Teraz jest 28 marca 2024, o 15:52


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Dlaczego Łuczniczka w tym roku nie jest łuczniczką? 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Dlaczego Łuczniczka w tym roku nie jest łuczniczką?
.... tylko szkołą nr. 15?


13 maja 2011, o 21:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dlaczego Łuczniczka w tym roku nie jest łuczniczką?
Niestety nie wiem kto był pomysłodawcą i 1. organizatorem ŁUCZNICZKI (1963) :oops:
Być może śp. mgr Klemens Kulla :?:
Ktokolwiek to był, to miał chłop wizję :D
Niestety nie doczekał :cry:
... jego dzieło zostało ukończone w 2002 :D
Swoją drogą, ciekawe jak oni grali przez te 40 lat, na trawniku nad Brdą...

T.

_________________
Pozdr.
T.


13 maja 2011, o 23:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Dlaczego Łuczniczka w tym roku nie jest łuczniczką?
już się dowiedziałam remont hali


13 maja 2011, o 23:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: Dlaczego Łuczniczka w tym roku nie jest łuczniczką?
Witam

Turnieje Łuczniczki były już w róznych salach, więc to nie zwróciło mojej uwagi. Zwróciło za to coś innego - wysokość wpisowego na turnieje towarzyszące.
W stosunku do kwot z roku zeszłego mamy 50% wzrost na turniej zapoznawczy i 40% na turnieje sobotnie (piszę o stawkach dla członków PZBS). Próbowałem dociec skąd tak dość duża podwyżka. Może inflacja? Ale nie ... nie 40%. Może więc pula nagród na turnieje sobotnie? Też nie - 5150 w zeszłym roku, 4900 w bieżącym :). Może droższe wynajęcie sali? Nie...szczegółów nie znam, ale zdrowy rozsądek mówi mi, że wynajęcie sali w szkole będzie nawet tańsze niż hali Łuczniczka.
Najwyraźniej wzrosły inne koszty. Ktoś wspominał mi , że wynika to z nagród za długofalówkę. Ale pomijając zasadność dopłat do długofalówki (polecam forum Rady Zawodniczej odnośnie opinii w tym temacie), nie ma żadnych informacji o tym w zaproszeniu.
No bo z działaniami popularyzującymi brydża i przyciągającymi więcej graczy na turniej, ma to chyba mało wspólnego.
Wszystkim wybierającym się na turnieje sobotnie (na pozostałe również ;) )życzę sukcesów...
pozdrawiam

_________________
Maciej Wawrzyniak


27 maja 2011, o 10:55
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Dlaczego Łuczniczka w tym roku nie jest łuczniczką?
Coś w tym jest. W tym roku poszybowały ceny turniejów letnich kongresów. Najtańszy i najlepszy jak do tej pory Słupsk poraża wyższymi cenami niż kongres Sopocki. Jak 4 lata temu zaczynałam grać w brydża to pamiętam, że GP kosztowało 50:) a teraz już 70 w Sopocie , 60 w Sławie (btw nie jest tak, że cena GP powinna być wszędzie taka sama?) Poza tym czemu nagle zrobiły się dopłaty do brydża młodzieżowego (oni i tak mają mega zniżki na granie- przez co kończąc wiek juniora wychodzą jako minimum mistrz krajowy, bo natrzaskają pekaeli na juniorskich i niejuniorskich rozgrywkach)
Co do kongresów: tak naprawdę to jestem za tym by wszystko było jawne. Przychody z wpisowego i od sponsorów oraz koszty przypadające na organizację takich imprez itd. Z tego co wiem, coraz więcej osób zrzeszonych z PZBS wręcz domaga się takich zestawień. Powinny być dostępne na stronach lokalnych związków, które te imprezy organizują. Niestety bardzo często odnosi się wrażenie, że te pieniądze gdzieś przez palce przelatują. A przy takim prawie 2 tygodniowym kongresie jest co liczyć:)
Odechciewa się grać:( Jak się policzy ile kasy idzie na grę w brydża w roku to chyba wolę jeździć 3 razy do roku na wakacje:)
Ale cóż jakby nie patrzeć, brydż to już jest jakaś forma nałogu, zapewne nie tylko ja tak mam, więc ceny wpisowego będą coraz wyższe a my cóż... będziemy płacić:/

Ale co by nie mówić KPZBS jest o 3 mile do przodu przed pomorskim:)
Tam jest kompletny dramat, więc nie ma co narzekać, bo w KP się przynajmniej komuś chce działać, w pomorskim wszyscy mają na wszystko wylane:) Więc oby tak dalej:) A Zarząd na pewno nie omieszka nam odpowiedzieć czemu w tym roku taka droga Łuczniczka. Chociaż czasami się obserwuje brak odpowiedzi na drażliwe pytania, jednakże na pewno tak nie będzie tym razem, prawda?;)

Do zobaczenia na Łuczniczce:)


27 maja 2011, o 16:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Dlaczego Łuczniczka w tym roku nie jest łuczniczką?
Nie pamiętam niestety jakie było wpisowe w ubiegłym roku, ale patrząc na to co jest w tym roku mam nieodparte wrażenie, że taniej chyba nie ma nigdzie w Polsce przy okazji turniejów głównych i dodatkowych z cyklu GP.
Dodatkowo patrząc na wysokość nagród także chyba nie odbiegamy in minus od pozostałych.

Nie znam dokładnie szczegółów finansowych tego przedsięwzięcia, ale wiem, że pozyskanie dodatkowych środków kosztowało prezesa wiele zabiegów i poświęcenia swojego czasu.

Dlatego nie zazdroszczę żadnym organizatorom, szczególnie tym którzy nie traktują turnieju jako okazji do zarobku (jak to ma np miejsce moim zdaniem w Sopocie).

A odnośnie tego co powiedziała Kasia odnośnie wydatków - Kasia już chyba nie jest tak źle - sam pamiętam jak z Aleksandrowa obładowani wyjeżdżaliście - trzeba równie skutecznie w innych pograć i budżet się zbilansuje :lol:

Pozdr
A


27 maja 2011, o 17:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Dlaczego Łuczniczka w tym roku nie jest łuczniczką?
W Elblągu pograliśmy bardzo ładnie w 2 turniejach a się nie zbilansowało:P


27 maja 2011, o 17:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Dlaczego Łuczniczka w tym roku nie jest łuczniczką?
A ja pograłem ładnie tylko w jednym i mi się zbilansowało i to raczej mocno dodatnio. Widocznie źle księgujesz niektóre koszty typu wieczorne imprezki, noclegi w Hiltonie itd., to trzeba wpisywać jako domowy fundusz imprezowo-reprezentacyjny niezwiązany z brydżem.

A


28 maja 2011, o 09:23
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: Dlaczego Łuczniczka w tym roku nie jest łuczniczką?
No to jak parę postów wcześniej zacząłem już marudzić/czepiać się/narzekać/krytykować (niepotrzebne skreślić :D ), to teraz dokończę.
1. Zastanawia mnie ranga sobotnich turniejów kongresowych. No bo turnieje na około 70 par, z udziałem Arcymistrzów Światowych (Gawryś, Tuszyński rok temu, Pszczoła, A. Kowalski w tym roku) mają rangę/wagę turnieju 3. Taką samą jak wtorkowe granie na 14 par w Pestce ;) . Dla mnie coś nie halo...
2. Cytując fragment zaproszenia na 48 Kongres "Łuczniczka"
Cytuj:
...We wszystkich turniejach organizatorzy ufundują nagrody dodatkowe...

Hmmm, byłem w piątek, wiem jak to wyglądało w sobotę. Jakoś do tej pory inaczej rozumiałem słowo "wszystkie". Ale człowiek uczy się całe życie... :lol:

pozdrawiam

_________________
Maciej Wawrzyniak


12 czerwca 2011, o 12:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL