wyniki całej rywalizacji. Nikt natomiast nie może zakwestionować nagrody dla np. najcięższej lub najlżejszej pary.

Zaistniały "problem" dotyczy sytuacji, w której organizator - w zaproszeniu - podaje "Regulamin" przyznania nagrody dodatkowej, a później interpretuje go wg własnego uznania.

Należy przyjąć, że nastąpiło rzeczywiście drobne nieporozumienie (choć trudne do zrozumienia, bo nawet w swoje drużynie pan Bury ma "seniora bez zniżek", więc definicja seniora i przywileje z tym związane, powinna mu być znana ;) ) i że intencją fundatora było nagrodzenie pary z uprawnieniami do zniżek. Z drugiej strony, brawo za refleksję i obietnicę naprawy własnego błędu.

Na koniec muszę się jeszcze odnieść do słów pana Czesława Burego o oczernianiu organizatorów przez Piotra S. Za chwilę się okaże, że to wszystko jego wina, bo był za wysoko w klasyfikacji końcowej turnieju.
Uważam, że widząc słowo pisane w zaproszeniu i rozmijanie się tego regulaminu dodatkowego z rzeczywistością, miał on pełne prawo czuć się oszukanym, oraz do krytyki, którą wyraził na forum. Nie widzę też powodu, dla którego miałby on, post factum, prosić :?: :lol: :shock: telefonicznie lub mailowo o wyjaśnienia.

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


3 listopada 2011, o 10:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Gwiazda
Cytuj:
Mowa jest przecież o dodatkowych nieregulaminowych nagrodach fundowanych przez dowolnego sponsora. W tym przypadku przez współorganizatora, którym był KS Gwiazda. Nikt nie może fundatorowi zabronić zastosowania własnego kryterium przyznania takiej nagrody.

Z tym, że organizator wcześniej złożył przyrzeczenie publiczne, więc jak najbardziej jest zobowiązany do jego wypełnienia tak jak zostało ogłoszone. Tu w postaci nagrodzenia najlepszych seniorów (nie zaznaczono, że młodzi seniorzy się nie liczą).

Cytuj:
Wyjątkiem powinien tu być przypadek wyróżnienia pary, która zajmie ostatnie miejsce, bo to mogłoby oznaczać wyścig wstecz i wypaczyłoby wyniki całej rywalizacji.

Można oferować nagrodę dla ostatniego miejsca, a w zgodzie z Międzynarodowym Prawem Brydżowym można na to ostatnie miejsce grać. Lepiej jednak działa nagroda dla przed ostatniego.


PS
Rozwiązanie zastosowane ostatecznie przez organizatorów świadczy o ich pełnej klasie.Niby innej opcji nie było, ale znalazłyby się przypadki twardego obstawania przy swoim, co jest tyleż nielegalne co nieeleganckie. A tak załatwiono sprawę po dżentelmeńsku. :)

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


3 listopada 2011, o 15:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Gwiazda
heh
Dobrze , ze nikt więcej nie zgłosił sie po nagrodę mixtową , bo mogłoby sie okazać że jest ona zarezerwowana dla pary zawierającej w składzie blondynkę .....naturalną rzecz jasna


3 listopada 2011, o 18:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Gwiazda
@ MarcinW

Dzięki;
Rozumiem, że swym sędziowskim autorytetem chciałeś wesprzeć moją poprzednią wypowiedź. Byłbym kontent gdybyś nie zapomniał o tej vlepce:
Cytuj:
Zaistniały "problem" dotyczy sytuacji, w której organizator - w zaproszeniu - podaje "Regulamin" przyznania nagrody dodatkowej, a później interpretuje go wg własnego uznania.

i dalej w tej samej kwestii:
Cytuj:
Uważam, że widząc słowo pisane w zaproszeniu i rozmijanie się tego regulaminu dodatkowego z rzeczywistością, miał on pełne prawo (...) do krytyki, którą wyraził na forum.

:oops: nie umiałem tego nazwać po imieniu: "przyrzeczenie publiczne" :oops:

@Mietek

na blondi pewnie nikt nie wpadnie, ale uważaj bo były już propozycje ograniczenia rażących dysproporcji w parze mixtowej. Proponowane maximum to 2,25:1. Stąpasz po krawędzi... :lol: :lol: :lol:

Pozdr.
T

_________________
Pozdr.
T.


3 listopada 2011, o 20:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Gwiazda
ponownie za prośbą pana Czesława Burego zamieszczam poniższą informację:

"Niniejszym informuję, nagrodę dla najlepszej pary seniorskiej (wg kryterium PZBS) w turnieju zorganizowanym 22.X.2011r przez KS Gwiazda przekazałem kol. Piotrowi Szczuce i Jego partnerowi w dn. 6.XI.2011 r. zgodnie z moją wcześniejszą deklaracją.

Jednocześnie z przekazaniem nagrody osobiście przeprosiłem kol. Piotra Szczukę za zaistniałą po turnieju sytuację w trakcie wręczania nagród.

Czesław Bury
6.XI.2011. "

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


6 listopada 2011, o 17:32
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL