Teraz jest 28 marca 2024, o 09:55


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Nie wiem ... 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Nie wiem ...
Nowość w przepisach PZBS
Obie przed maxy:
Axx Kxx Akxxx xx - otwierasz 1 ba ( 15-17 ).
W opozycji przeciwnicy ( para mixtowa) których nie znasz - Pan - kontra - partner pas - i Pani po dłuższym namyśle pas - pytasz się o znaczenie kontry - Pani zmieszana mówi "nie wiem" - zadajesz drugie pytanie - być może nietaktowne : do czego Pani zalicytowała mówiąc pas - Pani z rozbrajającą szczerością mówi : " nie wiem " - masz te informacje - dałeś pasa ( sry odzywka narzucona - pomijając jej zasadność) - Pan wistuje i ma 23 pkt Pani na pasa miała 12 blotek i waleta.
Wynik -2 = 2 %. Zgłaszasz zastrzeżenia do rozdania = słyszysz komentarz : masz 18.0 otworzyłeś 1 nt na 14 czyli zrobileś akcje = Twoja sprawa - wynik utrzymujemy ( pomijamy że kompletnie nie wiesz jak rozgrywać).

2. My w korzystnych maxy :
Partner 1 kier opps pas Ty 1 przeciwnik 1 nt ( no alert) partner pas przeciwnik pas i masz rękę : AKDW10xx xx x xxx - wydawało mi się że jest mały problem - ale spasowałem.
Partner chce wistować - ale przed wistem jest informowany przez "dziadka", że 1 nt moze być młode albo naturalne - bo on "nie wie" dokładnie co to znaczy.

CC nic nie mówi o tej dokładnie sekwencji.

Po rozdaniu okazuje się że 1 nt było na młodych i oczywiście zapis jest na poziomie 7 % bo na ten kontrakt trzeba zrealizować conajmniej 3 lewy.

Sędzia nie pyta się dlaczego zostalo zalicytowane 1 nt tylko uznał że to był blef albo pomyłka systemowa i nie masz prawa do zmiany wyniku.

Po dłuższych wyjaśnieniach z sędziami dowiadujemy się że, nie masz prawa do roszczeń bo wystarczy wyjaśnić odzywki partnera słowami : Nie wiem... i nic nie możesz na to poradzić - podobno jest luka w prawie brydżowym.

Sry - temat jest przesiąknięty subiektywizmem, ale postanowiłem "zaryzykować" i ten temat jak i to że jutro w turnieju "sprawdzę" ten system i każdą odzywkę mojego partnera o którą się ktokolwiek zapyta skwituję zdaniem : nie wiem...

Pytanie czy dam radę rozegrać 30 rozdań...


11 sierpnia 2010, o 00:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Nie wiem ...
Radziecki nie kumam 2 problemu:

"Partner 1 kier opps pas Ty 1 przeciwnik 1 nt"

Skoro partner 1kier, to dla kogo ty jesteś 1 przeciwnik???

Jeżeli jednak to opps 1kier, to nie spasuję, żeby nie zbiegło jak mój ma xx Wxxx AKWx xxx. Poza tym 1NT po kierze zawsze oznacza młody (młode) skoro nie ma 4-ch pików i 3-ch kierów)

Ad.1
Coby pani nie mówiła o dbl, czy silne, czy dwukolor pas jest dobry jak Osa jest dobra - a niedobry jak Osa niedobra.
Użądliła się kiedyś osa?? Bo mnie tak i wiem, że jest niedobra - dlatego odskakuję.
Poza tym kto jak kto ale ty z dbl i rdbl to grać lubisz, trudno ci się dziwić, że nie wyniosłeś (wredne wrogi mogłyby 2D nie walnąć i nie miałbyś już tej przyjemności) - ja z kolei wolę grać zwykle bez dbla także dlatego uciekłbym w 2D.


Napisz jak było na turnieju - spróbuj wybrać sekcję na Gierula, Narkotyka itp. ciekawe jaka będzie ich reakcja.

Pozdr
Adam


11 sierpnia 2010, o 07:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Nie wiem ...
Hehe osa jest niedobra :)

Co do drugiego problemu to osa 1 !h opps pas ja 1 pik i drugi opps 1 nt. Taka była licytacja. Skoro opps nie alertuje to uznałem, że jest duża szansa na przegranie końcówki a tutaj praktycznie pewne 200 - natomiast gdyby to było na młodych to nie ma o czym rozmawiać - zalicytowałbym 4 pik.

Co do dużych chęci grania kontraktów z kontrą - nie jestem jej aż takim fanatykiem jak bubu - natomiast wolałbym na przyszłość nie zgadywać czy po lewej mam 23 na równym czy jakieś 54 i rozdział pkt jest mniej więcej równy.

To tylko tyle - ciekawie napisał o tym Cibor:
http://www.forumbridge.pl/showthread.ph ... #post32856

pozdrawiam


11 sierpnia 2010, o 09:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Re: Nie wiem ...
Niestety dyskusja idzie tam w kierunku bardziej ogólnej natury i mało jest konkretnych odpowiedzi na zadane problemy. Jakimś cudem nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na fakt podstawowy: określenie otwarcia z tą ręką 1NT (15-17) mianem "akcji" to jakiś ponury żart, a oddalenie protestu tylko na tej podstawie to nawet nie wiem jak nazwać... Zostałeś po prostu zwyczajnie przez tego tzw. "sędziego" olany...
Co do kwestii roszczeń "porozgrywkowych" trudno się wypowiadać nie znając całego rozkładu.

Swoją drogą stwierdzenie o "kłopotach z czytaniem ze zrozumieniem" jest dla niektórych zbyt delikatne:) (patrz post Górala69).

W drugim rozdaniu rozważyłbym utrzymanie wyniku, ale na podstawie podejrzenia o "double shota", a nie rzekomej luki w prawie brydżowym, bo jeśli taka ma być interpretacja sędziów w podobnych przypadkach, to definitywnie szkoda czasu na brydża...

pzdr


11 sierpnia 2010, o 23:57
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Nie wiem ...
Krzysiek

Co do drugiego przypadku :

gramy otwarciami 11-17 : więc ułożyć pd rękę zwykłą z którą jak nawet 3 przegram pt : xx DW10XX DWx KDW

Tak przy okazji te cholerne założenia :( - w odwrotnych dałbym pałę i miałbym problem z głowy a tutaj mogłem liczyć że 200 będzie maxem.
Tak podchodziłem do problemu - nie wiem czy można rozpatrywać "double shota" w momencie pasa skoro nie wiedziałem że pierwszy shot wystrzelił ze strony przeciwników...

pzdr


12 sierpnia 2010, o 08:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Re: Nie wiem ...
rejent napisał(a):
... rozważyłbym ...

To jeszcze nie znaczy, że bym utrzymał. A już na pewno nie przeciwko Tobie:).
Chodzi mi tylko o to, że "hazardowność" PASSa jest dość duża z prostego powodu: nawet jeśli 1NT jest klasyczne (a widząc swoje piki można już mieć jakieś drobne wątpliwości), to i tak na zdecydowanej większości stołów taka licytacja się przecież nie powtórzy.

pzdr


12 sierpnia 2010, o 11:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL