Teraz jest 28 marca 2024, o 17:35


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 pytanie do organizatorów zjazdów ligowych 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post pytanie do organizatorów zjazdów ligowych
Ponieważ jutro kolejny zjazd, jak to zwykle bywa dyskusja u nas w domu;-)
Tematem nie jest jednak doskonalenie umiejętności brydżowych... Przed każdym zjazdem i po każdym zjeździe odczuwamy potworny niesmak...
Ja rozumiem, że to są rozgrywki okręgówki i III ligi, jednakże traktujmy to jak sport a nie tylko dobrą zabawę!
Mam wrażenie, że większość osób przychodzi tylko po to by zapełnić sobie wolny czas. Głównym problemem zarówno graczy jak i organizatorów, którzy nie potrafią zapanować nad towarzystwem, jest to potworne przedłużanie rozgrywek... Pilnujmy czasu, zapanujmy nad chaosem tam panującym! Wystarczyłyby kary za zbyt późne przybycie do stolika. Te zjazdy się tak wleką, że 3 mecz gra się już ledwo trzymając się stolika:/ Szkoda czasu i energii... rozgrywki zaczynają się o 9 a kończą o 20, to jest jakaś masakra. Wg mnie zmarnowane 2-3 godziny.
Drugim problem jest nieprzestrzeganie zakazu spożywania alkoholu. I tutaj brawo dla Jarosława Łakomego (Łakomy- przepraszam nie wiem czy się odmienia), który sędziował ostatni zjazd i bardzo starał by alkoholu na sali nie było. Ale to był chyba ten jeden, jedyny raz kiedy to komuś przeszkadzało.
Zakaz spożywania alkoholu na miejscu rozgrywek... może warto by było wyjaśnić znaczenie "miejsca rozgrywek"? Może lepiej zamienić to na zakaz spożywania na miejscu rozgrywek oraz gry pod wpływem alkoholu? Bo myślę, że niektórzy nie rozumieją do końca istniejącego regulaminu. Poza tym jeśli faktycznie zawodnicy mają go przestrzegać to dlaczego zezwala się na sprzedaż piwa w sklepiku szkolnym?! To na pewno nie ułatwia sprawy.
Nie rozumiem także. dlaczego nie jest respektowane moje prawo odmowy gry na osobę, która jest pod wpływem alkoholu? Sędziowie przychodzą do stolika, pouczają i tyle... Wychodzą z założenia, że tak już jest i już. A może zacząć przestrzegać, przyznawać kary i zabraniać gry ? Myślę, że proceder spożywania alkoholu podczas zjazdów zostałby bardzo przykrócony.
Nie róbmy trzody drodzy Państwo!! Poza granicami Polski takie zachowanie jest niedopuszczalne. Żeby siadać do gry gdzie wróg czasem ledwo wyciąga karteczki z bidding boxa? My tu mamy grać w karty!
Potrafię zrozumieć picie na turnieju cotygodniowym, ale na rozgrywkach ligowych? To jest potwornie nie profesjonalne! I tak nie trafia do mnie argument, że to nie są zjazdy I ligi. Szanujmy siebie, a przede wszystkim opozycję, która być może nie ma ochoty grać na osobę nietrzeźwa! A jeśli mamy ochotę na zabawę w grę w karty? Proponuję zloty fanów brydża, tam regulamin nie obowiązuje...
Regulamin , regulaminem jak widać... Niestety póki organizatorzy nie będą reagować to nic się nie zmieni.

Zatem pytanie: Czy jest szansa by się coś zmieniło w poruszonych przeze mnie kwestiach?

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Sokołowska

PS. Doceniam za to wkład jaki jest wkładany w tym roku w przygotowywanie zjazdów: pierniczki, przekaz bezpośredni w internecie itd... Za to brawo, cieszę się, że się rozwijamy:)


8 stycznia 2011, o 01:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: pytanie do organizatorów zjazdów ligowych
Nie wiem dlaczego, ale to forum zaczyna mi przypominać rubrykę w "Przyjaciółce" lub poradnik w innej kolorowej gazetce. Chyba nie o to chodziło jego twórcom... Cyżby wrogie przejęcie???

cherry napisał(a):
(...)po każdym zjeździe odczuwamy potworny niesmak...
3 mecz gra się już ledwo trzymając się stolika(...)
Czy jest szansa by się coś zmieniło w poruszonych przeze mnie kwestiach?


Rada:
1. ten absmak :lol: - może zła popitka. Polecam soki naturalne bez dodatku cukru, albo po prostu gorzką herbatę. Zdecydwanie odradzam wszelkie słodzone napoje owocowe, szczególnie gazowane.

2. trudno jednoznacznie odpowiedzieć... może po prostu to kwestia ilości, może jakości, może braku zagrychy... Na tak długim dystanie trzeba zadbać o odpowiednie żywienie. To często popełniany błąd przez początkujących... Najlepszy żołądek może nie wytrzymać...

3. myślę, że pkty 1 i 2 powinny rozwiązać te problemy.


Na koniec trochę optymizmu. Odwilż.... koniec zimy....
fama głosi, że w powstającym na boisku Zespołu Szkół, "ogródku-kawiarence", wszystko będzie .... od wiosny :D

Pozdr.
Tomek

_________________
Pozdr.
T.


9 stycznia 2011, o 18:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: pytanie do organizatorów zjazdów ligowych
Hmmmm....
eltomek napisał(a):
Polecam soki naturalne bez dodatku cukru, albo po prostu gorzką herbatę. Zdecydwanie odradzam wszelkie słodzone napoje owocowe, szczególnie gazowane

A ja lubię popitkę "na słdko". Szczególnie polecam sok z czarnej porzeczki, jeszcze nigdy mi nie zaszkodził.
eltomek napisał(a):
może braku zagrychy... Na tak długim dystanie trzeba zadbać o odpowiednie żywienie. To często popełniany błąd przez początkujących... Najlepszy żołądek może nie wytrzymać...

Najeść należy się "przed" (porządnie, z dużą ilością tłuszczu).

Może to kwestia percepcji..... ja żadnego problemu "alkoholowego" na lidze nie widzę- nie zdarzyło mi się grać na "mocno zmęczonego" przeciwnika. Gdyby się zdarzyło:
- wzywam sędziego, odmawiam gry, gdyby zawodnik twierdził, że jest trzeźwy- wysyłamy kogoś po alkotest- koszty pokrywa ten, który nie miał racji.
I po sprawie.
Nie przeszkadza mi, jeżeli ktoś sączy sobie piwko, drinka itp. w trakcie przerwy, jak widać z ostatniego fotoreportażu (np. zdj. 3; 23) zawodnikom I-ligowym też nie. Trzeba tylko zachować umiar :geek:

cherry_ napisał(a):
Przed każdym zjazdem i po każdym zjeździe odczuwamy potworny niesmak...

Ja mam zupełnie inne odczucia- jadę na ligę z ogromną przyjemnością- zawsze (jak do tej pory) spotykałam tam ludzi, którzy są mili, sympatyczni serdeczni, większość jest nawet kulturalna. Pewnie znowu kwestia percepcji.....
Może ktoś zrobi ankietę nt.???

Pozdrawiam wszystkich... bez wyjątku :lol:
aaalicja


9 stycznia 2011, o 23:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: pytanie do organizatorów zjazdów ligowych
Nie, żeby brać przykład, bo tego akurat nie pochwalam, nie przy stoliku (przynajmniej .... pod... :lol: ), ale nie nasze podwórko-
.... Ostatni zjazd II ligi gr. SW....
Obrazek


9 stycznia 2011, o 23:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: pytanie do organizatorów zjazdów ligowych
To akurat jest zdaje się Burn Tropical - napój, o ile mi wiadomo, bezalkoholowy... Chyba że coś na zdjęciu przeoczyłem.
Przy okazji informuję, że w sąsiedztwie piwo na III lidze się pije, pijani zawodnicy stają się bardziej agresywni względem orzeczeń sędziego, aczkolwiek nikt z krzesła nie spada ani nie wszczyna poważnych incydentów. Nie zmienia to faktu, że jak zwykle sympatyzuję z całkowitym zakazem spożywania alkoholu na rozgrywkach ligowych i wynika to nie tylko z regulaminu zawodów PZBS, komunikatu zarządu glownego PZBS i paru innych mniej lub bardziej ważnych zapisów.

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


9 stycznia 2011, o 23:38
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: pytanie do organizatorów zjazdów ligowych
1. Alkohol - rozgrywki ligowe na wyższym szczeblu - zakaz spożywania przy stoliku
2. Czas grania - Kasia - wy to jeszcze macie dobrze - u nas gra się od 10 prawie do północy. Najlepsza jest przerwa po 2-gim meczu, mecz kończymy ok. 18.50 i do 19.30 kiedy startuje 3-ci, mamy czas na podliczenie i sprawdzenie wyników, kolację i przygotowanie do kolejnego meczu. Masakra - stąd włąśnie straciliśmy victora za spóźnienie (byłem pewien że gramy o 20-tej.
Do El_tomka - Tomek w 100% się z tobą zgadzam, że forum w niektórych wątkach przeradza się w poradnik przyjaciółki. Proponuję, zatem zdolności literackie wykorzystywać w innym miejscu a u nas starać się wypowiadać w krótkich żołnierskich słowach

Pozdr
Adam


10 stycznia 2011, o 08:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: pytanie do organizatorów zjazdów ligowych
Aaalisha napisał(a):
A ja lubię popitkę "na słdko". Szczególnie polecam sok z czarnej porzeczki, jeszcze nigdy mi nie zaszkodził.
Najeść należy się "przed" (porządnie, z dużą ilością tłuszczu).


1. Odradzałem napoje, nie soki, które nota bene są słodkie same z siebie (bez dodawania). Ten z czarnej porzeczki, dodatkowo ma sporo witaminy C :D

2. Samo "przed" na tak długim dystansie czasowym może nie wystarczyć.

Aaalisha napisał(a):
(...)wysyłamy kogoś po alkotest- koszty pokrywa ten, który nie miał racji.


Żeby to usprawnić proponuję, by organizatorzy wyposażyli sędziów w takowe "pomoce naukowe" - wiem, to dodatkowy niepotrzebny koszt, ktoś powie. Zwrot gwarantowany. Płaci oskarżający lub oskarżany.

Na koniec (mam nadzieję!) dyskusji alkoholowych, słowo do ortodoksyjnych zwolenników prohibicji:

1. alkohol był (z krótkimi przerwami na początku XXw. np. w USA-skutkiem wprowadzenia 18.popraki do konstytucji było m.in. powstanie "podziemia" i mafii!!!), jest i będzie w życiu społecznym. Na naszym podwórku też. Należy tylko skutecznie egzekwować Regulamin Dyscyplinarny PZBS- Par.3.pkt2.:
"Przez przewinienie dyscyplinarne należy rozumieć również:
a) nieprzestrzeganie sportowego trybu życia a zwłaszcza nadużywanie alkoholu"

2. Myślę, że grająca w lidze okręgowej młodzież ma prawo czuć się obrażona, nazywana "dzieciakami". Poza tym skoro chcecie tak chronić tych "dzieciaków" przed widokiem alkoholu, to stwórzcie dla nich zamknięte ośrodki wychowawcze, bo zapewne w każdym normalnym domu rodzinnym, alkohol również pojawia sie na stole, przy różnych okazjach towarzyskich.

3. Nie chcecie chyba doprowadzić do sytuacji, że "chcący" uczestnicy zjazdów, będą popijać z butelek w papierowych torebkach lub innych opakowaniach zastępczych.. Wtedy nie tylko sędzia, ale również policjant bez zgody prokuratora, nie ma prawa do takowej zajrzeć!

Wszystko jest dla ludzi i tylko od nich zależy jak będą z tego korzystali, mając świadomość konsekwencji dyscyplinarnych (PZBS), a w skrajnych przypadkach karnych.

Pozdr.
Tomek

_________________
Pozdr.
T.


10 stycznia 2011, o 08:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: pytanie do organizatorów zjazdów ligowych
NMSP, więc:
Ad 2. nie możesz tego stwierdzić z całą stanowczością, to po pierwsze. Po drugie jeśli dobrze zrozumiałem gracie na terenie szkoły (placówki oświatowej), a spożywanie tam alkoholu jest zabronione z tytułu art. 14 ust. 1
ustawy o wychowaniu w
trzeźwości i przeciwdziałaniu
alkoholizmowi. Poza zwykłymi konsekwencjami powstaje pytanie czy jeśli dyrektor to zobaczy, to czy KP WZBS nie będzie szukał nowego miejsca na ligę... Ja tam na terenie szkoły alkohol szczuję policją.
Ad 3. Nieprawda jakoby. Polskie prawo jest odmienne od amerykańskiego i przeważają opinie, że żadna torebka nas nie chroni, a już napewno nie na terenie szkoły (już na prywatnym masz problem, bo jesteś na łasce i niełasce właściciela).

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


10 stycznia 2011, o 09:29
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 stycznia 2010, o 18:50
Posty: 18
Post Re: pytanie do organizatorów zjazdów ligowych
Rzeczą nadrzędna jest prawidłowe prowadzenie zawodów i dobro wszystkich brydżystów uczestniczacych w jakiejkolwiek imprezie organizowanej przez Nasz WZBS. Nie ma rozgraniczenia na ligę i turnieje. Regulaminy jasno określaja prawa i obowiązki. Nie musimy odwoływać się do ustaw o zapobieganiu i zwalczani, o prowadzeniu imprez sportowych...o zakazie palenia wyrobów tytoniowych. Liga jest rozgrywana w miejscu optymalnym do jej przeprowadzenia jako odrębna organizacyjnie impreza w wydzielonym miejscu. Zgodnie z ustawą o organizacji imprez sportowych na sali rozgrywek obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych. Kasiu ubolewam, że grałaś na zawodnika, któremu dalekie jest pojęcie kultury, ale jako pełnoprawnemu zawodnikowi przysługuje Tobie prawo odmowy gry z taką osobą, parą...druzyną...Ala ma całkowitą tutaj rację. Nie wszystkie złe zachowania są mozliwe do dostrzeżenia przez sędziego. Natomiast sądzia zobowiązany jest do reagowania z całą surowością na tego typu naruszenia regulaminu, mając do tego okreslone regulaminem srodki. Bierność sędziowska jest niedopuszczalna.
Ze swej strony uważam, że poza sferą nakazów, zakazów..porad, odwoływania się od czci i wiary....potrzebna jest normalność i dojrzałość nietylko organizatorów, ale przede wszystkim wszystkich uczestników zawodów i kibiców.
Liga jest największą po Łuczniczce masową imprezą w Naszym Regionie, wielu z Nas traktuje ją także jako mozliwość spotkania się w gronie ludzi, dla których brydż to hobby, zabawa, spędzenie wolnego czasu. Niech więc te spotkania daje satysfakcję wszystkim.
pozdrawiam
Jarek Żurawski


10 stycznia 2011, o 16:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2008, o 17:24
Posty: 77
Post Re: pytanie do organizatorów zjazdów ligowych
Kontynując treści zawarte w postcie Jarka Żurawskiego pragnę:
1)Ponownie przypomnieć treść mojego postu z 20 grudnia "DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU"


" Koleżanki i Koledzy,
W związku z podnoszonym tematem pragnę poinformować, iż: -wielokrotnie na Zarządzie była formułowana prośba aby sędziowie bardziej rygorystycznie reagowali w stosunku do zawodników, którzy wskazują na nadmierne używanie alkoholu,
-właściwe reprezentowanie Zarządu podczas zawodów sportowych (turniejów, zjazdów ligowych) będzie miało decydujący wpływ na ocenę pracy sędziego -pragnę zwrócić uwagę, że Kapitan drużyny zawodnika ponosi na równi odpowiedzialność za zachowanie zawodnika drużyny podczas rozgrywek ligowych
-proszę zawodników drużyny przeciwnej (pary) o częstsze korzystanie z odmowy gry z przeciwnikiem, który wskazuje na nadmierne nadużycie alkoholu (post-jak proponuje to Roman),
-myślę, że kilku zawodników z naszego Okręgu nie może odbierać nam przyjemności z uprawiania Brydża,jak również mieć wpływu na niweczenie naszego dużego wysiłku w podnoszeniu poziomu rozgrywek
-zapewniam, że w następnym roku Komisja Dyscypliny w naszym Okręgu będzie miała dużo więcej pracy,! "

2)Zgadzam się i jestem takiego samego zdania Kasiu, że atmosfera ma takie samo znaczenie dla poziomu rozgrywek jak pierniczki, transmisja internetowa, powielane karty, butler.
Pragnę jednak zauważyć, że wprowadzenie tych narzędzi jest łatwiejsze niż wyeliminowanie u niektórych kolegów zachowan i nawyków(bo przecież wszyscy wiemy,że problem nadużywania dotyczy kilku zawodników Okręgu). Dlatego apeluję i zwracam się do Was o pomoc w tym zakresie, poprzez wykorzystywanie uprawnień odmowy gry z zawodnkami nie gwarantującymi Wam komfortu gry. Sędzia zawodów musi w takim przypadku ocenić sytuację i podjąć jednoznaczną DECYZJĘ!!!
3)Pragnę jeszcze raz podkreślić,że Zarząd oraz sędziowie w zakresie poprawy atmosfery i zachowania się uczestników na zawodach są zdeterminowani,niemniej pomoc Wasza,o którą proszę, przyśpieszy osiągnięcie celu.

Pozdrawiam

Wiesław Paczkowski

_________________
Brydż-Trenerem umysłu i charakteru


10 stycznia 2011, o 19:03
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL