Teraz jest 28 marca 2024, o 19:02


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 ad Szubin 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post ad Szubin
2 pytanka
1. Turniej w Szubinie był zaliczony do GP okręgu czy nie ?
bo taka informacja pojawiła się w kalendarzu i przed turniejem również

Proponuję żeby zmiany w regulaminie miały postać formalną , bo wszak dopisywanie turniejów do cyklu GP okręgu taką zmianą są , anie każdy co tydzień sprawdza kalendarz imprez !

2. Tych par w turnieju grało więcej , jeśli sędzia nie zawiesza wszystkich wyników , to w nagłówku powinna się pojawić informacja , w turnieju grało par........


19 grudnia 2009, o 23:50
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: ad Szubin
Miecio, grałeś z Gregiem - trza go było zapytać, bo:

1. Sędzia wysłał wyniki do niego, zamiast zamieścić na stronie i pewnie Greg jeszcze nie zdążył z tym nic zrobić bo był wyjechany

2. Greg nie tylko nie zamieścił wyników, ale i naliczenia pdfów - myślę, że jak już jest na miejscu to wszystko pouzupełnia chociaż ...

.. 3. Widziałem, że np. regulamin poszedł na adres mailowy grega ????@gmail.com.pl chociaż serwer gmaila nie ma końcówki com.pl tylko com - być może tamto też mu źle wysłali i Greg niczego nie dostał???

Trzeba do Grega jutro dryndnąć i się zapytać - prezes ciężko rozchorowany, to go nie ma co mityngować.

Pozdr
A.


20 grudnia 2009, o 22:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: ad Szubin
ee
Adaś nie o to chodzi
Wyniki wiszą , ale niekompletne
Informacja o dopisaniu turnieju w Szubinie do GP pojawiła się krótko przed terminem jego rozegrania

A poza tym ufff zakończył się turniej zakończenia sezonu , bez wątpienia rekordowy ....najdłuższe 30rozdań w 21 wieku jakie grałem , heh i te niezaplanowane występy niektórych uczestników na koniec turnieju ..............................


20 grudnia 2009, o 22:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: ad Szubin
Aaaaa niespodzianka - PDFy naliczone ale na starej stronie - jak zlinkuja poprawnie na nową, będą i na nowej.
Greg doda zapewne dzis zakonczenie a i tak wszystko jasne - Greg - primo, ju - secundo, mi - tercio, Jares - quadro, drugi Jares - kwinto, Leszek sexto.
Znaczy Chemiki grają, Chemiki wyniki mają

Wesołe 1 rozd. jak nie udało mi się wybić opsów ze złego kontraktu. Miałem x AQ109 xxx xxxxx, My przed. *-postanowiłem partnerowi wist wskazać
Wróg__Ja__Wróg__Adacho
1C___ pas__1S_____2D
ktr___2H*__pas____pas
ktr___3D___3H_____pas
4H___dbl.....

silnotreflowiec posiadał AD10 KW876 Ax KWx i nie przypuszczał, że oddaje 4 atutowe, ale potraktował mnie poważnie i nie odwinął (bałwanek)


Pozdr
A.


21 grudnia 2009, o 14:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: ad Szubin
Co prawda temat jest "ad Szubin", ale porusza też wątek Turnieju Zakończenia Sezonu, pozwolę sobie więc zadać zagadkę na temat sędziowania lub jak ktoś woli jego poziomu. Otwieracie kontrolkę i widzicie następujący zapis:
3NT by S = +630.
Akurat w pobliżu jest Sędzia, więc pozwalacie sobie Go wezwać i wprowadzić w stan traumatyczny prośbą wyjaśnienia o co chodzi w cytowanym zapisie. Jak w "Milionerach", co powinien zrobić Sędzia:
a) powiedzieć "to pomyłka, powinno być oczywiście +600",
b) powiedzieć "to pomyłka, powinno być oczywiście +630",
c) pójść i sprawdzić u grających rozdanie jaki był rzeczywisty wynik,
d) dać karę maksymalną wzywającemu za utrudnianie prowadzenia zawodów.
Zapewne, nawet Adam, zgodzi się, że prawidłowa odpowiedź, to "C"!! Dlaczego, zatem Sędzia postąpił zgodnie z pkt B? Być może Sędzia zechce odpowiedzieć na powyższe pytanie, a być może Adam - zrobisz to w Jego imieniu i chorowitego Zarządu.
PS. Jedyną rolą sędziego w zawodach naprawdę nie jest "kasowanie" wynagrodzenia, przedłużanie turnieju w "nieskończoność" i unikanie czegokolwiek.
Pozdrawiam. ML


21 grudnia 2009, o 20:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2008, o 17:24
Posty: 77
Post Re: ad Szubin
Uwagi ze strony Romana dotyczące Turnieju w Szubinie
przjmuję ze zrozumienim i dlatego w nowym roku zapiszemy w regulaminieGP , że nadanie turniejowi rangi Grand Prix ( w bardzo wyjątkowych sytuacjacjach ) możę nastąpić przynajmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem - w KALENDARZUi potwierdzone w zaproszeniu na turniej!.
Odnośnie jakości zawiesznych wyników z Szubina jest to moja niedokładna praca.Pragnę jednak
zapewnić ,że w przyszłym roku sędzia oprócz ogłoszenia wyników na turnieju będzie zobowiązany
do doprowadzenia i spowodowania aby wyniki zawisły na stronie w ciągu nie później niż
dobę po zakończeniu turnieju.
pozdrawiam
Wiesław Paczkowski

_________________
Brydż-Trenerem umysłu i charakteru


21 grudnia 2009, o 23:16
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: ad Szubin
Wiesiu się nie musisz tłumaczyć , za wprowadzenie wyników na strone powinien odpowiadać sędzia zawodów .
tz KOMPLETNYCH WYNIKÓW z protokołami bo przecież to już dziś żaden problem .....no może jeden , każdy będzie mógł wykryć ewentualne błędy z przepisywania protokołów

ad ostatni turniej ,
sędzia opieprzyl mnie :lol:za picie piwa przy stole ( z pewnością słusznie )
czy to zakłócało turniej ?? z pewnością nie ,
szkoda że Jarka nie denerwowali goście , którzy drinkowali w bufecie i spoźniali się 10minut do stołu , stąd zakończenie tur -prawie 21.00


22 grudnia 2009, o 10:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 18:49
Posty: 96
Post Re: ad Szubin
Ad: turnieje zakończenia sezonu.
Chyba pierwszy raz w okręgu kuj.pom. widziałem tak rygorystyczne i stanowcze egzekwowanie przepisu dotyczącego zakazu picia alkoholu na sali gry.Nawet na aktualnie odbywających się w szkole zjazdach 3 ligi i okręgówki piwo pojawia się na stołach(sporadycznie ,ale jednak).
Tak więc-brawo sędzia.Może kiedyś wreszcie dojdzie do tego,że zawody brydżowe będą odbywały się w atmosferze i duchu zawodów sportowych.
Trudno jednak przepis ten egzekwować,kiedy turniej odbywa się w restauracji.Sędzia praktycznie może pilnować porządku jedynie na sali gry.
Może kiedyś dojdziemy do wniosku,że to jak jest postrzegany brydż przez osoby z zewnątrz ,zależy od nas - brydżystów.Jeżeli sami siebie nie traktujemy serio,jeżeli dla części uczestników turniej brydżowy bywa okazją do towarzyskich spotkań przy bufecie, to nie dziwmy się,że często też jako dyscyplina sportowa nie jesteśmy traktowani serio.
I szkoda tylko, że obserwuje to wszystko młodzież,coraz częściej -póki co- goszcząca na brydżowych imprezach.


22 grudnia 2009, o 12:09
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 14:03
Posty: 5
Post Re: ad Szubin
Skoro już młodzież została wspomniana, to chciałbym pogratulować występu naszym najmłodszym uczestnikom podczas turnieju zakończenia. Konrad Żurawski i Jarek Wulnikowski nagrali 52.14%, a Marcin Odziemski (ten to może najmłodszy nie jest :) ) z Danielem Przekwasińskim 50.75%.

Brawo! Pierwsze PKLe :)


23 grudnia 2009, o 09:08
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 października 2008, o 15:47
Posty: 50
Post Re: ad Szubin
Przykro mi stefciuu ale pkl-i nie dostaną bo póki co mamy rok 2009,a składki członkowskie obowiązują na rok 2010.
Na uwagę zasługuje fakt że para juniorska :K.Żurawski-J Wulnikowski nagrała największy % w trzeciej sesji: 62,51%
gratulacje
Robert Rychlicki


23 grudnia 2009, o 13:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL